Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Як налаштувати годинник G-Shock – коротка інструкція по налаштуванню

Як налаштувати годинник G-Shock – коротка інструкція по налаштуванню

photo
Андрій Коломієць
Годинниковий експерт
Ми у соцмережах

Навіть нам, експертам годинникового бізнесу, не віриться, що пройшло вже більше 35-ти років з тих пір, як колекція G-Shock почала свій тріумфальний хід по Світу. А те, що за ці роки було вироблено та випущено вже ні багато ні мало 100 млн. годинників цієї воістину легендарної колекції від компанії CASIO, красномовно говорить про насправді глобальні масштаби цього явища. Адже можна сміливо стверджувати, що сьогодні ім'я «G-Shock» стало не просто ім'ям прозивним, а ще й синонімом такого поняття, як «невбивані годинник».

Як налаштувати наручний годинник G-Shock?

У той же час, не дивлячись на таку шалену популярність цих багатофункціональних девайсів, питань щодо встановлення параметрів з роками зовсім не поменшало, а з неухильним збільшенням їхнього строкатого сімейства ще й потроху додається. Природно, що кількість оригінальних заводських «Інструкцій з експлуатації годинників CASIO» теж зросла в рази за ці роки. А Інтернет вже давно завалений пошуковими запитами: «як налаштувати час на G-Shock», «як виставити час на G-Shock», «інструкція до годинника CASIO G-Shock», «налаштувати G-Shock» та інш. Але поки що факт залишається фактом, що з'являються ці інструкції спочатку англійською, німецькою та іншими найбільш поширених в світі мовами, а вже потім, через деякий час, переводяться на російську чи українську. Щоб якось виправити цю ситуацію в кращу сторону, ми порахували, що прийшов час прямо тут і прямо зараз надати Вам найзагальніші та найбільш важливі інструкції, як налаштувати Ваш годинник CASIO.

Про кнопкову систему управління годиниками CASIO 

Немає нічого дивного в тому, що, розробляючи свої найперші годинники, інженери CASIO намагалися створити таку систему управління годинником, яка буде проста, зручна та зрозуміла більшості користувачів. А з огляду на той факт, що перші моделі годинники CASIO були з рідкокристалічними дисплеями, то вибір був зроблений на користь кнопкового управління як найбільш ергономічного та надійного. І цей тип управління в годиннику CASIO G-Shock досі не втрачає своєї актуальності, незважаючи на нинішнє засилля всіляких сенсорно-тактильних технологій. Адже завдяки досить великим кнопкам цим годинником можна управляти навіть в рукавичках (в холодну або зимову пору, наприклад). 

Отже, управління годинником здійснюється трьома, чотирма, а іноді навіть п'ятьма або шістьма кнопками, які найчастіше розташовуються попарно на лівій та правій боковинах корпусу, а також на нижній частині його лицьової сторони. Почнемо опис даної системи управління годинниками з загальних принципів їхньої роботи та деяких її особливостей. 

Конструкційно кнопки в годиннику G-Shock найчастіше можуть бути двох типів: виступаючі та «приутоплені».

При натисканні на них можливі такі реакції:

 • входження в налаштування;
 • перемикання між режимами;
 • вкл/викл функцій;
 • зміна значень, що вводяться;
 • скидання даних до нульових значень.

Відповідно, варіанти самих натискань можуть бути наступні:

 • на одну кнопку – одноразове; багаторазове; з утриманням;
 • на кілька кнопок – одноразове; багаторазове; послідовне; одночасне з утриманням.

На варіанті натискання «з утриманням» хотілось б в першу чергу акцентувати вашу увагу, так як саме він найбільш характерний для маніпуляцій з кнопкою «Налаштування» (ADJUST) в більшості моделей годинників CASIO.

Чи хочете Ви виробити спільну настройку годинника (встановити поточний час, часовий пояс, значення календарю та інш.), або ж здійснити настройку в будь-якої з функцій (будильник, таймер, секундомір та інш.), Ви повинні натиснути цю кнопку та деякий час утримувати її в натиснутому положенні, поки не зазвучить підтверджий звуковий сигнал. Тривалість натискання може становити від 2-3 і до 5-7 секунд. Підтвердженням входу в режим налаштування, окрім звукового сигналу, стануть для Вас також миготливі символи будь-яких значень на дисплеї годинника (часового поясу, годин, поточних секунд та інш.). Іноді в моделях з радіоконтролем доводиться зробити натискання «з утриманням» двічі – послідовно одне за іншим. Тому – натискаємо, рахуємо та чекаємо!

Поза всяким сумнівом, що таким простим і досить надійним способом інженери CASIO вирішили запобігти випадковому входженню в режим налаштування різними некомпетентними користувачами (дітьми, батьками, друзями та інш.).

Налаштування часу на G-Shock

А тепер на прикладі однієї з популярних моделей G-Shock GA-110 (модуль 5146) з чотирма торцевими кнопками ми розповімо, як налаштувати час на годиннику G-Shock.

Як налаштувати наручний годинник G-Shock?

Отже, якщо дивитися на годинник з боку дисплею, то по лівій стороні розташовані кнопки: «Налаштування» (ADJUST) – у верхній частині, і «Режим» (MODE) – в нижній частині.

Відповідно, справа знаходяться кнопки: «Назад» (REVERSE) – у верхній частині, та «Вперед» (FORWARD) – в нижній частині.

Для початку загальному налаштуванню годинників Ви повинні переконатися, що перебуваєте в Режимі Поточного часу (див. верхній малюнок). На дисплеї відображаються дані: день тижня, число, місяць та поточні секунди або день тижня, години, хвилини та секунди. Якщо ви бачите на дисплеї іншу інформацію, то послідовними натисканнями на кнопку «Режим» (MODE) перейдіть в Режим Поточного Часу.

 1. Для входу в режим загального налаштування необхідно натиснути та утримувати кнопку «Налаштування» (ADJUST), поки не прозвучить короткий звуковий сигнал, і не почне блимати значення часового поясу. Якщо у вас це вийшло – наші Вам вітання – Ви увійшли в режим налаштування годинника CASIO G-Shock! Далі, натискаючи на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD), виберіть необхідний вам часовий пояс. Для України це Афіни (ATH) або Каїр (CAI).
  Як налаштувати наручний годинник G-Shock?
 2. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір стандартного або літнього (DST) часу. Натискаючи на кнопку «Вперед» (FORWARD), ми його включаємо або вимикаємо (ON/OFF). Внаслідок чого до поточного часу автоматично додається або від нього віднімається 1 година.
 3. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір відображення цифрового часу в «12-годинному» або «24-годинному» форматі. Натискаючи на кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо значення «12H» або «24H».
 4. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в корекцію секунд поточного часу. Натискаючи на кнопку «Вперед» (FORWARD), ми скидаємо їхнє значення до нульових показників, керуючись надійним джерелом сигналів точного часу.
 5. Ще раз натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір значення годин поточного часу. Далі, натискаючи на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо необхідне значення годин.
 6. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір значення хвилин поточного часу. Далі, натискаючи на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо необхідне значення хвилин.
 7. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір значення поточного року. Далі при необхідності змінити це значення натискаємо на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD) для вибору відповідного року.
 8. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір значення поточного місяця. Далі, натискаючи на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо необхідне значення місяця (повторюємо, що робимо це при необхідності внести зміни).
 9. Натискаємо на кнопку «Режим» (MODE) і потрапляємо в вибір значення числа. Далі, натискаючи на кнопку «Назад» (REVERSE) або кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо необхідне значення числа (повторюємо, що робимо це при необхідності внести зміни).
 10. І нарешті, натиснувши на кнопку «Режим» (MODE), ми потрапляємо в вибір тривалості світіння світлодіодного підсвічування (LT) годинника. Далі, натискаючи на кнопку «Вперед» (FORWARD), вибираємо необхідне значення LT1 або LT2, чи то пак, 1,5 сек або 3 сек світіння підсвічування. До речі, ця одна з найважливіших функцій, спочатку вбудованихв годинник CASIO G-Shock, вже давно заслуговує на окрему статтю, присвячену особливостям її конструкції та експлуатації. Ще раз натиснувши на кнопку «Режим» (MODE), ми знову потрапляємо в вибір часового поясу, а це значить, що ми зробили повне коло загального налаштування годинника.
 11. Тепер, натиснувши на кнопку «Налаштування» (ADJUST), ми виходимо з режиму налаштування годинника. Стрілки годинника при цьому самостійно (автоматично) перейдуть в стан, відповідний тільки що встановленому поточному часу.

Як налаштувати наручний годинник G-Shock?

До речі, якщо Вам не потрібно проводити повне налаштування годинника, то, натиснувши на кнопку «Налаштування» (ADJUST), ви маєте змогу вийти з режиму налаштування годинника у будь-якому з перерахованих вище етапів.

Щиро будемо сподіватися, що тепер питання «Як налаштувати годинник G-Shock?» Для Вас, шановний читачу, став не настільки складним, як це було раніше, та Ви з ще більшою радістю та користю будете довгі роки «юзати» ваші улюблені годинники CASIO. Використовуйте по максимуму багату функціональність вашого годинника у вашому повсякденному житті та не обмежийтесь лише мінімальними можливостями тієї чи іншої моделі. У разі ж будь-яких труднощів, що виникли у Вас з налаштуванням годинника G-Shock як, втім, і будь-яких інших моделей годинників CASIO, ми рекомендуємо Вам звернутися в найближчий магазин ТС ДЕКА та скористатися допомогою наших продавців-консультантів. Також, можна звернутися і в Сервісний центр ДЕКА, де кваліфіковані майстри налаштують Вам будь-яку з моделей годинників, придбаних як через Інтернет-магазин ДЕКА, так і в будь-якому іншому нашому магазині.

Популярні статті
author
Сергiй Зозуля
Raymond Weil представляє нову автоматичну модель Millesime з фазою Місяця
preview
Сергiй Ткаченко
Longines HydroConquest GMT тепер випускаються в 43-міліметровому варіанті
preview
Максим Кошкін
ТОП-21: Рейтинг найкращих бюджетних смартгодинників
preview
Сергiй Ткаченко
Ремінці Hirsch — стильні та надійні аксесуари преміумкласу
preview
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті
Теги
Попередня
Як в CASIO відзначили ювілей G-Shock (частина 2-а) Як в CASIO відзначил...
Наступна
Ефективний рік для TAG Heuer Ефективний рік для T...
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті