Класичний 38-міліметровий Chronomaster Original від Zenith піднімає рожевий прапор на підтримку боротьби з раком грудейчасы Zenith Chronomaster Original Pink

Однією з найвідоміших моделей у лінійці Zenith стала модель A386 – один із трьох перших автоматичних хронографів, випущених у 1969 році й оснащених знаменитим високочастотним калібром El Primero. На відміну від своїх братів і сестер (A384 та A385), круглий A386 мав триколірний циферблат із сірими та синіми лічильниками, які стали його візитною карткою. Аналогічним чином всесвітня кампанія підвищення обізнаності про рак грудей асоціюється з рожевим кольором. На знак підтримки цієї ідеї Zenith прикрасив класичну 38-міліметрову модель Chronomaster Original рожевим кольором і перерахує 20% від виторгу на користь всесвітньо відомої благодійної організації боротьби з раком грудей – фонду Susan G. Komen.

Місяць поінформованості про рак грудей

З 1985 року жовтень оголошений «місяцем поінформованості про рак грудей». Щоб заручитися підтримкою цієї теми, з'явилися ініціативи, які подібні до проєкту «Рожевий циферблат 2021 року», в рамках якого 19 марок, включаючи Zenith, надали на аукціон годинники з рожевими елементами. Цього року Zenith підтримує організацію Susan G. Komen, найбільше у світі некомерційне джерело фінансування боротьби з раком грудей, що інвестує понад 3,3 млрд доларів США в дослідження, підтримку та освіту в більш ніж 60 країнах.

часы Zenith Chronomaster Original Pink на столе

Годинник, вибраний для представлення цієї мети – Chronomaster Original від Zenith, спеціальна рожева серія, яка заснована на класичній 38-міліметровій моделі El Primero 1969 року (A386), оновленій у 2021 році. Візуально ближчий до оригіналу, ніж знятий із виробництва Chronomaster, 38-міліметровий корпус Chronomaster Original у стилі унісекс – це практично точна копія легендарного A386 із його конструкцією без безеля, простими кнопками в стилі помп із рифленою заводною головкою, тонкими ремінцями, гранованими вушками й компактними розмірами.

Завдяки практично відсутньому безелю залишається багато місця для того, щоб милуватися циферблатом, який виділяється своїм вражаючим рожевим металевим кольором. Замість класичних триколірних циферблатів моделі A386, модель зупинилася на рожевому кольорі та виділила індикаторами, що злегка перекриваються, з равликовим фоном і чорною розміткою. Накладні годинні мітки з родієвим покриттям ограновані та оброблені люмінесцентним складом Super-LumiNova. Історично правильні шрифти та логотип вказують на походження годинника, як і віконце дати в положенні «4:30», тепер із рожевим фоном і чорними цифрами.

часы Zenith Chronomaster Original Pink близко

Оснащені оновленим власним високочастотним хронографом калібру 3600, трикомпонентний дисплей та центральна секундна стрілка хронографа (білого кольору) дещо відрізняються від оригінальної моделі A386. Для початку, центральна стрілка хронографа обертається по циферблату не за 60 секунд, а за 10, а лічильники передають різну інформацію. Класичний малий секундний індикатор у положенні «9 годин» залишився незмінним, але лічильник у положенні «3 години» тепер фіксує 60-секундний час, а на «6 годин» – 60-хвилинний. Оригінальна тахіметрична шкала замінена на шкалу хронографа з точністю до 1/10 секунд (нанесена чорним кольором по периферії).

Калібр EL PRIMERO 3600

У той час як зовнішні компоненти годинника є відлунням моделі A386 1969 року, історичний базовий механізм із колонним ротором і горизонтальною муфтою збережений, але оновлений відповідно до стандартів 21 століття. Калібр El Primero 3600, що працює на частоті 26 000 напівколивань на годину (5 Гц), забезпечує покращені хронометричні виміри аж до 1/10 секунд і надає секундній стрілці хронографа плавного руху. Підвищена ефективність механізму забезпечує збільшений до 60 годин запас ходу.

часы Zenith Chronomaster Original Pink сзади

Після заміни оригінальної конструкції «драбинка» сталевого браслета годинник поставляється на зручному сталевому браслеті з масивними ланками з матовою та полірованою поверхнею та подвійною розкладаною застібкою.

Доступність та ціна

Спеціальна серія Zenith Chronomaster Original Pink не стала лімітованою, але буде обмежена за часом. Годинник доступний виключно під час щорічної кампанії «Місяць обізнаності про рак грудей» (з 1 по 31 жовтня) в оф- та онлайн бутіках Zenith по всьому світу, а 20% виторгу від продажу будуть передані до фонду Susan G. Komen. За роздрібного продажу по 9 900 швейцарських франків це 1 980 франків на добру справу.

Технічні характеристики ZENITH CHRONOMASTER ORIGINAL PINK:

  • Корпус: діаметр 38 мм x висота 12,6 мм, корпус із нержавіючої сталі, матовий та полірований; куполоподібне сапфірове скло, задня кришка із сапфіровим склом заґвинчується, водостійкість 50 м.
  • Циферблат: рожевий металік, 3 рожевих лічильники з білими стрілками, які перекриваються, мала секундна стрілка в положенні «9 годин», 60-секундний лічильник у положенні «3 години», 60-хвилинний лічильник у положенні «6 годин»; шкала хронографа 1/10 секунди, біла центральна секундна стрілка хронографа, накладні та грановані родієві індекси з покриттям Super-LumiNova, віконце дати в положенні «4:30», родієві годинна та хвилинна стрілки з покриттям SLN C1, вінтажний шрифт і надписи.
  • Механізм: калібр El Primero 3600, автоматичний; інтегрований високочастотний хронограф із колонним колесом і горизонтальною муфтою; 35 каменів, 30 мм, 36 000 напівколивань/годину, запас ходу 60 годин; години, хвилини, мала секундна стрілка, дата, хронограф із центральною стрілкою 1/10 секунди, 60-секундний та 60-хвилинний лічильники.
  • Браслет: браслет із нержавіючої сталі, матовий і полірований, подвійна розкладана застібка.
  • Доступність: нелімітована серія, але обмежена в часі, доступна лише протягом жовтня (1-31) 2022 року, продається виключно в онлайн або фізичних бутіках Zenith по всьому світу.