Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Ми у соцмережах

Моделей наручних годинників багато, навіть занадто. І, щоб зробити правильний вибір, потрібно подивитися кожну з них, приміряти, відчути на руці й придивитися. Наручний годинник демонструє стиль та смак свого власника, тому ви не прогадаєте з вибором.

В цій статті експерти ДЕКА розповідають, як вибрати наручний годинник, в чому відмінності та на що варто звернути увагу при виборі.

Чим відрізняються одні моделі від інших

Наручні годинники відрізняються за:

 1. Ознаками гендерної приналежності: чоловічі, жіночі, дитячі.
 2. Джерелом енергії: механічні, кварцові, електронні, гібридні.
 3. Матеріалами: пластик, сталь, титан, золото та інш.
 4. Функціональністю: прості, ускладнені.
 5. Стилем: повсякденні, строгі, вечірні, іміджеві, незвичайні (в креативному дизайні).

В чому різниця між наручними аксесуарами:

 • Чоловічі, як правило, в стриманому дизайні з масивним корпусом. Зовнішній вигляд може бути різним: від класики та мінімалізму до особливих різновидів стилю типу «хай-тек» з наявністю безлічі додаткових функцій.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Жіночі зазвичай мають оригінальний та витончений дизайн (включаючи браслет), що підкреслює крихкість їхньої власниці. Для дівчат годинник — це більше аксесуар і додаток до цілісності всього образу, тому дизайн і стиль дуже важливі. Знаючи це, виробники пропонують таку різноманітність жіночих наручних годинників.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Унісекс — не виділяються елементами, котрі чітко визначають статеву приналежність. Орієнтовані на молодь та шанувальників оригінального стилю.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Точність ходу й практичність залежить від механізму годинника

Точність та довговічність годинників багато в чому залежать від їхнього «серця». Тому, щоб розібратися в тому, як правильно вибрати годинник, перш за все важливо визначитися з типами механізмів, зрозуміти, чим вони відрізняються.

Годинники за типом механізму бувають:

 • механічні;
 • кварцові;
 • електронні;
 • кінетик;
 • SMART.

Далі докладно про кожен механізм.

Категорію смарт-годинник в цій статті обговорювати не будемо. Тут забагато нюансів. Про те, як вибрати годинник смарт, читайте в іншій статті нашого блогу.

Механічний годинник — незмінна класика і, до певної міри, навіть стиль життя

Механічний годинник вибирають люди, які цінують надійність, технічну досконалість та розбираються в гарних речах.

Актуальна й перевірена часом конструкція складається з численних спіралей, шестерень та інших специфічних деталей. А ключові складові пристрою — це стиснута пружина з анкером і балансом стабілізації ходу, яка потребує періодичного заводу. Таким може бути автопідзавод або його ручна альтернатива, коли власник годинника самостійно підтягує пружину, активуючи роботу самого модуля.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Принцип роботи цієї механіки простий: такий мотор виконує роль генератора, активізуючи функціонування стрілок і всіх супутніх елементів.

Переваги:

 • безвідмовність конструкції, що нараховує вже більше сотні років;
 • довговічність;
 • надійність.

До недоліків варто віднести необхідність корекції ходу.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Кварцовий годинник — для тих, хто цінує кожну секунду свого часу

Якщо не вникати в конструкцію кварцового годинника, то його основна відмінність від механіки полягає в точності ходу. Так, розбіжності з реальними показниками часу у звичайних механічних годинників складають ±20-40 секунд на добу, тоді як у кварцових подібні відхилення не перевищують ±20 секунд на місяць.

Візуально прилади можна відрізнити по руху секундної стрілки: у механіки вона переміщається відносно плавно, а у кварца — це пульсуючий ритм за відповідними контрольними позначками шкали циферблату.

Переваги:

 • висока точність ходу;
 • не вимагають підзаводу;
 • завдяки компактним розмірам основного модуля більше можливостей для впровадження додаткових функцій;
 • легше та, як правило, дешевше у порівнянні з механікою.

Недолік — необхідність регулярно міняти батарейку.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Електронний годинник вибирають за функціональність

Електронні наручні годинники з'явилися тільки в середині минулого століття, а до цього часу вже значно вдосконалені як в плані дизайну, так і конструкції.

Механізм в електронному годиннику практично саме такий, як і в кварцових виробах. Основна відмінність полягає в тому, що в кварці встановлено моторчик, який приводить до руху стрілки, а в електронний механізм вбудований невеликий монохромний цифровий дисплей. На такий екран, завдяки вбудованим мікросхемам, переносяться цифри, котрі відображають різну інформацію, в тому числі й час.

Переваги:

 • функціональність;
 • найбільш демократична ціна у порівнянні з уже згаданими;
 • більш тривалий життєвий ресурс через відсутність рухомих деталей механізму.

Наявність всіляких опцій у вигляді будильника, календаря, калькулятора, барометра, термометра, пульсометра й крокоміра зробили електроніку популярною серед активних людей та молоді. Це, наприклад, відмінний варіант годинника для спортсменів, які контролюють стан організму в процесі підвищених фізичних навантажень.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Кінетик — це енергія руху

Інноваційна конструкція відома під двома назвами. Kinetic — офіційна назва годинників японського бренду Seiko та Autoquartz (більше використовується швейцарськими виробниками). Пристрій такого годинника — це поєднання двох технологій: кварцової та механічної.

Енергія, необхідна для роботи годинника, перетворюється з коливань корпусу на руці людини під час ходьби та інших рухів. Вони легко черпають енергію від рухів і зберігають її в конденсаторі. Розряджаються повільно, а при будь-якій дії власника (жестикуляції, рукостисканні, помахів руки й будь-якому іншому руху) — знову генерують «підзарядку».

Переваги:

 • мінімальне обслуговування в поєднанні з надійністю, яка не поступається механіці й кварцу;
 • не потребують зовнішніх джерел енергії та механічного заведенням;
 • демократична ціна, враховуючи інноваційність технології.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Огляд країн-виробників: в чому відмінності

Вартість наручних годинників визначається матеріалом корпусу, якістю виконання та точністю роботи механізму, додатковими вишукуваннями дизайну та, зрозуміло, ім'ям бренду. У 2020 році основними гравцями на ринку годинникової майстерності залишаються швейцарські та японські виробники, котрі конкурують вже не один десяток років.

Подібне протистояння найпозитивнішим чином впливає на підняття планки досконалості випущених годинників як у майстрів Європи, так і в їхніх колег з Країни висхідного сонця. У той же час існують й певні концепції, що в цілому характеризують відмінності годинників Заходу й Сходу.

Швейцарський годинник — престиж і статус

Швейцарський годинник — це своєрідний еталон класики й кращих традицій годинникової майстерності. Подібні асоціації заохочують виробників підтримувати незмінно високу якість, що призводить до світового визнання багатьох брендів з альпійської країни. Як правильно вибрати швейцарський годинник, детальніше описано в іншій статті.

Найпопулярнішими швейцарськими виробниками визнані:

Всі моделі цих марок створені з міцних матеріалів, стійких до пошкоджень та корозії, а надійні механізми всередині — їхня головна відмітна особливість. У кожного з перерахованих брендів великий асортимент виробів, починаючи від моделей в більш доступному ціновому сегменті та закінчуючи справжніми витворами мистецтва в ювелірному огранюванні. Тому шанувальники класики й особливого шарму вибирають швейцарські торгові марки.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Японський годинник — максимум функціональності

Шанувальники сучасних технологій та мультифункціональності схиляються на користь Японії. Це країна-інноватор в годинниковому виробництві та головний конкурент швейцарських майстрів.

Лідери серед японських виробників:

Годинники представлених брендів оснащуються високоточними механізмами й численними інноваційними функціями, що і є «візитною карткою» аксесуарів з Японії.

Якщо ви шукаєте, який недорогий годинник вибрати, придивіться до колекцій японських виробників. Наприклад, в асортименті CASIO представлені багатофункціональні, неймовірно красиві та при цьому менш дорогі екземпляри.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Інші виробники наручних годинників

Зрозуміло, годинникова промисловість представлена не тільки майстрами Швейцарії та Японії. Серед європейських виробників можна підібрати наручні годинники з Франції, Італії, Австрії, Великобританії, Німеччини, Данії та Швеції. А для шанувальників північноамериканських брендів у каталозі ДЕКА представлені колекції з США.

В цілому, якої фірми вибрати годинник не так важливо, як те, щоб наручний годинник подобався, був комфортним і приємним до тіла.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Зовнішній вигляд годинника — відмінності в дизайні

Як вибрати наручний годинник з урахуванням всіх зовнішніх відмінностей, розглянемо докладніше.

Форма корпусу

Корпус наручних годинників представлений в різних формах і конструкціях, наприклад, буває:

 • круглий;
 • прямокутний;
 • квадратний;
 • овальний;
 • бочкоподібний корпус.

Круглі, квадратні та прямокутні форми — звичні моделі годинників. На вибір таких представлено надбагато. Овальна конфігурація в основному зустрічається серед жіночих аксесуарів. Бочкові, багатокутні й нестандартної форми зустрічаються рідше, їх вибирають шанувальники незвичайних моделей.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Тип циферблату

 • Стрілочний — класичний вид із поділами та мінімум двома стрілками. Може бути в будь-якому дизайні.
 • Цифровий (або електронний) — цифри відображаються на рідкокристалічному екрані. Можуть рахувати секунди з десятими й навіть сотими частками.
 • Змішаний (або комбінований) — поєднує стрілочний та цифровий тип на невеликому ЖК-екрані. Моделі популярні завдяки універсальності й наочності стрілок.
 • Механізм годинника з таким циферблатом виключно кварцовий.
 • Світлодіодний — ідентичний цифровим моделям, тільки екран підсвічується світлодіодами.
 • Дисковий. Замість стрілок на циферблаті три рухливі шкали, які показують секунди, хвилини й години (якщо без секундоміру, то дві). У деяких є віконця з датою.

Розмітка циферблату

Функціональність годинника не залежить від розмітки циферблату. Вибір дизайну розмітки залежить від індивідуальних уподобань.

Розмітка буває декількох видів:

 • Арабською — цифри можуть йти по порядку від 1 до 12, або тільки окремі ділення — 3, 6, 9, 12 годин.
 • Римською — особливий стиль, що позначається відповідними символами.
 • З індексами (мітками);
 • Без індексів.

Вироби преміум-класу замість міток можуть бути інкрустованими діамантами, а нижче — каменями «Сваровські». Деякі моделі представлені в незвичайному дизайнерському оформленні зі змішаним типом. Такі годинники по достоїнству оцінять шанувальники стилю fashion.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Підсвічування циферблату

В основному, вибираючи годинник, про підсвічування згадують нечасто. Тим часом подібна функція істотно відрізняється не тільки за своєю концепцією.

Види підсвічування:

 • Люмінесцентне. Цей варіант ще називають «фосфорним». Використовується в стрілочних годинниках, де рухомі частини циферблату покриваються спеціальним складом, який світиться у темряві. Заповнюється енергія від сонячного або будь-якого іншого яскравого світла. Альтернативні джерела енергії замінюють батарейки, тому таке підсвічування доступне для будь-яких типів годинникових механізмів.
 • Електронне — в основному використовуються мініатюрні світлодіоди. Активується натисканням кнопки. Такий спосіб підсвічування ефективніше люмінесцентного, позаяк яскравіше й не залежить від зовнішніх світлових ресурсів. Джерело енергії — батарейка, застосування якої передбачає наявність виключно кварцового механізму.
 • Змішане — поєднання двох попередніх способів підсвічування. Цей варіант частіше застосовується в моделях з комбінованою індикацією, де стрілки обробляються люмінесцентним складом, а цифрова індикація висвітлюється діодами.
 • Тритієве. Більш сучасна «фішка». Принцип дії заснований на законах фізики із застосуванням так званого тритієвого променя. Спочатку годинники з тритієвим підсвічуванням розроблялися для військових, дайверів, гонщиків і пілотів, але потім вони стали популярними серед спортсменів і шанувальників нічного життя. Наручний годинник з такою функцією виглядає досить стильно.

Останній з перерахованих варіантів відноситься до виробів преміум-класу. Також далеко не бюджетною версією буде змішаний тип підсвічування. А ось перші два типи застосовуються і в більш доступних колекціях. Їхній асортимент величезний, тому ви з легкістю зможете підібрати найкращій годинник із запропонованих.

Відмінності, котрі визначають довговічність годинника

Матеріал корпусу       

Від вибору матеріалу залежать термін служби годинника, його вартість та естетична складова.

Основні матеріали:

Пластик. Сучасний пластик має безліч різновидів, в тому числі й високоміцні, аж до варіантів, які не поступаються за надійністю сталі. А це означає, що корпус з такого матеріалу цілком заслуговує на увагу цінителів якості. Найчастіше з нього виробляють спортивні чоловічі та жіночі, а також дитячі годинники.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Сталь. Нержавіюча сталь часто використовується в колекціях швейцарських і японських годинникових майстрів, що свідчить про високу якість матеріалу. Годинники зі сталевим корпусом можна підібрати в різних цінових сегментах.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Титан. Висока міцність та невелика вага — головні достоїнства титану. Особливого відтінку цьому сплаву надає матовість.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Кераміка. Керамічний корпус матового відтінку зберігає первозданний вигляд максимально довго, а на глянцевому можуть залишатися відбитки.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Латунь/бронза. Легка в обробці латунь використовувалася для виготовлення годинників більше сотні років. Ще на початку XX століття вона стала популярна, чому сприяв ряд конкурентних переваг. Однак основний та істотний недолік — це окислення в процесі експлуатації годинника. Тому зараз латунь не використовується для виготовлення корпусів солідних брендів. Вінтажні годинники в сьогодні виготовляються з бронзи. Певну популярність металу забезпечила й військово-морська тематика. Бронзові новинки відносяться переважно до лімітованих колекційний серій, а їхня вартість відповідає статусу ексклюзиву.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Золото. Символізує успішність та статус власника. І, зрозуміло, навіть з недорогою моделлю годинникового механізму такий годинник до бюджетних ніяк не належать. Такі годинники є в колекціях Longines, Cartier та, звісно ж, Rolex.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Змішані. Виробники поєднують сталь і золото, кераміку і нержавійку, титан з карбоном і сталлю. Це дозволяє урізноманітнити дизайн. Комбінований корпус виглядає дуже цікаво. Кераміку любить компанія Rado, котра вперше застосувала високотехнологічну кераміку в створенні годинників. Її з'єднують в одній конструкції зі сталлю, позолотою та іншими матеріалами. Також чимало складених конструкцій в колекціях CASIO, Lee Cooper, Suunto.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Щоб знати, який годинник купити, порівняємо плюси та мінуси кожного матеріалу.

 Матеріал корпусу  Переваги  Недоліки
 Пластик
 • доступна ціна;
 • невелика вага;
 • гіпоалергійність;
 • не потребує додаткового покриття для захисту від вологи й сонячних променів;
 • на недорогому пластику швидко з'являються потертості та подряпини;
 • не вважається «статусним» матеріалом;
 Сталь
 • стійкість до механічних і хімічних впливів;
 • не викликає алергічних реакцій;
 • відсутність магнітного поля;
 • презентабельний та солідний зовнішній вигляд;
 • велика вага у порівнянні з аналогами;
 Титан
 • матовий відтінок надає корпусу солідного зовнішнього вигляду;
 • гипоалергійність;
 • підтримання оптимальної температури в різних кліматичних умовах;
 • відсутність намагніченості;
 • чутливість до подряпин;
 • крихкість — не відноситься до сегменту протиударних;
 Кераміка
 • благородний матовий відтінок не блякне з часом;
 • стійкість до подряпин, високих і низьких температур;
 • гіпоалергійність;
 • крихкість — годинники з керамічним корпусом не призначені для екстремального використання;
 Латунь/бронза
 • вінтажність стилю;
 • статусність бронзових годинників;
 • відносно висока вартість.
 • окислення;
 Золото
 • традиційний атрибут високого статусу власника;
 • велика різноманітність — класичне жовте золото, біле, червоне й рожеве;
 • велика кількість сполучень із різними ювелірними прикрасами — діамантами, кристалами Сваровські та інш.;
 • висока вартість;
 Змішані
 • презентабельний зовнішній вигляд;
 • міцність;
 • гіпоалергійність;
 • велика кількість дизайнів ускладнює вибір.

Матеріал скла

Скло не тільки захищає механізм від пилу і механічних пошкоджень, а й визначає, наскільки чітким буде циферблат. Додатково його можуть покривати складом антивідблиску. Це робить циферблат більш ясним, покращує його зовнішній вигляд, зменшує віддзеркалення та відблиски.
В годинниковій індустрії застосовуються 3 основних види скла:

 • Пластик (плексиглас).
 • Мінеральне скло.
 • Сапфір.

Кожен з видів має свої плюси та мінуси.

Пластик

Він же «плексиглас», «органічне скло» та «хезаліт». Являє собою бюджетний матеріал, тому в більшості використовується в недорогих годинниках. Явна перевага подібного полімеру — його гнучкість, що дозволяє надати такому склу найрізноманітніших форм. Зокрема, це може бути актуальним при створенні якихось екстравагантно-дизайнерських моделей незвичайної конфігурації або, наприклад, для спортивних аксесуарів.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

До інших характерних властивостей пластику відносяться ударостійкість та невелика вага. А доступна ціна дозволяє при необхідності замінити таке скло на нове без серйозних витрат.

Недоліків у композиту два:

 1. Скло легко подряпати, й з часом з'являються потертості. Правда, усувається це досить легко звичайним шліфуванням у майстерні.
 2. Пластику властиво вбирати вологу, через що при зовнішніх перепадах температур на внутрішній його поверхні можуть з'являтися мініатюрні краплі конденсату.

Мінеральне скло

Належить до середньої цінової категорії. Твердіше, ніж пластик, має високу прозорість та більш привабливим виглядом. Але при цьому матеріал також не особливо стійкий до подряпин, позбутися яких можна шляхом полірування.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

В годинниковій індустрії таку сировину використовують повсюдно. Майже 90% всіх моделей годинників оснащені мінеральним склом. Незважаючи на міцність, його можна розбити, але при цьому воно і легко замінюється.

Ще одна перевага матеріалу: мінеральне скло може піддаватися спеціальній корекції, після чого стає збільшувальним. Годинниками з таким склом зручно користуватися людям зі слабким зором.

З огляду на той факт, що мінеральне скло не має особливо високої стійкості до ударів, в екстремальних умовах годинник з таким склом краще не випробовувати. А тим, кого дратує поява в сонячну погоду відблисків на склі годинника, краще купити модель з покриттям антивідблиску.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Сапфірове скло

Один з найбільш дорогих, міцних і твердих матеріалів — сапфір. Він стійкий до подряпин, через роки сапфірове скло виглядає як нове. Його, як правило, використовують для наручних годинників преміум-класу.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Багато компаній комбінують скло, роблячи кілька шарів (товста мінеральна основа, а зверху — тонкий шар сапфіру). Візуально різниця не помітна, а за характеристиками міцності такий варіант краще.

До вельми цікавих різновидів відноситься скло-хамелеон — мінеральний сплав з характерними оптичними властивостями. Скло змінює колір залежно від кута зору.

Зрозуміло, вироби, серед достоїнств яких наявність сапфірового скла, — найдорожчі. Але при цьому їхній тривалий термін служби гарантований.

Орієнтовний діапазон цін на годинники від різних виробників, оснащених сапфіровими стеклами.

 Модель  Країна-виробник  Ціна (грн)
 ATLANTIC 62341.41.61  Швейцарія  5990
 TISSOT T033.410.36.051.01  Швейцарія  6590
 CHRISTINA 308GBLBL  Данія  8970
 BRUNO SOHNLE 17.13124.751  Німеччина  12830
 EPOS 8000.700.22.85.15  Швейцарія  18270
 RADO 01.115.0927.3.015  Швейцарія  33000
 LONGINES L8.114.4.87.6  Швейцарія  45000

Герметичність/Водостійкість

Годинниковий механізм — складна конструкція, потрапляння води в яку може виявитися згубним. Щоб цього не допустити, виробники роблять окремі моделі герметичними. Рівень же захисту коливається від мінімального до професійного (як в популярних спортивних моделях).

Для уніфікації параметрів такої перешкоди для води застосовується стандарт ISO 2281. Кожен виріб після складання та перевірки ретельно тестується, а на зворотному боці корпусу наноситься відповідне маркування — water resistant.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Ступінь захисту характеризується статичним тиском, який витримує виріб, — це теж вказується в параметрах і має умовне позначення ATM/bar (один бар приблизно дорівнює тиску в одну атмосферу). Від цих показників залежить можливість носіння годинника в тих чи інших обставинах: від миття рук і прийняття душу, до плавання та глибоководних занурень, не знімаючи приладу з зап'ястя.

Більш наочна розшифровка параметрів у таблиці:

 Позначення  Дощ, бризки  Плавання  Плавання під водою  Пірнання з аквалангом  Глибоководні занурення
 WR  так  ні  ні  ні  ні
 WR30м (3 bar)  так  ні  ні  ні  ні
 WR50м (5 bar)  так  так  ні  ні  ні
 WR100м (10 bar)  так  так  так  ні  ні
 WR200 - 300м (20 - 30 bar)  так  так  так  так  ні
 WR от 1500м (150 bar)  так  так  так  так  так

Що не допускається ні з якими годинником:

 • натискати кнопки під водою;
 • опускати в гарячу воду або перебувати в лазні з годинником на руці;
 • піддавати різким перепадам температури.

Якщо рівень водозахисту на виробу не вказаний, то він взагалі не повинний стикатися з вологим середовищем. У разі потрапляння води на механізм — краще відразу звернутися до сервісного центру.

Браслет або ремінець — це справа смаку

Вирішуючи, який годинник купити, особливу увагу зверніть на оформлення наручного аксесуару (браслетів і ремінців). Їхній вибір залежить від смакових уподобань, зручності, матеріалу й загальних вимог.

Браслети

Нерідко шанувальники класики вибирають металеві браслети з різними ювелірними доповненнями в дизайні. Такі годинники відмінно гармоніюють не тільки з діловим іміджем, а й зі смокінгом для джентльменів або з вечірньою сукнею їхніх пані.

Стандартний браслет без будь-яких особливих вишукувань підійде до офісного стилю, ділового костюму та до інших ситуаціях, де присутній відповідний антураж.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Престижність та ціна браслету безпосередньо залежать від матеріалу його виготовлення. Найчастіше для виробництва використовується:

 • платина;
 • титан;
 • нержавіюча сталь;
 • бронза;
 • срібло;
 • золото.

Зрозуміло, вартість збільшується, якщо браслети додатково інкрустують ювелірним камінням.

Ремінці

На відміну від браслетів, ремінці представлені в більш широкому асортименті, в різних стилях, дизайнерському оформленні, матеріалах і, як наслідок, з великим ціновим діапазоном. Найдешевші — ремінці зі шкірозамінника, силікону, тканини й каучуку, а найдорожчі — шкіряні.

 • Шкіра. В середньому витримує до 4 років активного носіння, після чого, як правило, підлягає заміні. Такий ремінець виглядає солідно і в деякій мірі підвищує статус всього аксесуару в цілому. Вартість залежить від типу використовуваної шкіри (істотно відрізняється ціна телячої та крокодилової шкіри), а також від дизайну.
 • Каучук. Найчастіше використовується в молодіжних і спортивних варіантах. Цінується за невелику вагу, натуральність та доступну ціну. Каучуковий ремінець щільно облягає зап'ястя та добре підходить для професійних спортивних вологостійких аксесуарів.
 • Тканина. Підійде тим, кому подобається незвичайний дизайн. Цінуються за натуральність та можливість різноманітних фактур. Виробники просочують тканину спеціальним складом, стійким до поту й вологи.
 • Силікон. Практично нічим не відрізняються від каучукових. Вони припали до смаку молоді та дітям за свій яскравий дизайн і простоту в догляді.
 • Карбон. Ставиться в основному на спортивні варіанти годинників. Карбоновий ремінець витримує механічні навантаження та перебування у вологому середовищі. Для його пом'якшення ремінець комбінують з тканиною або шкірою.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Функціональність

Крім основного свого призначення багато годинників ускладнені додатковими функціями. Від їхньої кількості підвищується і ціна виробу. Тому перед тим, як вибрати годинник з додатковими елементами, потрібно зрозуміти їхню важливість для себе.

Додаткові функції:

 • Секундомір. Управляється двома кнопками на електронному годиннику (обнулення та запуск), використовується для точного вимірювання часу.
 • Тахіметр. Вимірює швидкість руху краще й зручніше, ніж секундомір. Функція актуальна для спорту, для бігу, плавання.
 • Хронограф. Це аналог згаданого секундоміра, застосовуваний в годиннику зі стрілочним циферблатом.
 • Репетір. Мелодійним боєм сповіщає про поточний час. Далеко не обов'язкова, але досить вишукана функція, яка сподобається справжнім естетам.
 • Запас ходу. В основному встановлюється на вироби з ручним заведенням. Показує, скільки механізм буде йти без підзаводу.
 • Календар. Популярна функція для демонстрації не тільки часу, а й поточного числа, дня тижня та місяця.
 • Будильник. Може використовуватися не тільки для підйому після сну, але і в якості нагадування про будь-яку подію.
 • Таймер. Може бути зручним для відліку певного проміжку часу в тих чи інших життєвих ситуаціях.
 • Формат часу. Цією функцією оснащуються годинник зі стрілочним або електронним циферблатом. На додаток до 12-годинній шкали годинник оснащуються невеликою розміткою на 24 години. Допомагає визначити час, коли це зробити самому в навколишній обстановці неможливо: під час перебування під землею, в закритому приміщенні й тому подібне.
 • Фази Місяця. Спеціальний індикатор відображають поточну фазу Місяця. Зручно для людей, що займаються садівництвом, риболовлею, мореплавством, біологією. Є навіть окремі календарі морських припливів і відливів.
 • Логарифмічна лінійка. Це механічний калькулятор для найпростіших математичних задач (час у дорозі, витрата палива, переказ грошових коштів та інш.).
 • Компас. Пристосування для визначення сторін світу. Як правило, компаси наручних годинників не відрізняються великою точністю, але подібний орієнтир може виявитися корисним при відсутності інших навігаційних приладів.
 • Висотомір. Вимірює і демонструє показники поточної висоти. У деяких моделях поєднується з барометром. Годинники з цією функцією розраховані на альпіністів.
 • Барометр. Показує атмосферний тиск і допомагає оцінити погодні умови. Корисна функція для рибалок і мореплавів.
 • Хронометр. Термін використовується для моделей, які володіють великою точністю, що найчастіше документально підтверджується Швейцарським центром сертифікації хронометрів (COSC). Подібна «фішка» досить помітно відбивається на збільшенні ціни, а тому є показником статусу його власника.
 • Глибиномір. Вимірює глибину занурення у воду. Глибиномір частіше встановлюють в моделі з високим ступенем захисту від вологи й можливістю занурення мінімум на 20 метрів.

Від кількості перерахованих вище функцій залежить вартість годинника й дизайн. У молодіжних і спортивних моделях ці функції гармонійно поєднані, щоб вся потрібна інформація була «на руці».

Судячи з відгуків, особливою популярністю користуються наручні годинники з будильником, календарем, калькулятором, крокоміром і секундоміром. Для механіки важливою складовою стане наявність індикатора рівня заводу, що дозволить оцінити час функціонування годинника.

Додаткові особливості

Щоб покращити характеристики годинників, виробники підвищують функціональні властивості.

Найбільш популярні додаткові характеристики:

 • Покриття антивідблиску. Навіть у сонячну погоду циферблат годинника добре проглядається під будь-яким кутом, не створюючи світлових відблисків. Аксесуар з покриттям антивідблиску, як правило, має злегка синюватий відтінок в певному ракурсі. Досягається такий ефект спеціальним напиленням, яке може бути на склі одностороннім і двостороннім.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник? 

 • Захист від ударів. Зазвичай виробники вказують в характеристиках максимальну висоту, падіння з якої витримує прилад. Такі вироби підійдуть людям складних професій (альпіністам, пожежникам, будівельникам та інш.). При цьому варто відзначити, що подібні властивості не є абсолютною панацеєю в усіх екстремальних ситуаціях. Так, наприклад, якщо годинник впаде циферблатом на якийсь гострий камінь навіть з «безпечної» висоти, зазначеної в документах, наслідки будуть серйозними.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник? 

 • Магнітостійкість. Це означає, що годинник не так сильно сприйнятливий до магнітних полів. Подібне електрофізичне явище негативно діє на функціонування будь-якого годинникового механізму. Особливо чутлива механіка до такого ефекту: намагнічування безлічі рухомих деталей може призвести до повної зупинки приладу. Магнітостікий годинник буде актуальним, наприклад, для медиків, котрі працюють з приладами магнітно-резонансної терапії, або для інженерів на електростанціях.

 Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Брудостійкість. Високоміцні та надійні моделі захищені від землі, піску, рідкого бруду й тому подібних забруднень. Причому мова йде не тільки про механічну захист, але й про можливості побачити циферблат, визначивши час навіть при сильному зовнішньому забрудненні годинника. В основному такі моделі створені для людей, котрі потрапляють у екстремальні ситуації та ведуть активний спосіб життя.

 Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

 • Морозостійкість. У морозостійких годинників передбачені різні особливості конструкції, що максимально знижують вірогідність збоїв в роботі механізмів, коли «за бортом» -30 градусів Цельсія та нижче. Як мінімум, це покращена термоізоляція корпусу. А в більш просунутих механізмах використовуються особливі сплави для деталей з коефіцієнтом теплового розширення, який наближається до нуля.

Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Основні поради, як правильно вибрати годинник

Вибір наручного годинника — відповідальне й копітке заняття. Від якості виробу буде залежати тривалість його роботи, а від функціоналу — цінність придбання.

Рекомендації фахівців ДЕКА:

 1. Основне правило вибору — визначитися з призначенням аксесуару й метою його носіння. Адже годинник повинний відповідати ситуації та, в цілому, способу життя людини. Більш спрощені варіанти варто купити для повсякденного використання, а людям, які ведуть активний спосіб життя, слід придивитися до моделей зі спеціальними функціями й можливостями.
 2. Звертайте увагу на деталі, технічні показники, додаткові елементи, браслет, матеріал корпусу, скло. Від цих особливостей залежить функціональність та термін служби аксесуарів.
 3. Дизайн — це за великим рахунком особиста справа кожного, годинник, перш за все, повинний подобатися його власнику, а не оточуючим. Також важливо підібрати годинник за параметрами, щоб він правильно фіксувався на зап'ясті.

Шанувальникам класики напевно сподобається механічний годинник. Хорошим вибором для спортсмена або, наприклад, любителя екстремального туризму стане значний кварцовий годинник у пластиковому корпусі й масою додаткових можливостей. Людям з ділового середовища краще вибирати культову модель статусних брендів з лаконічним дизайном і продуманим функціоналом.

Головне — не варто поспішати і занадто квапитися купувати ту модель, яка хоч у чомусь вас не влаштовує. Вибираючи бюджетний годинник, бажаючи купити модний, але недорогий аксесуар, слід враховувати, що таке рішення потребує поступитися якістю. Що ж стосується брендових годинників, то їх відрізняють висока якість, надійність, багатофункціональність і довговічність.

Подивіться, які годинники є в каталозі інтернет-магазину ДЕКА. Ми впевнені, тут ви маєте змогу підібрати наручний годинник, який буде доставляти справжнє задоволення від щоденного носіння.

 Що потрібно знати, щоб вибрати «правильний» годинник?

Вибір наручного годинника — відповідальне й копітке заняття. Від якості виробу буде залежати тривалість його роботи, а від функціоналу — цінність придбання.

Рекомендації фахівців ДЕКА:

Основне правило вибору — визначитися з призначенням аксесуару й метою його носіння. Адже годинник повинний відповідати ситуації та, в цілому, способу життя людини. Більш спрощені варіанти варто купити для повсякденного використання, а людям, які ведуть активний спосіб життя, слід придивитися до моделей зі спеціальними функціями й можливостями.
Звертайте увагу на деталі, технічні показники, додаткові елементи, браслет, матеріал корпусу, скло. Від цих особливостей залежить функціональність та термін служби аксесуарів.
Дизайн — це за великим рахунком особиста справа кожного, годинник, перш за все, повинний подобатися його власнику, а не оточуючим. Також важливо підібрати годинник за параметрами, щоб він правильно фіксувався на зап'ясті.

Шанувальникам класики напевно сподобається механічний годинник. Хорошим вибором для спортсмена або, наприклад, любителя екстремального туризму стане значний кварцовий годинник у пластиковому корпусі й масою додаткових можливостей. Людям з ділового середовища краще вибирати культову модель статусних брендів з лаконічним дизайном і продуманим функціоналом.

Головне — не варто поспішати і занадто квапитися купувати ту модель, яка хоч у чомусь вас не влаштовує. Вибираючи бюджетний годинник, бажаючи купити модний, але недорогий аксесуар, слід враховувати, що таке рішення потребує поступитися якістю. Що ж стосується брендових годинників, то їх відрізняють висока якість, надійність, багатофункціональність і довговічність.

Подивіться, які годинники є в каталозі інтернет-магазину ДЕКА. Ми впевнені, тут ви маєте змогу підібрати наручний годинник, який буде доставляти справжнє задоволення від щоденного носіння.
Популярні статті
Смартгодинник Polar vs Garmin! У чому різниця між цими спортивними гігантами
preview
Сергiй Ткаченко
Новинки Bell & Ross з виставки Watches & Wonders 2024
preview
В Apple Watch X може з'явитися функція виявлення потопаючих
preview
Swarovski з рекламною кампанією «VENUS» Стівена Мейзела відправляють нас до раю
preview
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті
Теги
Попередня
Годинник Ulysse Nardin Freak X Bucherer BLUE Годинник Ulysse Nard...
Наступна
П'ять відмінних бронзових наручних годинників для цінителів шляхетної патини П'ять відмінних брон...
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті