Добірка найкращих спортивних годинників класу люкс, які ми бачили за останні 12 місяців

найкращі елітні спортивні годинники 2022 року

Мало який тренд пережив такий сильний сплеск популярності, як розкішні спортивні годинники цього року. Або, скоріше, за останні роки, оскільки попит на деякі з них різко зріс набагато раніше, ніж за ці 12 місяців. Але зі зростанням попиту люди поступово почали переключати увагу на менш очевидні варіанти, оскільки навколо повно альтернатив. І хоча важко ігнорувати такі годинники, як Royal Oak чи Nautilus, на ринку з'явилося кілька надзвичайно приємних і несподіваних новинок! Тож тут пропонується вашій увазі добірка найкращих спортивних годинників класу люкс, презентованих у 2022 році.

PARMIGIANI FLEURIER TONDA PF AUTOMATIC 36MM

Елегантна серія Tonda PF від Parmigiani Fleurier стала справді приємним сюрпризом, коли її було представлено торік. І завдяки вражаючій кількості добре вишуканих збалансованих моделей, колекція значно зросла за минулий рік. Однією з найкращих нових пропозицій марки стала модель Tonda PF Automatic 36, у якій її розмір зменшили до дуже зручних 36 мм.

годинник PARMIGIANI FLOWER TONDA PF AUTOMATIC 36MM

Кожен аспект, який робить Tonda PF таким сильним дизайном, було збережено. Гладка форма корпусу, інтегровані краплеподібні вушка, безель із накаткою, вишуканий гільйошований декор тощо. Він просто, ну, став меншим! Годинник доступний у двох варіантах, ціна варіюється від 18 500 до 24 900 швейцарських франків (з діамантовими годинними мітками).

годинник PARMIGIANI FLEURIER TONDA PF AUTOMATIC 36MM два вида

Короткі відомості: 36-міліметровий корпус із нержавіючої сталі з платиновим безелем із накаткою; сріблясто-пісочний або теплий сірий циферблат, гільйошований візерунок grain d'orge; калібр PF770 власного виробництва, автоматичний механізм, 179 деталей, 28 800 напівколивань на годину, 29 каменів, запас ходу 60 годин, ротор із рожевого золота 22 карати; інтегрований браслет із неіржавкої сталі; 18 500 швейцарських франків (сріблястий пісок) або 24 900 швейцарських франків (теплий сірий).

VACHERON CONSTANTIN HISTORIQUES 222

Не секрет, що Vacheron Constantin Historiques 222 вважається одним із найкращих нових годинників року. Крім того, це одна з найкращих моделей спортивних годинників класу люкс, коли-небудь створених, тому немає нічого дивного в тому, що вона потрапила до цього переліку. Спочатку випущена 1977 року з нагоди 222-ї річниці компанії VC модель 222 повернулася цього року.

годинник VACHERON CONSTANTIN HISTORIQUES 222

Спортивний годинник у формі тонно було точно відтворено в жовтому золоті, з циферблатом із жовтого золота та браслетом із жовтого золота. При порівнянні з історичною моделлю стає важко визначити, хто з них хто. Однак найбільше оновлення відбулося в механізмі, який являє собою сучасний автоматичний калібр із функцією швидкого встановлення дати. Як нелімітований ексклюзив для бутиків, Vacheron Constantin Historiques 222 продається за ціною 78 000 євро.

годинник VACHERON CONSTANTIN HISTORIQUES 222 два вида

Короткі відомості: 37 мм, бочкоподібний корпус із жовтого золота з рифленим безелем; матовий циферблат золотого кольору із золотими мітками та стрілками; автоматичний калібр 2455/2, власна розробка; браслет із жовтого золота; артикул 4200H/222J-B935; ексклюзив для бутіків, нелімітований; 78 000 євро.

AUDEMARS PIGUET ROYAL OAK JUMBO EXTRA-THIN 16202ST

Royal Oak, генезис, попередник, прабатько сегмента спортивних годинників класу люкс, цього року виповнилося 50 років, і вже з однієї цієї причини він заслуговує на те, щоб потрапити до цього списку. Це, як і раніше, один з найсильніших дизайнів в історії годинникової справи, який створив покійний Жеральд Гента 1972 року. Багато хто гадав, що станеться після того, як компанія AP оголосила про зняття з виробництва моделі 15202. Насправді – нічого особливого, оскільки нова модель Royal Oak Jumbo Extra-Thin 16202ST виявилася цілком вірною своїм витокам.

годинник AUDEMARS PIGUET ROYAL OAK JUMBO EXTRA-THIN 16202ST на руке

Найбільшою зміною стала поява нового механізму (зі спеціальним ротором, випущеним тільки в ювілейний рік). Косметичні зміни дуже тонкі, з вишуканими штрихами то тут, то там. Але найголовніше ─ це, як і раніше, Royal Oak, яким він і має бути. Годинник коштує 32 400 євро, що нібито не дешево; крім того, його досить важко дістати.

годинник AUDEMARS PIGUET ROYAL OAK JUMBO EXTRA-THIN 16202ST два види

Короткі відомості: 39-міліметровий корпус із нержавіючої сталі з восьмикутним безелем; маленький циферблат із тапісерії в кольорі «Bleu Nuit, Nuage 50», накладні мітки та стрілки з білого золота; калібр AP 7121 з автопідзаводом, зі спеціальним 50-річним ротором доступний лише 2022 року; інтегрований браслет із нержавіючої сталі з розкладаною застібкою; артикул 16202ST.OO.1240ST.01; 32 400 євро.

CITIZEN TSUYOSA AUTOMATIC

На абсолютно протилежному кінці діапазону від AP та VC знаходиться модель Citizen Tsuyosa Automatic. Цей скромний спортивний годинник має типовий для 1970-х років дизайн і деякі дуже привабливі атрибути. Загалом він має дуже гарний вигляд, і неможливо ігнорувати його ціну. Звісно, ви не отримаєте годинник рівня Haute Horlogerie, але це цілком нормально.

годинник CITIZEN TSUYOSA AUTOMATIC на руці

Tsuyosa пропонує щось зовсім інше, а саме простий і доступний механічний годинниковий витвір. Годинник діаметром 40 мм, найімовірніше, буде доречним на зап'ясті більшості людей, і Citizen пропонує його у квартеті кольорів. Класичний чорний колір завжди працює, але є також жовтий, зелений та синій. І що найприємніше, за ціною 299 євро Tsuyosa Automatic ─ це справжня знахідка!

годинник CITIZEN TSUYOSA AUTOMATIC два види

Короткі відомості: корпус 40 мм із нержавіючої сталі, матовий і полірований; сапфірове скло з лупою над датою, чорний, синій, зелений або жовтий циферблат із накладними позначками; калібр 8210, автоматичний без декору з оздобленням кольору золота; інтегрований браслет із нержавіючої сталі із розкладаною застібкою з мікрорегулюванням; артикул NJ0150-81E; 299 євро.

ATELIER WEN PERCEPTION

Ще однією несподіваною новинкою в сегменті розкішних спортивних годинників стала модель Atelier Wen Perception. Цей нішевий бренд знову виводить на передній план китайську майстерність і змушує людей переосмислити стереотипне сприйняття «Made in China». Глибоко натхненний китайською культурою та традиційними ремеслами годинник Atelier Wen Perception має дуже індивідуальний характер і не може зрівнятися ні з чим іншим.

годинник ATELIER WEN PERCEPTION на руці

Гільйошований циферблат ручної роботи поміщений у тонкий фігурний корпус з нержавіючої сталі 904L. На задній кришці зображено традиційний китайський мотив і частково видно автоматичний механізм Dandong Peacock. Поєднуючи гарний зовнішній вигляд із ремісничою майстерністю та пристрастю, модель Perception показує, що китайський годинник може бути дуже крутою річчю! Виробництво обмежене приблизно 500 екземплярами на рік, а ціна годинника становить 2 588 доларів США.

годинник ATELIER WEN PERCEPTION два види

Короткі відомості: 40-міліметровий корпус із нержавіючої сталі 904L, сапфірове скло, задня кришка з традиційним китайським візерунком і сапфіровим вікном; сірий, лососевий або льодово-блакитний гільйошований циферблат ручної роботи майстра Чена; стрілки Super-LumiNova і друкований візерунок huiwen на хвилинній шкалі; виготовлений на замовлення механізм Dandong Peacock, автоматичний; інтегрований браслет зі сталі 904L із системою взаємозамінності, додатковий каучуковий ремінець; виробництво обмежене ~500 екземплярами на рік; 2 588 доларів США.

LAURENT FERRIER SPORT AUTO

Останній годинник, що потрапив до цього списку, ─ Laurent Ferrier Sport Auto. Не так часто невеликі незалежні годинникові компанії випускають спортивні годинники з інтегрованим браслетом, але ця модель дійсно дуже крута! Годинник виготовлений із титану 5-го класу, він напрочуд легкий на зап'ясті та виконаний із характерною для Laurent Ferrier увагою до деталей.

годинник LAURENT FERRIER SPORT AUTO на руці

Опалиново-синій циферблат оснащений накладними мітками, і хоча стиль віконця дати викликає деякі суперечки, багато хто вважає, що воно має крутий вигляд. Ззаду видно вишукано оброблений механізм із платиновим мікроротором. Мініатюрний рельєфний напис на роторі віддає данину поваги Лорану Феррье за його захоплення автоспортом. Годинник продається за ціною 46 000 швейцарських франків до сплати податків і став частиною постійної колекції.

годинник LAURENT FERRIER SPORT AUTO два види

Короткі відомості: 41,5-мм корпус із титану 5-ї проби, полірований і сатинований (вертикальним і круглим); опалово-синій циферблат з ефектом градієнта, пудрово-сірі стрілки й доріжки, маркери з білого золота та стрілки Assegai; калібр LF270. 01, автоматичний із мікроротором, запас ходу 72 години, інтегрований триланковий браслет із титану 5-ї проби; титанова потрійна розкладана застібка; артикул LCF040.T1.C1GC5; 46 000 швейцарських франків.