Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Найкращі смартгодинники та годинники для бігу з музикою: Spotify, MP3 та багато іншого

Найкращі смартгодинники та годинники для бігу з музикою: Spotify, MP3 та багато іншого

Максим Кошкін
Менеджер напрямку смартгодинники
Ми у соцмережах

Візьміть мелодії для тренувань під свій контроль і залиште смартфон вдома

Найкращі смартгодинники та годинники для бігу з музикою

Існує безліч годинників для бігу та смартгодинників із вбудованою функцією відтворення музики, що дає змогу вирушити на пробіжку, не взявши з собою смартфон.

З появою орієнтованих на фітнес смартгодинників від таких компаній, як Apple, Google та Samsung, у багатьох основних смартгодинниках з'явилися застосунки для головних музичних сервісів. Це означає, що ви можете брати мелодії з собою.

Більшість мультиспортивних годинників Garmin також мають інтеграцію з сервісами потокової передачі музики, що дає змогу відтворювати плейлисти в автономному режимі.

Але покупець має бути обережним: деякі пристрої, котрі обіцяють відтворення музики, вимагають ручного додавання MP3-файлів. Можливо, це те, що вам потрібно, але часто цей процес може бути досить складним.

Нижче представлений перелік найкращих годинників для бігу, які підходять як для тренувань, так і для відтворення мелодій.

Основні міркування

Чи працює пристрій зі Spotify?

Багато годинників для бігу та смартгодинників підтримують Spotify та інші потокові сервіси. Це означає, що ви можете завантажувати плейлисти або окремі треки для прослуховування в автономному режимі. Перед покупкою перевірте, чи підтримує годинник вибраний вами сервіс.

Пам'ятайте, що для автономної синхронізації з годинниками Garmin, Samsung та Apple Watch вам, як правило, необхідно бути передплатником Spotify Premium.

Чи працює пристрій зі Spotify?

Керування музикою чи музичний плеєр?

Більшість годинників для бігу з музичними функціями пропонують можливість керування музикою, яка відтворюється на телефоні, але це не означає, що вони можуть програвати музику самостійно.

Це може бути як штатний музичний плеєр телефону, так і застосунки сторонніх розробників, наприклад Deezer або Spotify.

За наявності вбудованого музичного плеєра на годиннику буде використовуватися частина пам'яті, а для відтворення музики з годинника необхідно підключити Bluetooth-навушники.

Як додати музику

Якщо ви використовуєте MP3-файли, то спосіб завантаження мелодій на годинник може бути різним. У деяких випадках потрібно під'єднати годинник до комп'ютера й перетягнути аудіофайли в папку на годиннику. При цьому можуть існувати обмеження на формати та типи файлів.

Як додати музику

Інші годинники дають змогу синхронізувати музику тільки через застосунок телефона-компаньйона, це означає, що аудіофайли вже мають бути на телефоні. Для цього може знадобитися спочатку приєднати телефон до комп'ютера, якщо аудіозаписи зберігаються саме там, а потім синхронізувати їх.

Чи працює застосунок із телефоном?

Це здається очевидним, але, хоча багато годинників рекламують наявність вбудованих музичних плеєрів, це не означає, що вони обов'язково пропонують можливість використання цієї функції з телефоном.

Іноді буває так, що годинники з музичними плеєрами призначені для телефонів на базі Android, а не для iPhone, попри можливість під'єднання та використання інших функцій годинника на смартфонах Apple.

Наприклад, у годинниках Huawei немає функції музичного плеєра для користувачів iPhone.

Вплив на час роботи акумулятора

Потокове передавання музики з годинника, як правило, сильно впливає на час автономної роботи. Якщо ви плануєте слухати музику, одночасно відстежуючи пробіжки, то це найсильніше вдарить по батареї, тому звертайте увагу на показники заряджання, які вказані під час спільного використання цих двох функцій.

Garmin Forerunner 265

смартгодинник Garmin Forerunner 265

Основні характеристики та особливості Garmin Forerunner 265:

 • Пам'ять об'ємом 8 ГБ ─ достатньо для зберігання приблизно 1000 пісень.
 • Spotify (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • Amazon Music (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • Deezer (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • iHeartRadio (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • GPS з музикою: 6-7 годин (залежно від режиму GPS).
 • Стерео й моно режими прослуховування.

Замінивши минулорічний Forerunner 255 Music, модель Forerunner 265 стала головною рекомендацією для тих, кому потрібен годинник для бігу вищого рівня з підтримкою музики.

Порівняно з попереднім поколінням ціна зросла, але значні поліпшення дисплея, на загальну думку, варті цих витрат. Крім того, збільшився обсяг пам'яті: 8 ГБ у стандартній версії 265 дозволяють зберігати на зап'ясті до 1 000 пісень.

За музику тепер не потрібно платити додатково: компанія Garmin із задоволенням відмовилася від окремої версії «Music» і включила її підтримку в стандартну комплектацію пристроїв 265 і 265S.

Це також один із найуніверсальніших плеєрів, що підтримує відтворення MP3-файлів або автономне відтворення через додатки Spotify, Deezer, Amazon Music або iHeartRadio, що доступні в магазині Garmin Connect IQ.

Натискання кнопки «Вниз» на бічній стороні годинника (кнопка в положенні «7 годин») дає змогу отримати швидкий доступ до елементів керування музикою, а також пропустити треки та змінити список відтворення.

Якщо ви передплатник Spotify Premium, то можете переносити списки відтворення на пристрій для забезпечення важливої автономної підтримки. І хоча підтримка всіх цих застосунків може іноді давати збої, багатьом все одно подобається свобода, яку надає кожен із них.

Крім музики бігуни також дуже люблять Forerunner 265 як спортивний годинник. Попри назву це однаково чудовий варіант також для плавців, велосипедистів і триатлоністів. Годинник оснащений двочастотним GPS для надточного відстеження пересування на відкритому повітрі, докладним зворотним зв'язком щодо тренувань і відновлення, а також точним визначенням частоти серцевих скорочень.

Дійсно, враховуючи ціну та широкий набір функцій, важко знайти не смартгодинник, який відтворює музику краще, ніж 265.

Apple Watch Series 9 / SE 2 / Ultra 2

смартгодинник Apple Watch Series 9 / SE 2 / Ultra 2

Основні характеристики та специфікації Apple Watch Series 9:

 • 500 композицій.
 • Apple Music (потокове відтворення/офлайн).
 • Spotify (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • Deezer (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • Pandora (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • Потокова передача й синхронізація з додатком Podcasts.
 • Близько трьох годин роботи GPS і відтворення музики.

Apple Watch може виступати як самостійний годинник для бігу, тож не варто обманюватися, думаючи, що це тільки стиль, але не суть.

Годинник Series 9, можливо, не є величезним стрибком порівняно з Series 8, але він, як і раніше, пропонує можливість відтворення музики під час бігу ─ особливо добре для цього підходить застосунок Apple Music.

Застосунок Workout на Apple Watch досить потужний, з налаштованими екранами даних, які можуть навіть показувати живий ритм під час бігу.

Ви не отримаєте сторінок з даними, як на Garmin, але це не перешкода, коли йдеться про відстеження ваших дій. Крім того, існують сторонні застосунки практично для всіх бігових сервісів ─ особливо хороші додатки Strava і Workoutdoors.

А що ж з музикою? Під час використання власники переконалися, що створювати плейлисти в Apple Music і синхронізувати їх з Apple Watch дуже просто. Нещодавно цей процес був переглянутий, тому для синхронізації музики Apple Watch не потрібно підключати до зарядного пристрою.

За бажання музику можна поставити на паузу за допомогою нового жесту подвійного торкання.

Передплатники Apple Music, які користуються мобільною версією Apple Watch, можуть слухати музику й подкасти прямо з годинника.

У застосунку Spotify з'явилася можливість транслювати музику через стільникове або Wi-Fi з'єднання, і, нарешті, можна зберігати музику та плейлисти Spotify для автономного відтворення, як на годинниках Garmin та Samsung.

Є також Apple Watch Series SE 2, який був значно оновлений у вересні 2022 року. Він, як і раніше, вважається одним із найнадійніших у плані відстеження рівня зусиль під час виконання фізичних вправ із зап'ястя та не поступається в цьому моделі Series 9.

Якщо ви турбуєтеся про час роботи Series 8/SE 2, то остання модель запропонує вам значно триваліше GPS-відстеження з музикою.

Samsung Galaxy Watch 6

смартгодинник Samsung Galaxy Watch 6

Основні характеристики та особливості Samsung Galaxy Watch 6:

 • 16 ГБ пам'яті.
 • Spotify (синхронізація в автономному режимі, потрібна Premium).
 • Amazon Music (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • YouTube Music (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • Підтримка MP3.
 • Розміри 40 мм/44 мм (Galaxy Watch 6) і 43 мм/47 мм (Galaxy Watch 6 Classic).
 • Підтримується автономне відтворення.

Samsung Galaxy Watch 6 працює під управлінням Wear OS, а це означає, що користувачі можуть отримати доступ до автономних плейлистів Spotify, Amazon Music, Deezer та YouTube Music.

Усі ці застосунки дають змогу слухати музику в потоковому режимі (через Wi-Fi або LTE) і завантажувати на годинник автономні плейлисти з цих потокових сервісів.

За результатами випробувань годинник відмінно зарекомендував себе і як фітнес-пристрій. Можливо, він не може зрівнятися з годинником Garmin і Apple за точністю вимірювань, але тестери дійшли висновку, що загалом він відмінно справляється з відстеженням фізичних навантажень, і його можна назвати хорошим вибором для користувачів смартфонів на базі Android.

З Wear OS на борту ви також отримуєте доступ до великих сторонніх додатків, які були перероблені для нової Wear OS, включно зі Strava.

Galaxy Watch 5 випускається в розмірах 40 мм і 44 мм, а також додатковий 46 мм годинник Samsung Galaxy Watch 5 Pro, що вирізняється значно кращим часом автономної роботи та титановим корпусом.

Старша модель Galaxy Watch 4 також працює під управлінням Wear OS, що забезпечує підтримку тих самих застосунків.

Garmin Fenix 7 / Epix (Gen 2)

смартгодинник Garmin Fenix 7 / Epix (Gen 2)

Основні характеристики та специфікації Garmin Fenix 7 / Epix 2:

 • 1 000 пісень.
 • Spotify (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • Amazon Music (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • Deezer (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • iHeartRadio (автономна синхронізація, потрібна Premium).
 • 10 годин роботи GPS із музикою.
 • Підтримується автономне відтворення.

Серія Fenix 7 має повний набір музичних функцій, включно з пам'яттю на 1 000 пісень і повною підтримкою Spotify, Deezer та iHeartradio.

Можна також вибрати дорожчу модель Epix, яка аналогічна Fenix 7, але має повністю AMOLED-дисплей і коштує 899 доларів США. У випробуваннях обидва пристрої показали відмінні результати в плані відстеження та аналізу спортивних результатів, але виявлено, що процес додавання музики складніший, ніж у конкурентів.

Однак, на відміну від Fenix 6, під час купівлі не потрібно вибирати опції Pro або Sapphire, і всі версії останньої моделі Fenix 7 можуть відтворювати музику.

Крім того, у Fenix 7 збільшено час автономної роботи, що означає ще більший час відтворення музики. Garmin заявляє про 10 годин найточнішого GPS-стеження під час відтворення музики — і навіть більше, якщо ви виберете стандартний GPS. Це більше, ніж потрібно більшості людей.

Якщо говорити про спортивне відстеження, то Fenix 7 ─ це практично найкраще, що можна купити, з величезною кількістю режимів, показників і налаштувань для задоволення всіх ваших потреб у спортивному відстеженні.

Вони дають змогу відстежувати будь-які види спорту ─ від бігу стежкою до стрибків із парашутом.

Але саме рівень даних, одержуваних під час бігу, справив на багатьох враження: статистика відновлення VO2 Max, дані про тренування та навіть розуміння форми бігу. Усі моделі також випускаються з сонячними батареями, що дає змогу трохи підзарядити акумулятор, коли ви виходите на вулицю.

Garmin Venu 3

смартгодинник Garmin Venu 3

Основні характеристики та особливості Garmin Venu 3:

 • 2 000 пісень.
 • Spotify (синхронізація в автономному режимі, потрібен Premium).
 • Amazon Music (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • Deezer (синхронізація в автономному режимі, потрібна підписка).
 • iHeartRadio (офлайн-синхронізація, потрібна підписка).
 • 11 годин музики з GPS.
 • Підтримується автономне відтворення.

Garmin Venu 3 ─ це хороша модернізація попереднього покоління Venu 2 з поліпшеним дисплеєм і загальним дизайном. Але мало що змінилося в плані музичних можливостей.

Під час тестування фахівці дійшли висновку, що цей смартгодинник ─ гарний універсальний спортивний трекер, хоча його дані та аналіз простіші, ніж у аналогів. Особливо це стосується бігу, де показуються тільки основні дані про темп і частоту серцевих скорочень.

Є обмежений обсяг аналізу відновлення та VO2 Max, але цих меж немає в Forerunner 265.

Що стосується музики, то в пам'яті пристрою можна зберігати до 2 000 композицій, що більше, ніж у першому Venu, де пропонувалося 500 композицій. Підтримується синхронізація в автономному режимі для Spotify, Deezer, Amazon Music та iHeartRadio.

Ви отримуєте повний список відстежуваних видів спорту й поліпшені режими для відстеження тренувань HIIT і тренувань у приміщенні.

І батарея не витримує такого сильного навантаження, як можна було б очікувати. Час роботи GPS-трекера при відтворенні музики становить 11 годин (порівняно з 8 годинами у Venu 2), що дуже добре. Ви можете пробігти повний марафон без телефону та слухати музику всю дорогу.

Venu 3 не можна назвати потужним пристроєм для бігу, але в плані зручності носіння протягом усього дня він перевершує інші моделі.

Garmin Forerunner 965

смартгодинник Garmin Forerunner 965

Основні характеристики та особливості Garmin Forerunner 965:

 • Пам'ять 32 ГБ ─ 2 000 пісень.
 • MP3, Spotify, Deezer, Amazon Music та iHeartRadio.
 • Робота GPS із музикою: 8,5-31 година (залежно від режиму).
 • Стерео- і монофонічні режими прослуховування.
 • Підтримується автономне відтворення.

Флагманський Forerunner 965 ─ один з найкращих годинників Garmin із підтримкою музики: він вміщує 2000 композицій та працює зі Spotify, Deezer та iHeartRadio, які також доступні через застосунки.

Як годинник для бігу ви отримуєте найдокладнішу аналітику серед усіх Forerunner ─ по суті, це легший та менш міцний Fenix 7/Epix 2, який позбавлений додаткових спортивних функцій.

Під час тестування переконалися, що точність GPS-навігації, точність відстеження серцевого ритму та загальні тренувальні функції одні з найкращих на ринку. Крім того, пристрій підтримує функцію Running Dynamics від Garmin на зап'ясті, що дає змогу відмовитися від підключення зовнішнього датчика.

Важливо знати, що час автономної роботи зменшився порівняно з моделлю Forerunner 955, випущеною 2022 року, — пристроєм з ідентичними функціями зберігання музики та тренувань, — але це майже повністю пояснюється впровадженням нового яскравого AMOLED-дисплея.

З огляду на те, що модель 965 може пропрацювати близько тижня при помірно інтенсивному використанні з постійно увімкненим дисплеєм, визнано, що ця жертва виправдана.

Враховуючи, що час роботи від акумулятора збільшується практично вдвічі, якщо ви слухаєте музику через пристрої Garmin, також вважається, що модель 965 краща за Forerunner 265 (див. вище), який зазвичай працює близько чотирьох днів за аналогічного використання.

Якщо ви зможете вкластися в бюджет, то отримаєте, мабуть, найкращий спортивний годинник із представлених на ринку ─ і при цьому такий, що дуже вміло відтворює музику в автономному режимі.

Найкращий вибір: Google Pixel Watch 2

смартгодинник Google Pixel Watch 2

Google Pixel Watch 2, технічні характеристики та особливості:

 • Додатки Google Play для Spotify, Amazon Music, YouTube Music.
 • Об'єм пам'яті: 2 ГБ ОЗП; 32 ГБ внутрішньої пам'яті (2 000 пісень).
 • Потокова передача через LTE.
 • Час роботи від акумулятора: 24 години.
 • 3 години роботи в режимі GPS + LTE при прослуховуванні завантаженої музики YouTube Music.
 • Сумісність із телефонами: Android.
 • Водостійкість: 5ATM.

Годинник Google Pixel Watch 2 - це значно покращений партнер для тренувань, і під час випробувань отримано хороші результати щодо точності вимірювання частоти серцевих скорочень і GPS. На борту є відмінна пам'ять об'ємом 32 ГБ, так що вистачить місця для безлічі мелодій.

Як смартгодинник на базі Wear OS 4, Pixel Watch 2 оснащений додатками для Strava, а також Spotify та YouTube Music, тож це хороший варіант для тих, хто хоче займатися спортом і слухати музику.

Недоліком вважається час автономної роботи. При використанні GPS, увімкненому LTE та прослуховуванні музики його вистачає на три години. Звісно, більшість людей не використовуватимуть LTE, тому ймовірнішим можна назвати час роботи близько 4 годин.

Тож для більшості любителів бігу це цілком прийнятно, але при цьому ви посадите акумулятор.

Huawei Watch Fit 2

смартгодинник Huawei Watch Fit 2

Основні характеристики та специфікації Huawei Watch Fit 2:

 • Зберігання до 5000 композицій.
 • Працює з музикою у форматі MP3, синхронізованою в додатку «Здоров'я» (тільки для Android).
 • Час автономної роботи 10 днів (GPS + музика невідомо).

Годинники Huawei Watch GT 2e, Watch GT 3, серія GT Runner та Watch 3 мають вбудовані музичні плеєри, але якщо ви хочете, щоб найдешевші носимі пристрої Huawei підтримували цю функцію, то вам варто звернути увагу саме на Watch Fit 2.

Watch Fit 2 вразили багатьох під час використання поєднанням можливостей для тренувань і ціни ─ це один із найкращих бюджетних спортивних годинників. Однак, коли мова заходить про відтворення музики, виникають серйозні застереження.

Почнемо з того, що для використання вбудованого музичного плеєра необхідно сполучити Fit 2 з телефоном на базі Android, оскільки підтримка iOS не поширюється.

Доведеться самостійно завантажувати музику (формати MP3 і AAC) через додаток Huawei Health, оскільки підтримка таких потокових сервісів, як Spotify та Deezer, в автономному режимі не передбачена. Компанія Huawei запустила власний сервіс потокового відтворення музики, тому можна сподіватися, що така підтримка буде додана.

Крім музичних функцій Huawei пропонує дводіапазонне відстеження місцеположення, можливість імпортувати маршрути та використовувати навігацію по «хлібних крихтах» у режимі реального часу. Крім того, в пристрій включені останні дані Huawei про результати бігу й тренувань.

Заряду батареї вистачає на тиждень роботи, а якщо пожертвувати деякими функціями, то й довше. Якщо вам потрібен хороший фітнес-годинник з музичними функціями, який виглядає як суміш смарт-годинника і фітнес-браслета, то Fit 2 - чудовий варіант за свою ціну.

Coros Vertix 2

смартгодинник Coros Vertix 2

Основні характеристики та специфікації Coros Vertix 2:

 • Пам'ять 32 ГБ.
 • Перетягування MP3.
 • Немає потокових сервісів.
 • Час автономної роботи 60 днів при щоденному використанні (35 годин з GPS + музика).

Vertix 2 ─ перший годинник у сімействі Coros із вбудованим музичним плеєром, який дає змогу використовувати значну частину вбудованої пам'яті об'ємом 32 ГБ для зберігання власної музики. Він підтримує тільки формати MP3, і для перетягування файлів на годинник необхідно підключити годинник до комп'ютера.

На відміну від інших годинників, представлених у цьому списку, цей не працює зі сторонніми сервісами потокового відтворення музики та не підтримує автономні плейлисти. Якщо у вас є багато музики, ви можете підключити навушники Bluetooth і залишити телефон.

Хоча цей годинник, можливо, не володіє найкращими музичними функціями, доступними в спортивних годинниках, він обіцяє досить вражаючий час автономної роботи. Навіть з урахуванням передачі музики.

Крім того, Vertix 2 має великий набір спортивних режимів, автономну картографію, доступ до тренувань EvoLab і працює зі сторонніми застосунками, як-от Strava, Apple Health та TrainingPeaks, даючи змогу обмінюватися фітнес-даними.

Популярні статті
author
Сергiй Зозуля
Нові годинники Tissot T-Touch Connect Sport готові до активного життя
preview
Найлегший у світі механічний наручний годинник
preview
Що таке піраміда годинникової ієрархії?
preview
Михайло Войтусик
Нові годинники Breitling Avenger на 2023 рік
preview
Теги
Попередня
Огляд: 41-міліметровий годинник Hamilton Khaki Navy Frogman Auto Огляд: 41-міліметров...
Наступна
Колекція Perrelet «Weekend» повертається в яскравому крижано-блакитному відтінку Колекція Perrelet «W...