Ті ж апгрейди, але в ще більш цілеспрямованому дизайні

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Нещодавно була представлена ​​абсолютно нова колекція Seiko Sumo, яка поєднує в собі класичний дизайн із численними покращеннями, щоб зробити цю символічну та сильну модель із колекції Prospex більш високоякісною та стійкішою до впливу. Новий керамічний безель, сталевий корпус, що візуально не змінився, але тепер має покриття Super-Hard, новий дизайн браслета й застібки, а також нові градієнтні та текстуровані циферблати для крутого вигляду. Однак це більше, ніж SPB321J1 та SPB323J1.

Поряд з цими двома новими класичними моделями Seiko також випускає третій годинник для занурення Sumo, один із них із більш інструментальним дизайном, новий SPB325J1, що створений спільно з PADI. І так, це може бути найкращим з оновленої колекції.

Seiko та PADI

Перш ніж перейти до подробиць цього нового Sumo SPB325J1, необхідно коротко розглянути зв'язок між Seiko і PADI. Остання абревіатура в перекладі означає Професійна асоціація інструкторів із дайвінгу — найнадійніша у світі організація навчання підводному плаванню. Курси PADI, які засновані в 1966 році й базуються в США, варіюються від початкового рівня до просунутої сертифікації дайверів-аматорів. Кажуть, що за ці роки асоціація видала понад 27 мільйонів сертифікатів підводного плавання в понад 6300 дайвінг-центрах по всьому світу.

годинники PADI Samurai и Turtle

Круті та доступні версії PADI Samurai та Turtle

Співпраця між PADI та Seiko почалася в 2016 році з випуску першої спеціальної серії — дуже крутого, доступного й надійного годинника PADI Turtle SRPA21J1. Заснований на улюбленій моделі, натхненній 1970-ми роками, годинник створений у фірмових кольорах асоціації дайверів — синьому й червоному. Були також Kinetic GMT Diver, SUN065. З того часу щороку виходять нові моделі, щоб відсвяткувати цей природний зв'язок між обома сторонами. Поряд із Turtle компанія Seiko також випустила класну версію Samurai PADI, SRPB99J1.

годинник Seiko Prospex PADI King Samurai SRPG21K1

годинник Seiko Prospex PADI King Samurai SRPG21K1

Seiko Prospex PADI King Samurai SRPG21K1

Потім з'явилася модель PADI Monster SRPE27K1, котра все ще одягнена в синьо-червоний колір. 2021 ознаменувався еволюцією серії PADI, яка відійшла від своєї фірмової колірної схеми й стала трохи стриманішою. Справді, у випущених минулого року King Turtle та King Samurai PADI Editions циферблати тепер чорні, а на стрілках і безеле можна знайти лише невеликі блакитні штрихи. Зв'язок із PADI було досягнуто завдяки новим текстурованим циферблатам із рельєфною емблемою асоціації.

Новий годинник Seiko PADI Sumo SPB325J1

Насамперед слід уточнити, що собою представляють Seiko Sumo. Як і багато інших годинників із колекції Prospex, такі як Tuna, Samurai або Turtle, назва Sumo спочатку не була офіційною. Однак ім'я прижилося, і тепер воно якимось чином прийнято компанією Seiko. Існує кілька теорій щодо походження назви, але більшість із них пов'язана або з громіздким, потужним дизайном, або з невеликим елементом дизайну, 12-годинною міткою, що нагадує мавасі – пояс сумо. Яким би не було походження, годинник Sumo, що випущений у 2007 році, з того часу став елементом колекції, невіддільним зі своїми шанувальниками.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Велика, точена й трохи дивна у своїх пропорціях модель зазнала кількох еволюцій, починаючи з 2018 року, із кристалом Hardlex та механізмом 6R15. У 2019 році з'явилося друге покоління із сапфіровим склом, переробленим алюмінієвим безелем і механізмом 6R35. І щойно було запущено третє покоління, знову з безліччю оновлень переважно щодо якості матеріалів, які використовуються для хабіляжу. Надійність і очевидна кожному якість — керівні принципи цієї останньої еволюції, яка вперше матеріалізувалась у класичних моделях, котрі ви можете побачити нижче.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Загалом, навіть після численних оновлень Seiko Sumo Prospex Diver, як і раніше, дуже відповідає оригінальній концепції 2007 року. Корпус, принаймні, в цій останній версії безпомилково впізнається: діаметр 45 мм і висота 13.4 мм. Від вушка до вушка – досить актуальні 52,6 мм. Не найбільш підходящий годинник для вашого 14-річного племінника, вірно? Проте цей громіздкий корпус у поєднанні з невеликим вушком шириною 20 мм якимось чином надає чарівності цьому годиннику Sumo. Те саме стосується скручених вушок, вигнутого профілю та чергування великих полірованих поверхонь із тонкими матовими лініями між ними. У колекції Seiko є годинники меншого розміру, якщо необхідно щось легше в носінні.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Завдяки заводній головці в положенні «4 години», міцному безелю, який обрамляє відносно невеликий циферблат, масивним вушкам й округлій формі, дизайн Sumo практично не змінився навіть в останньому поколінні.

Проте компанія Seiko поступово покращувала якість матеріалів. Як уже говорилося, у 2018 році ми побачили появу сапфірового скла, яке також використовується тут, з внутрішнім покриттям антивідблиску. Оновлення 2022 додає дві особливості.

По-перше, безель тепер виконаний із глянсової стійкої до подряпин кераміки, який нехай і втратив внутрішню грань. Крім того, шкала менш виражена, ніж раніше, для більшої елегантності. Друге оновлення пов'язане з корпусом і браслетом, які, як і раніше, виготовлені з нержавіючої сталі, але тепер мають надтверде покриття Seiko. Ця обробка поверхні підвищує стійкість годинника до подряпин.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Усередині корпусу немає жодних змін, оскільки годинник Seiko Sumo 2022 року, включаючи PADI SPB325J1, як і раніше, використовує calibre 6R35 із середньо діапазонною частотою 3 Гц і запасом ходу 70 годин. Ще одна еволюція, що не стосується цієї моделі, – це перероблений браслет із застібкою.

Так що ж особливого в цій версії Sumo PADI? Декілька елементів. Як уже говорилося, з моменту появи випусків King Samurai та King Turtle PADI у 2021 році співпраця між Seiko та асоціацією дайвінгу породила нову мову дизайну. Класична синьо-червона кольорова гама пішла в минуле, залишивши місце для більш стриманого, інструментального дизайну. І новий SPB325J1 дотримується формули, яка використовується в серії 2021 року.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Таким чином, керамічний безель глянсово-чорного кольору має двоколірну 60-хвилинну шкалу, а нульові позначки й перші 20 хвилин шкали виконані в блакитному кольорі. В іншому класичний білий. Потім іде циферблат, який дуже відрізняється від класичної версії Sumo 2022 року. Новий годинник досить модний, з тонким хвилястим візерунком і ефектом градієнта як на синьому, так і на сірому циферблаті. Звісно, це візуально привабливо, але, можливо, не найкраще для годинника, призначеного для використання професійними дайверами.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Так, модель PADI Sumo SPB325J1 має такий самий матовий чорний циферблат із тисненням у вигляді земної кулі, що й моделі 2021 року. А якщо нанесені годинні мітки однакові, то інші особливості дуже виділяються. Насамперед довга хвилинна стрілка світло-блакитного кольору, як і безель. Усі стрілки мають дизайн неоднорідного забарвлення з основою, виконаною в матово-чорному кольорі. Загалом це забезпечує більшу контрастність і менше відбитків на дисплеї.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

Остання відмінність полягає в тому, що цей годинник PADI Sumo носиться на силіконовому ремінці, який провітрюється, а не на сталевому браслеті. Ремінець має класичний дизайн Seiko й виконаний в темно-синьому кольорі – досить незвичайне поєднання, було б цікаво побачити його на чорному ремінці. Ремінець закривається пряжкою та має довжину, достатню для того, щоб носити годинник поверх гідрокостюма.

годинник Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1

І остання перевага новинки – це ціна. Адже Sumo PADI Edition SPB325J1 – це найкрасивіша, найбільш цілеспрямована модель і та, яка справді схожа на годинник-інструмент, але й найдоступніша з нової колекції. Цей годинник можна придбати за 1100 євро. Така пропозиція сподобається багатьом, якщо вас влаштовують габарити годинника, звичайно. Якщо ж потрібний годинник зі схожим стилем і фоном, трохи компактнішим корпусом і ще більш доступною ціною, можна придивитися до PADI King Samurai SRPG21K1.

Технічні характеристики Seiko Prospex Diver Automatic 200m Sumo PADI Edition SPB325J1:

  • Корпус: діаметр 45 мм x висота 12,9 (13,4)мм, відстань між виступами 52,6 мм, корпус із нержавіючої сталі, покриття Super-Hard, сапфірове скло з внутрішнім покриттям антивідблиску, однонаправлений безель зі сталі з чорною глянсовою керамічною вставкою, 60-хвилинна шкала білого й світло-блакитного, заводна головка й задня кришка заґвинчуються, водостійкість 200 м.
  • Циферблат: матово-чорний циферблат із рельєфним малюнком у вигляді земної кулі, накладні годинні мітки та стрілки заповнені Lumibrite, хвилинна стрілка світло-синього кольору, всі стрілки з матово-чорним забарвленням коротких хвостових кінцівок, логотип PADI.
  • Механізм: Seiko Calibre 6R35, мануфактурний, автоматичний із центральним ротором, частота 3 Гц, 24 камені, запас ходу 70 годин, години, хвилини, секунди, швидке встановлення дати.
  • Ремінець: синій провітрюваний силіконовий ремінець у стилі акордеона зі сталевою застібкою.
  • Артикул: SPB325J1.
  • Наявність: спеціальне видання (не обмежене).