Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Як правильно вибрати дитячий смарт-годинник: характеристика основних функцій і список моделей для різного віку

Як правильно вибрати дитячий смарт-годинник: характеристика основних функцій і список моделей для різного віку

Ми у соцмережах

Перш ніж вивчати, як вибрати дитячий смарт-годинник, з'ясуйте необхідні функції. Функціональність пристроїв впливає на їхні ціну й призначення. Звертайте увагу і на міцність: матеріали корпусу, циферблату й ремінця. Маленьким дітям дошкільного віку краще купувати ударостійкий годинник, підліткам підійдуть різні варіанти.

Навіщо потрібний дитячий годинник, коли у дитини є смартфон

Якщо говорити про те, що краще – смарт-годинник або телефон, – то останній програє за деякими параметрами.

Основні плюси смарт-годинника в порівнянні з телефоном:Швидка відправка сигналу про допомогу в разі небезпечної ситуації.

 • Годинник постійно на руці, його складніше втратити або розбити.
 • Гаджет завжди на виду, дитина не пропустить ваш дзвінок.
 • Обмежений вибір розваг, щоб школяр не відволікався на уроках. Найпоширеніші розважальні додатки для дитячих розумних годинників: навчальні програми, математичні задачки й додатки для заохочення фізичної активності.
 • Відсутність відволікаючих програм впливає ще й на заряд батареї – смарт-годинник розряджається не так швидко, як телефон.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Як працює дитячий смарт-годинник

Найчастіше батьки шукають гаджети, які визначають місцезнаходження дитини. Така функція є у всіх дитячих розумних годинниках, але в багатьох моделях вона працює по-різному.

Основний принцип – визначення геолокації по GPS-модулю та відправка батькам. На телефон батьків дані приходять по мобільному зв'язку. Варто розглянути різні способи зчитування місцезнаходження, щоб розуміти, як вибрати дитячий годинник із GPS.

Найточніший метод визначення геолокації – вже згаданий GPS. Він зчитує дані з похибкою всього 5-50 метрів під відкритим небом. Недолік цього методу в низькій точності в закритому приміщенні – похибка до 500 метрів. Щоб отримані координати були надійніше, в найкращі дитячі смарт-годинники вбудовують ще сканер LBS та Wi-Fi.

Wi-Fi уточнює координати в приміщенні й на вулиці. Вловлює зв'язок навіть від запаролених мереж, тому у великому місті точно визначить місце розташування. Якщо в приміщенні мало чи немає мережі Wi-Fi, похибка даних значно збільшується.

LBS (Location-based service) зв'язується з найближчою вишкою мобільного зв'язку й по ній визначає місце розташування. На ефективність цього способу зчитування геоданих впливає телефонний оператор: чим більше вишок у місті, тим точніше координати. Без Wi-Fi та GPS LBS дані неточні.

Смарт-годинник для маленьких дітей працює через мережу 2G. У ньому вбудоване тільки відстеження геолокації та дзвінки, виходу в інтернет немає.

Якщо вибирати не просто наручний годинник, за яким можна відстежити дитини, а повноцінний гаджет, то стане в нагоді можливість зв'язку з мережею 3G. Об'єм необхідних інтернету й голосового трафіку залежать від потреб.

Функції смарт-годинників для дітей

Всі функції можна умовно розділити на дві групи: основні й додаткові. Перші присутні практично у кожній моделі та потрібні для її ефективної роботи, інші – розширюють функціональність розумних годинників. На їхню наявність варто звертати увагу.

Основні функції

Зчитування розташування

Відстеження геолокації відбувається в режимі реального часу завдяки GPS або іншим супутникам. Дані висвічуються на прив'язаному смартфоні батьків – можна навіть стежити за пересуваннями дітей по мапі.

Можна встановити часовий інтервал оновлення даних із супутника від 1 хвилини до 1 години. Чим менше інтервал, тим точніше моніторинг геолокації. Низький інтервал швидше розряджає смарт-годинник, тому краще вибирати середні значення. Інший варіант – встановити максимальний інтервал і в разі потреби перевіряти розташування у програмі.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Двосторонні дзвінки

Батьки зможуть дзвонити дитині, і навпаки. Причому можна вибрати тип оповіщення: звук + вібрація або тільки один режим.

Вивчаючи, як вибрати годинник-телефон для дитини, відзначайте можливість блокування вхідних дзвінків від незнайомих номерів. Можна внести від трьох до десяти номерів найближчих людей і таким чином убезпечити дітей від дзвінків зловмисників. Розумний годинник автоматично відхиляє вхідні дзвінки з незнайомих номерів.

Голосові та текстові повідомлення

Текстові повідомлення відправляються тільки в одну сторону – зі смартфона на годинник. Голосові повідомлення можна відправляти в обидві сторони і прослуховувати їх у зручний час. Вам не доведеться постійно звірятися з розкладом уроків школяра – він послухає повідомлення у вільний час. Той же принцип працює й у зворотний бік: ви не відволікатиметеся під час наради або за кермом.

Сигнал SOS

В екстреній ситуації дитина може затиснути кнопку SOS на кілька секунд і розіслати сигнал тривоги. Він спрацює та відправить сигнал на заздалегідь внесені номери телефонів. Годинник буде дзвонити, доки адресат не отримає повідомлення.

При поліпшеній функції можуть активізуватися й інші можливості. Наприклад, прискорена передача даних із GPS-трекера після натискання кнопки SOS. Оновлення місцезнаходження на батьківському смартфоні відбувається кожні 10 секунд замість 15. Ще один варіант – автоматичне увімкнення диктофону при відправленні сигналу про допомогу.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Після покупки смарт-годинника потренуйтесь активувати кнопку SOS. Важливо, щоб дитина могла легко, швидко й непомітно її натиснути.

Зчитування часу

Не можна забувати і про звичну для годинників функції – зчитуванні часу. Розширений варіант – індикація дня тижня і дати.

Додаткові функції

Ліхтарик

В сучасних смарт-годинниках вбудований LED-ліхтарик. У нього пучок світла концентрується в одному місці, світіння несильне, але точкове. Світлодіодний ліхтарик практично не впливає на заряд батареї та не нагрівається.

Стане корисним для дітей, яким доводиться пізно повертатися з додаткових занять або секцій. Знадобиться й в побутових ситуаціях, дитячих іграх.

Будильник

Більше ніяких запізнень до школи! Запрограмуйте потрібний час підйому на своєму смартфоні та надішліть дані на смарт-годинник. Зручно, якщо потрібно встановити будильник, перебуваючи далеко від дитини.

Крокомір

Відстежує кількість пройдених кроків за день. Відмінна можливість контролювати фізичну активність. Для поліпшення показників вбудована ще й система заохочень. Наприклад, вбудована варіація тамагочі. Електронного вихованця можна нагодувати лише після проходження запланованої кількості кроків.

Відеодзвінок

Спрощує спілкування з однолітками і дорослими. Крім того, це ще й хороший інструмент контролю – в будь-який момент можна перевірити місцезнаходження дитини.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Фотокамера

Розумний годинник із камерою робить фотографії. Так дитина зможе ділитися своїми враженнями за день. Правда, якість фото не дуже хороша, позаяк в дитячий смарт-годинник вбудована примітивна камера від 0.3 до 2 Мп.

Пошук годинника

Якщо годинник загубився десь вдома, можна активувати їх пошук. Гаджет почне видавати звуковий сигнал, і знайти втрату буде набагато простіше. Якщо не знайшли вдома, можна спробувати відшукати його за даними GPS.

З якого віку купувати смарт-годинник дитині?

Дитячими смарт-годинниками можуть користуватися діти від 3 років. У них просте, інтуїтивно зрозуміле управління, з яким розберуться навіть найменші.

З 3-х до 9 років діти стають активнішими, й для них ризик загубитися або потрапити в небезпечну ситуацію стає ще вище. Досить часто дітлахи в цьому віці погано знають свою адресу або номер телефону батьків напам'ять. Дитячий смарт-годинник забезпечить ваш спокій.

Від 9 до 12 років діти починають самі їздити у транспорті, ходити на прогулянки без нагляду, самостійно добиратися до школи.

Підлітки можуть пізно повертатися додому або не виходити на зв'язок із батьками вчасно. Добре, якщо діти самостійні, але краще бути впевненим, що вони в безпеці.

Особливості вибору за віком

Характеристики годинника повинні відповідати віку. Дошкільнятам підійдуть аксесуари з базовою функціональністю. В даному випадку чим менше функцій, тим краще. Дитині буде простіше розібратися з управлінням, а вам не доведеться витрачати гроші на незрозумілі для малюка функції.

Для дітей до 5 років підійдуть моделі з вбудованим GPS-маячком, кнопкою SOS, прослуховуванням, функцією надсилання повідомлень або дзвінків, датчиком зняття з руки.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Смарт-годинаник для дитини 7 років і старше повинний володіти більш розширеною функціональністю. У годиннику першокласника вже має бути покращене зчитування координат по GPS, добре, якщо буде додане Wi-Fi-позиціонування та гео-паркан. Так ви в будь-який момент дізнаєтеся, де знаходиться ваш син або дочка.

Для школярів важлива наявність відбровиклику – батьки зможуть безшумно телефонувати при необхідності. Дітям сподобаються яскравий корпус і сенсорний екран. Слідкуйте, щоб не було ігор, тоді годинник стане корисним гаджетом, а не черговим пристроєм для розваг.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Підлітку від 11 років потрібний не просто годинник, а спрощена версія дорослого гаджету. Активним дітлахам сподобаються датчики відстеження фізичної активності, товариським підліткам – можливість відповідати на повідомлення через годинник, меломанам – управління плеєром на смартфоні. Порадьтеся зі своєю дитиною, які функції їй би сподобалися.

Добре, якщо ви зможете поставити батьківський контроль або обмежити вхідні дзвінки списком доступних варіантів. Так ваша дитина завжди буде в безпеці.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Як правильно вибрати дитячий розумний годинник за матеріалом і дизайном

Всі пропозиції можна умовно розділити на 3 категорії:

 • Спортивні годинники виконані в яскравих кольорах, стійкі до пошкоджень, з силіконовим або пластмасовим ремінцем;
 • Традиційні, навпаки, зі строгим дизайном і в нейтральних відтінках. Добре поєднуються зі шкільним костюмом. Якісні корпус і скло можна порівняти з тими, що й у дорослих примірниках.
 • Універсальні розумні годинники часто роблять з незвичайним дизайном і рисами інших стилів.

Щоб правильно підібрати смарт-годинник для хлопчика і дівчинки, звертайте увагу на їхні індивідуальні інтереси. Враховуйте, які подобаються кольори і стиль.

Зовнішній вигляд зазвичай відповідає рекомендованому віку. Для дітей до 10 років пропонуються моделі в яскравих кольорах, хоча зустрічаються і стримані тони: чорний, білий, металік. Для підлітків є моделі різних відтінків.

Корпус у дитячому годиннику зазвичай квадратний або прямокутний із закругленими краями, що зручніше для зчитування інформації. Роблять його найчастіше з міцного пластику, металу, гуми, силікону або їхньої комбінації. Ці матеріали приємні на дотик, не викликають алергії, не бояться падіння й подряпин. Якщо говорити про те, який дитячі смарт-годинник краще купити, то звертайте увагу на поєднання нержавіючої сталі та пластику – досить легка і при цьому міцна комбінація.

Ремінці в дитячих розумних годинниках, як правило, роблять силіконовими. Силікон добре тягнеться, тому аксесуар надійно фіксується. Іноді використовуються й інші матеріали – каучук, нейлон, полімер, пластик або натуральна шкіра. Вони можуть бути будь-якого кольору, головне – це правильно підібрати за розміром. Годинник повинен комфортно сидіти на руці, не тиснути зап'ястя, але й не бовтатися. Враховуйте і той факт, що маленькі діти часто рвуть навіть найміцніші ремінці, тому придивіться до годинника, в якому ремінець можна замінити.

Як підібрати дитячий розумний годинник за типом дисплею

Бюджетні смарт-годинники для найменших можуть похвалитися тільки монохромним дисплеєм із кнопковим управлінням. У моделях для більших дітей  вже встановлений кольоровий сенсорний екран. Середнє положення між двома цими варіантами займає OLED-екран. Він теж кольоровий, тонкий і дає яскраву картинку. Правда, такий екран гірше сприймається на сонці, ніж монохромний, і коштує дорожче. Зате він споживає менше енергії та служить довше, ніж сенсорний.

Сенсорний екран цікавіше у використанні – дає можливість спілкуватися в соцмережах, грати у прості ігри або обмінюватися емодзі. Дітям подобається ще й барвистість сенсорного екрану, його насичені яскраві кольори.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Як вибрати за об'ємом батареї

Стійкість батареї більше залежить від її об'єму. Оптимальна ємність акумулятору – від 400 до 600 мАг. Цей показник вказаний у характеристиках кожної моделі.

Чим довше працює від одного заряду батареї, тим краще. В середньому девайс працює від 6 годин до 2-х днів при увімкненому GPS та до 7 днів в режимі очікування. Щоб продовжити заряд батареї, збільште гео-паркан, вимкніть додаткові невикористовувані функції, рідше відправляйте повідомлення або робіть дзвінки, менше слухайте голосові.

Як вибрати водостійкий дитячий смарт-годинник?

Водостійкий годинник - оптимальний вибір для дітей молодшого віку, які ще не навчилися правильно доглядати за гаджетами. Аксесуар не доведеться викидати після ігор у басейні або миття рук. Додатковий плюс – динаміки та мікросхема захищені від пилу.

Водозахист вказується в форматі двох букв і цифр, наприклад, IP54 або IP67. Букви розшифровуються як «Ingress Protection» – стандарт класифікації за ступенем захисту гаджетів від проникнення сторонніх предметів і вологи. Перша цифра позначає рівень захисту від пилу, друга – від води.

Базовий пило- та водозахист знадобиться, щоб не знімати розумні годинник при кожному вмиванню або миттю рук. Захисту рівня IP54 достатній для таких завдань. Годинники з водозахистом «4» не бояться бризок і потрапляння крапель води, але приймати душ або плавати з ними в басейні не варто – вони не витримають та вийдуть з ладу. Пилозахист рівня «5» гарантує, що пристрій не поламається навіть після попадання на нього дрібних частинок менше 1 мм.

Більш високі показники знадобляться дітям, які часто контактують із водою або займаються плаванням. В цьому випадку шукайте смарт-годинник із захистом рівня IP67. Пилостійкість ступеня «6» означає, що девайс абсолютно не боїться попадання пилу. При водостійкості «7» годинник можна занурювати на глибину до 1 метра протягом 30 хвилин.

Пам'ятайте, що незалежно від рівня вологозахисту під водою кнопки краще не натискати. Вони вважаються найслабкішим місцем в годинниках і можуть пропускати вологу.

Як вибрати годинник за системою батьківського контролю?

Батьківський контроль включає в себе відразу кілька функцій:

 • прослушка;
 • датчик зняття з руки;
 • історія пересувань;
 • гео-паркан;
 • заборона на вимикання гаджету.

Саме наявність таких можливостей часто визначає, яку модель вибрати дітям різного віку.

Прослушка

Дитячі годинники з прослуховуванням потрібні для того, щоб можна було непомітно зателефонувати на годинник і почути, що відбувається навколо. Функція стане в нагоді, коли пристрій загубився, якщо підліток не відповідає на дзвінок або спрацювала кнопка SOS. Крім того, прослушка підстрахує й коли GPS-дані неточні. Якщо ви не впевнені, що дитина дійсно в школі, ввімкніть прослушку й не відволікайте школяра від занять.

У різних виробників зустрічаються й інші назви: «зворотний/тихий дзвінок», «аудіомониторинг», «функція зворотного зв'язку».

Датчик зняття годинника з руки

Підійде батькам непосидючих малюків або волелюбних підлітків. Якщо зняти пристрій, то протягом 10 хвилин прийде повідомлення на телефон. Зрозуміти, як налаштувати дитячий розумний годинник на увімкнення цієї можливості, досить просто. У головному меню зайдіть в додаток «Налаштування» і ввімкніть функцію у відповідному розділі.

Как правильно выбрать детские смарт-часы: характеристика основных функций и список моделей для разного возраста

Датчик присутній не в усіх моделях, його наявність та якість роботи можна перевірити за інформацією в інструкції та відгуками на дитячі розумні годинники. Помітний датчик і зовні – на зворотному боці корпусу шукайте прямокутник під прозорим склом.

Історія пересувань

Годинник показує пройдений маршрут за різні проміжки часу. Залежно від функціональності конкретної моделі зберігаються дані за один день або навіть за місяць. За отриманими даними зручно вибудовувати гео-паркан.

Гео-паркан

Також називається «електронний паркан». Спочатку окресліть межі безпечної місцевості: школа, секції, будинки родичів і друзів. Якщо діти вийдуть зі зазначеної зони, вам на телефон прийде повідомлення.

Заборона на вимикання годинника

Стане в нагоді для маленьких дітей, які можуть вимкнути годинник випадково, та волелюбних тінейджерів, які намагаються вирватися з-під батьківського контролю. Як і датчик зняття з руки, налаштовується на самому гаджеті.

Найкращі дитячі смарт-годинники від 3 до 16 років (2021 рік)

Тепер перейдемо до рейтингу найкращих розумних годинників для дітей. Вони згруповані в 3 групи: для 3-8 років, 8-12 років та підлітків.

Топ-5 моделей для маленьких дітей:

Як правильно вибрати дитячий смарт-годинник: характеристика основних функцій і список моделей для різного віку

Топ-5 смарт-годинників для підлітків:

Як правильно вибрати дитячий смарт-годинник: характеристика основних функцій і список моделей для різного віку

*****

Щоб правильно підібрати пристрій, спробуйте порівняти дитячий смарт-годинник за наявністю функцій. Складіть для себе список найважливіших характеристик і орієнтуйтеся на ті моделі, де вони представлені. Ще один важливий момент – зручність використання та управління годинником за допомогою програми. Вивчіть, з якими смартфонами сумісні пристрої, як вони підключаються та які характеристики відстежують.

Топ-5 смарт годинників для підлітків:
Щоб правильно підібрати пристрій, спробуйте порівняти дитячий смарт-годинник за наявністю функцій. Складіть для себе список найважливіших характеристик і орієнтуйтеся на ті моделі, де вони представлені. Ще один важливий момент – зручність використання та управління годинником за допомогою програми. Вивчіть, з якими смартфонами сумісні пристрої, як вони підключаються та які характеристики відстежують.
Популярні статті
Михайло Войтусик
Практичне знайомство з новим хронографом TAG Heuer Carrera Dato
preview
Як дізнатися розмір каблучки: 6 способів і таблиця розмірів
preview
author
Сергiй Зозуля
Raymond Weil додає до своєї колекції новий хронограф Freelancer Automatic Chronograph Black
preview
Сергiй Ткаченко
Новий випуск: Кварцові годинники Hamilton Ventura «Blue Suede Shoes»
preview
Теги
Попередня
Чотири нові моделі Rado Captain Cook 2021 року Чотири нові моделі R...
Наступна
Armin Strom Gravity Equal Force «The Limited Edition 5th Anniversary» Armin Strom Gravity ...