Король із тонким, стриманим смаком і його еклектична колекція механічних красенів

Король Чарльз III

Королева померла. Хай живе король! Після одного з найдовших правлінь у сучасній історії королева Єлизавета II померла у віці 96 років у замку Балморал. За традицією, Сполучене Королівство визначило спадкоємця престолу. Перша дитина тодішньої принцеси Єлизавети, герцогині Единбурзької, та Філіпа, герцога Единбурзького, людина, яку ми знаємо як принца Чарльза останні 73 роки, була проголошена королем Чарльзом III 8 вересня. Хай живе король! Але ви читаєте блог ДЕКА, а ми тут не для того, щоби писати історію. Ми тут, щоб говорити про годинники. І коли мова заходить про нового короля Великобританії, у його колекції є кілька цікавих моделей. Нижче представлені улюблені годинники Чарльза III, короля Сполученого Королівства та 14 інших королівств Співдружності.

Король Чарльз III підписує прокламацію

Чарльз III підписує проголошення себе новим королем Сполученого Королівства у годиннику Parmigiani Fleurier Toric Chronograph. Позаду його син Вільям, принц Уельський, та його дружина Камілла, королева-консорт

Найзнаковіший годинник Чарльза III – хронограф Parmigiani Toric

Багато годинників було помічено на зап'ясті Чарльза, але жодний із них не може змагатися з наступними за популярністю та частотою появи. Ймовірно, найзнаковіший годинник нещодавно проголошеного короля Сполученого Королівства й той, який ми бачили так багато разів, – годинник Parmigiani Fleurier, котрий він обрав для найважливішого кроку у своїй «кар'єрі» короля: підписання своєї прокламації.

Король Чарльз III під час промови після офіційного проголошення

Король Чарльз III під час промови після офіційного проголошення, 10 вересня 2022 року – на зап'ясті Parmigiani Fleurier Toric Chronograph

Йдеться про стриманий та елегантний золотий годинник Parmigiani Fleurier Toric Chronograph. Типова для мови дизайну Мішеля Парміджані версія короля Чарльза являє собою ранню модель 1990-х років зі сріблястим гільошованим циферблатом, римськими цифрами, поєднанням золотих і воронених сталевих стрілок і датою, розташованої в оригінальній позиції в положенні «1:30». Цей хронограф із трьома лічильниками є чудовим поєднанням невимушеності та елегантності й був помічений на зап'ясті колишнього принца Чарльза в різних випадках, як ви можете бачити нижче.

принц Чарльз із президентом США Бараком Обамою та під час святкування ювілею королеви Єлизавети II

Ліворуч: принц Чарльз із президентом США Бараком Обамою в 2015 році в Білому домі.
Праворуч: Принц Чарльз у травні 2022 року під час святкування ювілею королеви Єлизавети II

годинник Parmigiani Fleurier Toric Chronograph

Годинник Parmigiani Fleurier Toric Chronograph

Parmigiani Fleurier Toric Chronograph – це 40-міліметровий годинник, який оснащений автоматичним механізмом хронографа... котрий, що дивно, заснований на калібрі El Primero 400Z. Оздоблення було вдосконалено з цієї нагоди, і механізм забезпечений золотим гільошованим ротором. Безель прикрашений фірмовим подвійним знаком марки та витонченим рифленим візерунком. Це стриманий, але розкішний годинник, який вже багато років є вірним партнером Чарльза, що нещодавно проголосив себе королем.

Королевський годинник Patek Philippe Calatrava

Ще один важливий годинник у колекції короля Чарльза – Patek Philippe, який він носить із 1970-х років, і він досі залишається одним з його улюблених. Часто кажуть, що це референс 2551, так званий Disco Volante, що не так, оскільки на годиннику Чарльза є дата. Очевидно, це Calatrava Date Automatic 1970-х років, референс 3445, з центральними годинами та хвилинами й малою секундною стрілкою в положенні «6 годин».

Принц Чарльз і його годинник Patek Philippe Calatrava Date 3445

Ліворуч: принц Чарльз у 1972 році – його годинник Patek Philippe Calatrava Date 3445 видний під манжетою.
Праворуч: приклад годинника Patek Philippe Calatrava Date Automatic 3445

Годинник із жовтого золота діаметром 35 мм із потопленою заводною головкою оснащений калібром 27-460 M, першим механізмом Patek, котрий серійно випускається, з датою. Попри те, що годинник Patek Philippe Calatrava, схоже, менше часу проводить на зап'ястя, ніж вищезгаданий Parmigiani, Patek Philippe Calatrava був помічений на зап'ясті Чарльза останнім часом.

король Чарльз III у мундирі

Інші примітні годинники короля Чарльза III

За минулі роки на зап'ястя Карла було помічено багато інших годинників. Серед них, як ви можете бачити нижче на різних історичних фотографіях, класичні, досить стримані годинники, такі як Cartier Santos або компактний годинник Jaeger-LeCoultre Reverso з жовтого золота з римськими цифрами.

Чарльз у своїх годинниках Cartier Santos та Reverso

Ліворуч: Чарльз з годинником Cartier Santos у 1980-х роках.
Праворуч: принц Чарльз носить відносно невеликий старовинний золотий годинник Reverso з рідким циферблатом із римськими цифрами.

Ще один важливий годинник у колекції Чарльза пов'язаний із його підготовкою як пілота реактивної авіації Королівських ВПС. У зв'язку з цим він отримав (ймовірно, у серпні 1971 року) спеціальний хронограф для пілотів, який випущений для компанії RAF Hamilton. Цей годинник з асиметричним хронографом був частиною спорядження пілотів та випускався також такими марками, як CWC, Precista та Newmark. Нещодавно компанія Hamilton відродила цю модель, випустивши механічний хронограф Khaki Pilot Pioneer.

принц Чарльз зі своїм військовим хронографом Hamilton Pilot's Chronograph на сірому ремінці НАТО

Ліворуч: на фотографії Чарльз зі своїм військовим хронографом Hamilton Pilot's Chronograph на сірому ремінці НАТО.
Праворуч: вінтажний хронограф Hamilton Fab Four 6BB