Модель, присвячена 35-річчю легендарного дайверского годинника

годинник Gradient Blue «Tuna»

Один із новаторських годинників для дайвінгу Seiko – модель Tuna. 6159-7010 були «спущені на воду» в 1975 році як автоматичний водолаз у титановому корпусі з максимальною глибиною, яку Seiko могла набрати на той час, – вражаючими 600 метрами. А в 1986 році Seiko покращила своє творіння, випустивши 1000-метровий «Golden Tuna» ref. 7C46-7009/7010, кварцовий годинник, котрий отримав свою назву через позолочений обертовий безель, інтегрованого всередину піднятих країв титанового корпусу.

У зв'язку з тим, що у цьому році виповнюється 35 років «Золотому Тунцю» 1000 м, Seiko анонсувала пам'ятну модель, яка, по суті, причепурена версія вінтажного оригіналу. Seiko Prospex 1986 Quartz Diver's 35th Anniversary Limited Edition виконаний з титану й кераміки та використовує кварцовий механізм, ідентичний оригінальному.

годинник Gradient Blue «Tuna»

Ключова особливість дизайну ювілейної моделі – градієнтний синій циферблат, темно-синій у верхній половині він плавно переходить у чорний, що нагадує про морські глибини. На відміну від оригіналу кількість позолочених деталей була зменшена – позолочене покриття залишили тільки на ґвинтах кріплення керамічного кожуху і на пряжці.

Невеликий вступ

Модель «Tuna» – у всіх її незліченних варіаціях – приваблива як своїм відмінним стилем, так і заслуженою професійною дайверською спадщиною. Більш примітний той факт, що найпростіший «тунець» коштує всього кілька сотень доларів. І хоча моделі початкового рівня не є справжніми приладами для дайвінгу, але зате вони робить цей дизайн прийнятним для гаманця.

годинник реф. исх. 7C46-7009/7010 – 1986 г

Оригінальний вінтажний реф. вих. 7C46-7009/7010 – 1986 р

Нова ювілейна модель знаходиться у верхньому ряду сімейства «Tuna», як із точки зору конструкції, так і з точки зору водостійкості, що й пояснює ціну в 2600 доларів. Але насправді цей годинник – варіант існуючої моделі, заснований на повністю чорному серійному «тунці» ref. S23631J1 (або SBBN047). Ювілейне видання принципово ідентичне, але має ключові відмінності: градієнтно-синій циферблат і позолочені деталі, а також цінник на «скромні» 10% вищий, ніж у стандартної моделі, що робить його гідним оновленням.

Додаткові елементи дизайну надають годиннику красивого виду: синій циферблат особливо добре поєднується з жовтою секундною стрілкою та позначенням рівня водостійкості. Але градуйована обробка циферблату не оригінальна й нагадує інші надміцні годинники для дайвінгу, наприклад, Rolex Deepsea D-Blue. Загалом, ювілейний «Tuna» – це красивий дайверський годинник, нехай і з запозиченими мотивами дизайну та з досить високою ціною.

годинник Gradient Blue «Tuna»

Міцна конструкція

Як і деякі інші моделі, ювілейний дайвер «Tuna» розрахований на водозахист 1000 метрів, але виглядає він безумовно набагато нарядніше попередніх.

Традиційна конструкція корпусу «Tuna» складається з моноблочного титанового внутрішнього корпусу, захищеного кожухом із стійкою до подряпин кераміки – без гелієвого випускного клапана, стандартного для більшості дайверских годинників. Як відомо, під час занурення гелій накопичується та перенасичує тиск всередині корпусу годинника. Тому його нестравлювання під час декомпресії, може привести до витискування скла.

Але Seiko пішла іншим шляхом і використовувала в корпусі «Tuna» замість гелієвого клапана запатентоване ущільнення, котре в першу чергу запобігає потраплянню молекул гелію всередину годинника.

годинник Gradient Blue «Tuna»

В середині міцного корпусу знаходиться надійний механізм 7C46, саме такий, як і в старовинному прототипі. І це не перевидання оригіналу.

Справа в тому, що калібр 7C46 протягом десятиліть залишався в каталозі Seiko як ідеальний механізм для кварцових дайверів «Tuna» просто тому, що він відмінно працює. Задуманий як механізм, здатний витримувати екстремальні умови, 7C46 також має високий крутний момент, створюючи достатнє зусилля, щоб переміщати великі й важкі стрілки, які забезпечують максимальну читаність.

годинник Gradient Blue «Tuna»

В тон циферблату годинник поставляються з парою ремінців – чорного й синього кольорів

Основні дані та ціна:

 • Seiko Prospex 1986 Quartz Diver's 35th Anniversary Limited Edition
 • Референс: S23635 (або SBBN051 в Японії).
 • Діаметр: 49,4 мм.
 • Висота: 16,3 мм.
 • Матеріал: титановий корпус із керамічним кожухом.
 • Скло: сапфір.
 • Водостійкість: 1000 м.
 • Механізм: 7C46
 • Функції: години, хвилини, секунди, число і день тижня.
 • Запас ходу батареї: 5 років.
 • Ремінець: чорний силіконовий ремінець і додатковий синій силіконовим ремінець.
 • Обмежена серія: 1200 примірників.
 • Доступність: з липня 2021 року в бутіках Seiko й у офіційних роздрібних продавців.
 • Ціна: 2600 доларів.