Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Український годинникар Тимофій Доля та його хронограф D01S

Український годинникар Тимофій Доля та його хронограф D01S

Ми у соцмережах

Молодий перспективний український годинникар, який працює в Празі та здобув освіту в Барселоні

хронограф D01S

У розповідях про кількох молодих і перспективних талантів у незалежній годинниковій справі сьогодні пропонується дуже цікава історія. Тимофій Доля народився в Україні, навчався в Іспанії, а зараз живе в Чехії. Він презентував свій перший механічний годинник наприкінці 2022 року й нині робить успіхи серед колекціонерів та ентузіастів. І хоча відомо, що першу серію годинників уже розпродано, ви можете придбати один з його хронографів D01S «Ying & Yang» просто зараз!

хронограф D01S циферблат

  • Тимофію, не могли б ви представитися нашим читачам?

Я Тимофій Доля, годинникар українського походження. Завдяки моєму дідусеві я зацікавився годинниками. Мені подобалося дивитися, як він ремонтує старий чи новий годинник у своїй маленькій кімнаті. Це було схоже на диво — тримати в руці зламаний годинник і шукати причину його несправності. Коли я слухав клацання годинника, це було схоже на те, наче я слухаю його особисту мову. Тож вивчення годинникового ремесла стало чудовим вибором для мого серця, коли мені було 11 років. Це було початком історії Dolia'S.

хронограф D01S - Тимофій Доля

  • Як ви вперше зайнялися годинниковою справою?

У віці 14 років я вже обслуговував годинники клієнтів у майстерні мого дідуся. Але я відчував, що хочу навчитися набагато більшого, ніж просто ремонтувати прості годинники. У мене була мрія зробити годинник власного дизайну, але мені не вистачало знань і досвіду. Я почав шукати школу для вивчення годинникової справи. У 2015 році я отримав підтвердження від Instituto Mare de Déu de La Mercè (школа годинникової справи в Барселоні). І я вирішив поїхати туди, щоб зрозуміти, що таке годинникова справа. Це було досить складно, оскільки я погано знав іспанську мову. Навчання там було дуже цікавим і дало мені багато можливостей для вивчення як нових, так і старих технологій. Я закінчив Інститут у 2018 році.

хронограф D01S ближче

  • Як ви набули навичок, необхідних для створення власних годинників?

За це я маю подякувати Pita Barcelona за величезний досвід, знання та бачення годинникової справи, які я отримав у той самий час, коли навчався в Іспанії. Зараз я працюю з годинниками високого класу й роблю деякі з них за бажанням, що йде з мого серця, у Празі, даруючи їм частинку себе й насолоджуючись сімейним життям. Я багато чим зобов'язаний Анісето Хіменесу Піте, Едуарду Фарре та Хосе Матасу Ровіре за те, що я дізнався більше про годинникову справу. І, звісно, Джорджу Деніелсу та великій Біблії годинникового мистецтва.

годинник хронограф D01S на столі

  • Де ви знайшли натхнення для створення хронографа D01S?

Це була ідея Інь і Янь, китайська концепція опису протилежних, але взаємопов'язаних елементів. Це було внутрішнє бажання мого серця ─ створити щось містичне й не до кінця зрозуміле людям, але водночас таке, що має глибокий філософський зміст. Щось із протиставленням двох різних елементів, які водночас взаємопов'язані, та без існування одного, інший не може бути. Це показує, що в усьому Всесвіті існує баланс і рівновага, необхідні для існування життя.

хронограф D01S на столі - інший погляд

  • Циферблат має абсолютно унікальний вигляд, як ви його створили?

Першим кроком до створення цього годинника була ідея зробити мій перший годинник, придатний для щоденного носіння, який має інший вигляд і, можливо, зацікавить інших людей. Було не так просто пройти шлях створення прототипу, а потім удосконалити його до тієї моделі, яку ви бачите зараз. Кожен годинникар міг би поділитися з вами своїми довгими роздумами про створення годинника. Першими були ідея та бачення мого першого годинника. Я хотів, щоб він мав ефектний вигляд, тому мені довелося використовувати різні види матеріалів і техніки для виробництва й оформлення.

хронограф D01S спереду і ззаду

Циферблат виконаний із бронзи та алюмінію з використанням двох різних технік ─ молоткової та піскоструминної. Ви також можете бачити хвилинний і годинний лічильники, навколо яких розташовані два кола з воронованої сталі. Для зчитування часу хронографа під безелем розташоване кільце з годинним і хвилинним індикаторами. Стрілки годинника D01S мають інший, тепло-синій, колір, щоб показати різницю між стрілками часу й хронографа.

  • Крізь прозору задню кришку видно повний ротор. Який механізм ви використовуєте та які зміни внесли в нього?

Це добре відомий ETA 7753. На зворотному боці ви можете побачити осцилювальний ротор, який я також виготовив із бронзи з важком із золота 18 каратів. У нього та сама ідея, що й у циферблата, і вигляд він має справді по-іншому й незвично, оскільки задня кришка відкрита, але водночас закрита. Як я вже говорив, ідея полягала в тому, щоб зробити годинник для щоденного використання, тому модель 7753 чудово підходить для цього. Це мій власний дизайн. Деякі сталеві деталі, як-от ґвинти та важелі, також були вороновані, тому, коли годинникар відкриє їх, ви зможете побачити різницю.

годинник хронограф D01S ззаду

  • Чи не могли б ви розповісти нам трохи більше про характеристики годинника?

Звичайно! Корпус із нержавіючої сталі 904L має діаметр 41 мм і товщину 15,7 мм. Усе було розроблено мною. У корпусу молотковий безель, молоткові кнопки й заводна головка в тон оздобленню циферблата. Годинна та хвилинна стрілки вороновані, а годинна, хвилинна й секундна стрілки хронографа пофарбовані в тепловий колір. Коливальний механізм, циферблат, стрілки й додаткові індикатори виготовлені вручну. Різні способи оздоблення також виконуються вручну. Я включив у механізм деякі деталі з термообробленої сталі, як-от ґвинти тощо. Водостійкість годинника становить 3 бар або 30 м, тому його можна використовувати щодня без побоювань. Годинник поставляється зі шкіряним футляром-клатчем ручної роботи й двома ремінцями: один зі шкіри слона, другий зі шкіри акули. Я представив годинник наприкінці минулого року, зараз він перебуває у виробництві, і я сподіваюся поставити його до кінця року. Ціна становить 6 000 євро без урахування податків.

годинник хронограф D01S збоку

  • Ваша модель D01S Chronograph обмежена 10 екземплярами. Як люди можуть отримати її, або як вони можуть зв'язатися з вами, якщо хочуть дізнатися про неї більше?

Хронограф D01S випущений у кількості всього 10 екземплярів і вже розпроданий. Якщо хтось хоче отримати одну з перших серій, але не встиг зробити передпродажний резерв, він може зробити ставку на №08, яку виставлено на аукціон Ineichen Zurich 11 травня (зображення, які ви бачите тут, належать до прототипу). В інших випадках, можливо, один із них буде доступний на сірому ринку в майбутньому. Я також можу зробити унікальний екземпляр, якщо цього захоче клієнт.

годинник хронограф D01S з іншого боку

  • Що чекає на вас у майбутньому як годинникаря? Чи є ідеї для майбутніх проєктів?

Годинникова справа для мене справжня пристрасть. Я люблю її з 11 років. Тому я вірю, що моя незалежність як годинникаря принесе задоволення та радість багатьом моїм клієнтам. Наразі я зосереджений на хронографі DS01, але у мене багато ідей на майбутнє.

  • Ви також робите годинники на замовлення чи тільки ці невеликі серії?

Звісно, я згоден робити будь-які годинники на замовлення або унікальні вироби, але наразі тільки ті, що пов'язані з тією ж ідеєю, що й DS01.

Популярні статті
Михайло Войтусик
15 найкращих годинників Breitling, які можна купити у 2024 році
preview
Смартгодинник Polar vs Garmin! У чому різниця між цими спортивними гігантами
preview
Сергiй Ткаченко
Новинки Bell & Ross з виставки Watches & Wonders 2024
preview
В Apple Watch X може з'явитися функція виявлення потопаючих
preview
Теги
Попередня
Facebook Messenger на Apple Watch зникне наприкінці травня Facebook Messenger н...
Наступна
Представляємо золотий годинник Tag Heuer Aquaracer Professional 200 Представляємо золоти...