PacePro – це функція, яку можна знайти на деяких моделях годинників Garmin. Вона допомагає налаштувати темп бігу за допомогою рекомендацій із поправкою на клас. Далі ми розповімо, як користуватись цією функцією.

Що таке Garmin PacePro

Garmin PacePro – що це таке?

Простіше кажучи, PacePro допомагає вам спланувати свою бездоганну стратегію темпу. Суть у тому, що ви визначаєте дистанцію, яку бажаєте пробігти. Потім ви застосовуєте PacePro та він аналізує маршрут і розраховує ідеальну стратегію темпу на основі змін висоти та інших змінних, які ви визначаєте. Використовуючи це під час занять, ви знатимете, коли потрібно збільшити або зменшити темп. Ви також знатимете оптимальний загальний темп для конкретної дистанції.

Це трохи схоже на режим «power running». У спрощеному варіанті, але з рекомендаціями, котрі дозволяють максимально підвищити ефективність ваших тренувань.

Спочатку цей додаток був розроблений тільки для бігунів. Але тепер підтримуються такі види дистанцій, як їзда на дорожньому велосипеді, гірський велосипед, їзда по гравію/бездоріжжю, біг стежками та інші.

Як створити стратегію темпу Garmin PacePro?

Для роботи стратегії PacePro Strategy необхідно використовувати маршрут, який є в базі даних дистанцій Garmin. Це означає, що маршрути, які створені безпосередньо на годиннику Garmin, не працюватимуть. Але ви можете використовувати вже існуючу дистанцію, створену іншими користувачами, або створити власну та зберегти її в Garmin Connect.

Що таке Garmin PacePro - настройка годинників

Для налаштування вам потрібно вирішити, де створити стратегію темпу PacePro – в Garmin Connect, на вебпанелі або на годиннику. Більшість людей, ймовірно, виберуть варіант із додатком Garmin Connect для смартфона.

Процедура не надто складна. Ось кроки:

 • Запустіть програму для Android або iOS і виберіть пункт меню «Тренування» (його можна відкрити, натиснувши три крапки в нижній вкладці).
 • Виберіть PacePro Pacing Strategies.
 • Виберіть «Створити стратегію PacePro», натиснувши велику синю кнопку.
 • Потім потрібно буде вибрати дистанцію чи визначити цільовий час або темп.
 • Якщо ви вибрали перший варіант, вам потрібно буде вибрати дистанцію. Якщо ви вибрали «Цільовий час або темп», то вибирати дистанцію не потрібно. Але при розрахунку стратегії не враховуватиметься висота над рівнем моря.
 • Вам буде створений план проходження дистанції.
 • На цій сторінці можна налаштувати параметр «Стратегія темпу». За допомогою повзункової лінійки можна налаштувати цей параметр на рівномірний, позитивний або негативний рух. Наприклад, при негативній кривій темпу ви поступово прискорюватиметеся від повільної швидкості на початку до найвищої ближче до фінішу.

Що таке Garmin PacePro - синхронізація

 • Інша опція – Uphill Effort. Тут ви можете вибрати, як вам зручніше бігти на підйомах і легше на спусках, або навпаки.
 • Виберіть «Зберегти».
 • Якщо ви повернетеся на сторінку PacePro, ви помітите, що стратегію було збережено на вашому телефоні.
 • Останній крок – натиснути на значок поруч із нею, щоб відправити на годинник.

Тепер план PacePro має бути доступним для використання.

Нижче наведено кілька скріншотів. Як ви можете бачити, мапа має колірне кодування, що засноване на ідеальному темпі, який розраховується для кожної частини дистанції. Синім кольором позначені повільніші ділянки, а червоним – швидші.

Ви також можете побачити бажаний темп для кожного окремого спліта. Враховується збільшення чи зменшення висоти над рівнем моря (якщо ви вибрали дистанцію). Спліт може бути налаштований на кожну милю, кожен кілометр або зміну висоти.

Що таке Garmin PaceProo - скрін 1

Що таке Garmin PacePro - скрін 2

Інші способи створення стратегії Garmin PacePro

Як згадувалося, все це можна зробити й із вебпанелі. Увійдіть до свого облікового запису Garmin Connect, виберіть «Training > PacePro Pacing Strategies > Створити стратегію PacePro». Інші кроки практично такі самі, як і вище.

Ще один спосіб створення стратегії – безпосередньо на годиннику. Фактичні кроки залежать від пристрою, але вони зводяться до наступного:

 • Виберіть «Біг», «Біг стежкою» або «Ультрабіг».
 • Утримуючи UP/MENU, виберіть Navigation (Навігація).
 • Виберіть Courses (Дистанції) та виберіть маршрут, для якого потрібно створити стратегію темпу.
 • Виберіть PacePro > Створити нову.
 • Виберіть Goal Pace або Goal Time і введіть цілі.
 • Натисніть кнопку START, щоб завершити налаштування.

Варто зазначити, що є два обмеження, про які ви повинні знати при використанні цієї функції. PacePro працює з метою темпу від 4 до 20 хвилин на милю – цього достатньо для більшості людей. Максимальна відстань, на яку ви можете створити стратегію, становить 150 миль. Знову ж таки, це не повинно бути проблемою. Це також означає, що ви можете використовувати його для створення темпу стратегії для марафону або тріатлону.

Що таке Garmin PacePro - годинник гармін

Застосування дистанції PacePro, завантаженої в годинник

Використовувати функцію динамічного темпу достатньо легко. У день забігу запустіть режим бігу. Натисніть кнопку вгору, щоб відкрити додаткове меню. Потім виберіть Training (Тренування), і ви побачите плани PacePro. Тут будуть перераховані всі ваші плани, якщо ви синхронізували годинник із додатком для смартфона. Виберіть потрібний план, вибравши «Використовувати план». Вас спитають «Включити навігацію по дистанції?» Підтвердьте.

Потім потрібно почати виконувати свою стратегію.

Ви побачите спеціальну сторінку PacePro. На ній у режимі реального часу відображаються рекомендації щодо темпу з зазначенням цільового показника для конкретного спліта й того, чи перевищуєте ви цей темп або ні. Годинник також показує графік і дані про відстань, яка залишилася на поточному відрізку.

Наприкінці кожного спліта PacePro ви отримаєте оповіщення. Це дозволить дізнатися, як ви справляєтеся з заданим темпом – чи випереджаєте цільовий темп або відстаєте від нього й що на вас чекає на наступному відрізку.

Ось ще кілька скріншотів, які показують тип отриманої статистики.

Що таке Garmin PacePro - скрін 3

Що таке Garmin PacePro - графік

Які пристрої Garmin сумісні з PacePro?

PacePro підтримує широкий спектр годинників Garmin. Сюди входять всі висококласні годинники, які випущені після серії Fenix 6. Ось повний список:

 • D2 Mach 1.
 • Серія Descent Mk2.
 • Всі годинники Enduro.
 • Серія epix (покоління 2).
 • Серії fenix 6 та 7.
 • Серії Forerunner 55, 245, 255, 745, 945, 954 LTE, 955.
 • Серія Instinct 2.
 • Колекція MARQ.
 • Серія quatix 6.
 • Серії tactix 7 та Delta.

Як видно, компанія зробила PacePro ексклюзивним для своїх спортивних годинників для активного відпочинку й годинників Garmin Forerunner. Лінійка оздоровчих годинників, що включає Venu та Vivoactive, не має цієї функції. Так само як і лінійка тонких годинників.