Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Порівняння: Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5

Порівняння: Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5

Максим Кошкін
Менеджер напрямку смартгодинники
Ми у соцмережах

Дізнайтеся про нововведення та про те, чи варто вам замислитися про оновлення

Порівняння: Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5

Через чотири роки після випуску моделі Vivoactive 4 компанія Garmin несподівано оновила свою давню лінійку фітнес-годинників, випустивши модель Vivoactive 5.

Попри те, що в індустрії вважали, що годинники були замінені серією Venu ─ і її останнім доповненням Venu 3, ─ лінійка Vivoactive все ще жива й здорова.

Чи така гарна нова модель Vivoactive 5 і що відрізняє її від попереднього покоління?

Щоб вам не довелося розбиратися, нижче ви знайдете всі ключові відмінності між цими двома моделями, а також рекомендації для тих, хто розглядає можливість переходу з Vivoactive 4.

Ціни та версії

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - ціна та версії

Garmin Vivoactive 5 (угорі)

Хоча ціна моделей нового покоління незмінно вища, зміни в модельному ряді Garmin, про які йшлося вище, схоже, істотно вплинули на ціну Vivoactive 5.

Старша модель Vivoactive 4, яка випущена приблизно в той самий час, що і перші Venu, досі продається за ціною близько 349,99 долара США. І хоча через сторонніх продавців її можна знайти дешевше, цього, як правило, недостатньо для того, щоб ціна на Vivoactive 5 опустилася.

Нову модель можна придбати за 299,99 дол.

Єдиним недоліком Vivoactive 5 визнано відсутність можливості вибору розміру корпуса, тоді як пристрій минулого покоління постачався в комплекті з компактнішими Vivoactive 4S. Його також можна купити за ціною близько 349,99 дол.

Дизайн і дисплей

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - дисплей і дизайн

AMOLED-дисплей значно поліпшений порівняно з Vivoactive 4

Якщо відмінності в дизайні між Venu 3 та Vivoactive 5 виявити доволі складно, то, поглянувши на Vivoactive 4 та Vivoactive 5, вони стають набагато очевиднішими.

Найбільш помітним став дисплей: Vivoactive 5 отримав AMOLED.

Він набагато яскравіший та зручніший для перегляду в будь-яких умовах, ніж екран Vivoactive 4 з пам'яттю в пікселях (MIP), і тепер це фактично найдешевший варіант у лінійці Garmin із технологією AMOLED.

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - корпус не такий

Якщо дисплей Vivoactive 5 більш преміальний, то корпус не такий.

Модель Vivoactive 4 вирізняється більшим 45-міліметровим обідком і корпусом із неіржавкої сталі, але наразі Garmin залишає цю особливість дизайну для лінійки Venu (і вище).

Замість цього в 42-міліметровому корпусі Vivoactive 5 використовується алюмінієвий безель і полімерний корпус. Це означає, що годинник важить на зап'ясті вдвічі менше, але при цьому він не настільки розкішний.

На щастя, компактніший корпус Vivoactive 5 не чинить істотного впливу на розмір дисплея, а 1,2-дюймовий екран лише незначно менший, ніж у Vivoactive 4, і забезпечує набагато вищу чіткість зображення.

Фітнес-функції та відстеження

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - фітнес-функції

Відстеження у Vivoactive 5 краще, ніж у Vivoactive 4, хоча обидва пристрої все ж мають спільні риси.

Під час порівняння цих моделей Vivoactive важливо знати, що всі основні функції залишилися незмінними: Garmin Coach, оцінка VO2 Max, показання Pulse Ox, а також такі параметри сну, як Sleep Score, Body Battery, Stress Tracking тощо.

Однак в оновленій моделі майже всі функції стали досконалішими.

Функція Body Battery тепер містить персоналізовані дані, що з'явилися у Venu 3, а не тільки базові елементи, як у Vivoactive 4, і те ж саме стосується функції Sleep Coach.

Це також є у відстеженні фітнесу й тренувань. Функція Workout Benefit доступна у Vivoactive 5, а кількість спортивних профілів збільшилася з 20 до 30.

Відрізняється й оптичний датчик частоти серцевих скорочень, який лежить в основі відстеження всіх цих даних.

У Vivoactive 5 немає датчика Elevate Gen 5, який використовується в останніх топових моделях Garmin ─ Venu 3, Fenix 7 Pro та Epix Pro (Gen 2). Але датчик Elevate 4-го покоління, як і раніше, відповідає таким моделям, як Forerunner 965 та Forerunner 265.

Важливо зазначити, що він перевершує датчик Elevate Gen 3 у Vivoactive 4, і за результатами тестування між цими двома наборами датчиків існує значна різниця.

Інтелектуальні функції та операційна система

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - інтлелектуальні функції

Оскільки смартфункції стають більш досконалими тільки при переході до лінійки Venu, в цих двох пристроях не так багато підключених функцій.

Проте ви отримуєте більшість основних функцій. За допомогою цього годинника можна завантажувати й отримувати доступ до музики та подкастів із сайту Spotify, а також використовувати Garmin Pay для безконтактних платежів.

Підтримка сповіщень, прогнози погоди, синхронізація календаря та функція Find My Phone також присутні.

Різниця між цими двома пристроями в цій області проявляється тільки в текстових відповідях. Якщо ви власник Vivoactive 5 на базі Android, то у вас є можливість відправляти відповіді з клавіатури на вхідні повідомлення, а також переглядати фотографії в цих повідомленнях.

Цього немає ані у Vivoactive 4, ані у власників iPhone, підключених до Vivoactive 5.

Уже згадувалося про те, наскільки покращилася чіткість дисплея, і ОС, яку використовує Garmin для більшості нових моделей AMOLED (включно з Vivoactive 5), чудова.

Меню, сповіщення та віджети працюють швидше й легше, ніж у Vivoactive 4, а деякі повсякденні функції, як-от «Ранковий звіт», стали зручнішими. У підсумку нове покоління відчувається як набагато більш інтелектуальне.

Час роботи від акумулятора

смартгодинник Garmin Vivoactive 4 проти Vivoactive 5 - робота від акумулятора

Всупереч переходу на технологію AMOLED-дисплеїв, Garmin вдалося домогтися чудес із часом автономної роботи.

За даними компанії, в режимі смартгодинника Vivoactive 5 працює до 11 днів порівняно з 8 днями у Vivoactive 4 (7 днів у Vivoactive 4S).

Якщо ж йдеться виключно про відстеження за допомогою GPS, то Vivoactive 5 знову стає переможцем. Він здатен пропрацювати 21 годину порівняно з 18 годинами у Vivoactive 4 (15 годин у Vivoactive 4S).

Оцінки Garmin відносно надійні, проте стежте за докладним тестуванням часу автономної роботи Vivoactive 5.

Передбачається, що досягнення показника в 11 днів залежатиме від того, чи буде «always-on display» вимкнений більшу частину часу, і в цьому разі показник буде набагато ближчим до діапазону Vivoactive 4.

Що краще?

Немає жодних сумнівів у тому, що Vivoactive 5 стане вигіднішим придбанням, ніж Vivoactive 4: нове покоління можна купити за меншу ціну, водночас воно має більш просунуті функції та набагато досконаліший дизайн і ОС.

Попри те, що, купуючи Vivoactive 4, ви отримуєте ті самі основні функції, а також преміальніший дизайн корпусу, який випускають у двох розмірах, вища ціна означає, що більше немає причин вибирати попереднє покоління серед усіх пристроїв Garmin, не кажучи вже про Vivoactive 5.

Популярні статті
author
Сергiй Зозуля
Нові годинники Tissot T-Touch Connect Sport готові до активного життя
preview
Найлегший у світі механічний наручний годинник
preview
Що таке піраміда годинникової ієрархії?
preview
Михайло Войтусик
Нові годинники Breitling Avenger на 2023 рік
preview
Теги
Попередня
6 письменників про те, чому вони користуються перовими ручками 6 письменників про т...
Наступна
Нові дайвери ─ Longines Legend Diver 2023 Нові дайвери ─ Longi...