Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Новий годинник Breitling — Superocean Heritage II 42mm

Новий годинник Breitling — Superocean Heritage II 42mm

Михайло Войтусик
Бренд-менеджер
Ми у соцмережах

Компанія Breitling зміцнила свій годинник Superocean Heritage механізмом власного виробництва, розробленим компанією Tudor

годинник Breitling Superocean Heritage II 42mm

Багато хто давно захоплюється моделлю Breitling Superocean Heritage. Вона існує набагато довше, ніж нинішня мода на перевидання спадщини, і, на відміну від багатьох інших годинників Breitling, вона доступна в тому розмірі, який більшість зможе носити (42 мм). Протягом тривалого часу вона була злегка призабута ─ протягом останніх декількох років у центрі уваги перебували годинники для пілотів, що цілком справедливо, адже їх вважають основою існування марки тою мірою, в якій не стали такими її годинники для підводного плавання середнього рівня.

Крім того, довгий час це був для багатьох один із перших шляхів до (механічних) годинників Breitling, які можна було придбати. Відтоді як 2004 року в Breitling почали процес власного виробництва механізмів, Navitimer, який, безсумнівно, залишається перлиною в короні марки, був рішуче недоступний. Сьогодні за нього доведеться заплатити 6950 фунтів стерлінгів ─ прийнятна ціна для хронографа з бездоганним родоводом, але все ж для багатьох непідйомна.

Отже, особистий інтерес для багатьох заявлений, переходимо до випуску Superocean Heritage II (продовження!). Цього року відзначається 60-річчя моделі Superocean. Breitling належить до невеликої кількості годинникових компаній, яким наприкінці 1950-х років вдалося випустити годинник для підводного плавання, що витримав випробування часом ─ поряд з Blancpain, Omega та Rolex. Однак цього року ми не чуємо нічого особливого про історію Superocean ─ можливо, тому, що цей годинник потрапив у заголовки газет у момент свого випуску з інших причин.

Superocean Heritage II 42mm

Годинник Breitling Superocean Heritage II

Це менш відома частина угоди з обміну механізмами між Tudor та Breitling, унаслідок якої Tudor отримав калібр для хронографа, а Breitling зменшив (можливо, навіть повністю усунув; ступінь угоди невідома) свою залежність від калібрів ETA. Отже, те, що знаходиться всередині цього годинника, хоча Breitling і називає його «власним» калібром B20, являє собою злегка модернізовану версію Tudor MT5612 із винятковим 70-годинним запасом ходу. Breitling переробив механізм у більш традиційному стилі, відмовився від кремнієвої пружини Tudor і зробив спуск відповідним до стандартів точності COSC, але в усіх інших аспектах це той самий калібр.

У всіх інших відношеннях Superocean Heritage II нічим не відрізняються від свого попередника. Це все той самий 42-міліметровий годинник для підводного плавання, що розрахований на 200 м водостійкості. Якби ви грали в «знайди відмінності», то зовні єдине, що впадає в око, ─ це перенесення віконця дати з мітки «3 години» на «6 годин». Не зовсім зрозуміло, навіщо це потрібно, адже Tudor використовує той самий механізм із датою на «3 години». Можливо, в Breitling порахували, що за відсутності великих люмінесцентних ділянок Black Bay дата має кращий вигляд на «6 годині». В іншому... здається, що текст на циферблаті став трохи більшим, але це може бути ілюзією.

Циферблат Breitling Superocean Heritage II

Циферблат Breitling Superocean Heritage II

На зап'ясті відчувається, що є вдалі елементи та елементи, які можна назвати справою смаку. Полірований корпус дуже блищить ─ хтось може віддати перевагу більш утилітарному матовому оздобленню для дайвера ─ і годинник доволі масивний (14,34 мм), хоча й не здається надмірним. Загальну якість збирання та оздоблення важко заперечити; безель надійно фіксується, хоча в механізмі є невеликий люфт. Єдине, що може не сподобатися, ─ це оздоблення безеля: якщо провести по ньому пальцем, то можна помітити, що годинникові мітки не зовсім щільно прилягають до синьої керамічної вставки, що можна було б виправити всього лише тонким шаром лаку (наприклад).

Що привертає до себе увагу ─ це колір годинника. Зображення в пресі розповідають про насичений, глибокий королівський синій колір циферблата й безеля, але в реальності він може здатися набагато менш яскравим. Це не критика годинника як такого ─ точний відтінок синього кольору, який вам більше до вподоби, є цілком суб'єктивним, ─ але маркетингові матеріали, безумовно, виписують чеки, які годинник не оплачує. Навіть на невідредагованих фотографіях можна побачити відтінок синього, який рідко помічали під час щоденного носіння годинника.

годинник Breitling Superocean Heritage II на столі

Сітчастий браслет дуже зручний і добре балансує вагу годинника на зап'ясті, а розкладана застібка вважається однією з найнадійніших на ринку. Завдяки стрілкам, виконаним у вінтажному стилі, читабельність годинника хороша, але загалом багато хто віддав би перевагу більшому люму на дайвері, навіть виконаному в ретро-стилі. Над кожним годинним індексом є непомітні крапки, але загалом годинник має не надто міцний вигляд, що, на думку фахівця, несправедливо, враховуючи міцність конструкції. До того ж це означає, що Superocean Heritage має свій власний вигляд, а не є вічним боржником Submariner.

До речі, до випуску SH II компанія Breitling прибрала з модельного ряду варіант із зеленим безелем, залишивши чорний, синій і червонувато-коричневий, нібито тому, що зелений був надто схожий на Submariner «Hulk». Ви, як і раніше, можете вибирати й поєднувати ремінці, світлі або темні циферблати, але вибір кольору безеля став меншим. Це добре з погляду загального смаку (старі годинники дозволяли створювати непривабливі поєднання).

Інше, що змінилося, ─ це ціна. Нічого дивного в цьому немає: бренди дотримуються циклу підвищення цін, і це підвищення не можна назвати скандальним. Superocean Heritage II коштує 3 990 фунтів стерлінгів на міланському сітчастому браслеті, 3 515 фунтів стерлінгів на каучуковому або 3 570 фунтів стерлінгів на шкіряному ремінці. (Чи варта сітка 450 фунтів стерлінгів? Важко сказати). Колишні годинники коштували 3115 фунтів стерлінгів на каучуковому, 3170 фунтів стерлінгів на шкіряному та 3590 фунтів стерлінгів на сталевому сітчастому браслеті.

Задня кришка корпусу Breitling Superocean Heritage II

Задня кришка корпуса Breitling Superocean Heritage II

Тут виникає кілька цікавих запитань з погляду контексту та конкуренції. З одного боку, важко знайти солідний дайверський годинник із такими характеристиками від бренду з репутацією Breitling менш ніж за £4000 ─ ані Omega, ані IWC, ані Panerai, ані Rolex не зможуть прийти вам на допомогу, хоча базовий Luminor на шкіряному ремінці близький до цього ─ £4000. Ви можете придбати Bremont Supermarine за 3 990 фунтів стерлінгів, але, попри всі можливості, це не той годинник, який відповідає на ті самі запитання.

Ні, найбільша проблема для Breitling Superocean Heritage II ─ це годинники, з якими у них спільний механізм. Модель Heritage Black Bay від Tudor відповідає Superocean за глибиною та технічними характеристиками (200 м, 42 мм, сертифікат COSC, плюс невеликий виграш у магнітній стійкості завдяки кремнієвій пружині) і виграє в нього за ретро-стилем і ціною (2 580 фунтів стерлінгів на сталевому браслеті). Можна сперечатися з погляду бажаності бренду ─ можливо, у Tudor і немає такого видатного минулого або налагодженого власного хронографа, але для багатьох у них немає того, що було раніше.

Пряжка Breitling Superocean Heritage II

Пряжка Breitling Superocean Heritage II

Ідея цього годинника подобається багатьом більше, ніж факт самого годинника. Оновлення механізму не стало чимось надзвичайним ─ фахівці засуджують бренди за нескінченні зміни кольору за незмінних технічних характеристик, тож було б трохи неправильно засуджувати Breitling за протилежне, ─ але постає запитання: наскільки типовий покупець цього годинника піклуватиметься про калібр усередині, доки він відповідає основним стандартам, особливо коли ви не можете подивитися на нього. Ви фактично платите додаткові 400 фунтів стерлінгів або близько того за більший запас ходу ─ це виправдано, якщо бренд вклав кошти в розробку власного механізму, щоб поліпшити попередника, але коли весь тягар роботи виконала компанія Tudor...

Це добре зроблений годинник від великого бренду, з якісним механізмом і зовнішнім виглядом, який перебуває на правильному шляху між мейнстримом і модою. Він не завоює серце кожного, але можна бути впевненим, що годинник припаде до смаку дуже багатьом.

Популярні статті
Унікальні та виняткові... Чому варто вибрати годинник з обмеженим тиражем?
preview
author
Сергiй Зозуля
Нові годинники Tissot T-Touch Connect Sport готові до активного життя
preview
Найлегший у світі механічний наручний годинник
preview
Що таке піраміда годинникової ієрархії?
preview
Теги
Попередня
Як скинути налаштування годинника Garmin: Вичерпна інструкція Як скинути налаштува...
Наступна
MB&F представляє механізм вартістю 490 000 доларів і годинники HM9 Sapphire Vision MB&F представляє мех...