Знаменитий швейцарський бренд розробив більш сучасний варіант класичного Big Crown Pointer Date на базі нового калібру Oris 403, щоб відзначити місяць заснування бренда у 1904 році

годинник  Oris Hölstein Edition 2021

Компанія Oris була заснована 1 червня 1904 року у швейцарському місті Хёльштайн і названа на честь найближчого струмка. Через сто сімнадцять років Oris оснащує свою класичну модель Big Crown Pointer Date новим автоматичним механізмом власної розробки, відомим як Calibre 403.

Маючи такий самий значний п'ятиденний запас ходу, вражаючу стійкість до намагнічування та десятирічну гарантію, як і новаторська автоматична серія Caliber 400 2020 роки, цей конкретний калібр додає малий секундний лічильник та індикацію дати. Хоча на перший погляд це явно Big Crown Pointer Date, існує безліч модифікацій, котрі дозволяють виділити дану модель як ювілейну.

Сталевий 38-міліметровий Big Crown, який випущений обмеженим тиражем у 250 екземплярів, пом'якшує вінтажну атмосферу, пов'язану з цією лінійкою, та вдається до більш сучасної монохромної палітри з сірим циферблатом.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Передісторія

Модель Big Crown зародилася як годинник для пілотів у 1938 році та відрізнялася великою заводною головкою, яка допомагала пілотам коригувати час, не знімаючи рукавичок. Одна з найпопулярніших моделей – Big Crown Pointer Date з оригінальним ускладненням дати (запатентованим у 1915 році А. Хаммерлі), в якій замість звичної апертури з датою використовувалася центральна стрілка-покажчик. Знову представлена в колекції бренду в 1984 році Big Crown врятувала компанію від зникнення в епоху кварцу.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

У 2018 році годинник Big Crown Pointer Date відзначив своє 80-річчя випуском спеціальної бронзової серії з зеленим циферблатом. Серед інших недавніх випусків – модель 2019 року Oxblood із червоним циферблатом і ще одна бронзова версія, на цей раз із бронзовим циферблатом.

Сімейні риси Big Crown Pointer Date включають збільшену заводну головку біля позначки «3 години», великі арабські цифри, центральну стрілку з червоним наконечником, яка вказує на дату на периферійній шкалі, та, з часом, безель із закругленою кромкою. Однак у них є дещо ще: автоматичний механізм Sellita SW 200-1, котрий модифікований для ускладнення дати з червоним двоспрямованим ротором.

Натхнення

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Перше, що помітять шанувальники Big Crown, це зникнення рифленого безеля. У новому Hölstein Edition 2021 безель із окантовкою був замінений плоским полірованим, який за своєю суттю ближче по духу до довоєнних моделей 1938 року. В цілому лінії годинника жорсткіші та чіткіші. Поверхня вушок матова, щоб контрастувати з полірованими частинами корпусу, й навіть куполоподібний циферблат у вінтажному стилі був злегка деформований, щоб зробити його більш плоским і сучаснішим. Модель представлена ​​тільки в 38-міліметровому діаметрі, це також перша модель Big Crown 21-го століття з цими розмірами.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

На відміну від звичних нам барвистих циферблатів моделей Big Pilot, циферблат Hölstein Edition 2021 має ніжний сірий колір із нещодавно розробленими цифрами, нанесеними за допомогою Super-LumiNova. Ідея сірої шкали повинна була підкреслити промислову виробничу лінію Oris, реалізовану в першій половині 20-го століття.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Навіть канонічні стрілки колишніх моделей були замінені на більш прості й тонкі стрілки-мечі, які також заповнені Super-LumiNova. Периферійна шкала дат із білими цифрами (1-31) спирається на центральну стрілку-покажчик, котра тепер має червоний наконечник трикутної форми, відповідний одному іншому барвистому елементу на циферблаті – малій секундній стрілці.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Удосконалення механізму

Присутність малого секундного лічильника біля позначки «6 годин» із червоною стрілкою та білим написом «5 ДНІВ» під логотипом бренду вказує на наявність нового механізму під плитою циферблату. В жовтні 2020 року Oris представила Calibre 400 – потужний автоматичний механізм із п'ятиденним запасом ходу і вражаючою 10-річною гарантією.

Як і фірмовий Calibre 110, новий калібр являє собою патентований мануфактурний механізм. Це означає, що він був повністю розроблений власними силами команди головного операційного директора Беата Фішлі, але вироблений мережею постачальників із ультрасучасним промисловим обладнанням. Вперше був використаний у 43,5-міліметровому Aquis Date, а потім – AquisPro Date. Завдяки їхній водостійкості 1000 м Calibre 400 відповідає директивам Фішлі по створенню механізму зі збільшеним запасом ходу й, що важливо, стійкості до намагнічування.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Calibre 403 – відгалуження серії автоматів Caliber 400 й має ту ж базову архітектуру, що і 400, але забезпечений невеликим лічильником секунд у положенні «6 годин» і функцією покажчика дати на периферії. Гордий володар цього механізму – нова модель Hölstein Edition 2021. З точністю, що знаходиться в межах допусків COSC, механізм забезпечує 120 годин автономної роботи й поставляється з 10-річною гарантією. Задня кришка герметична (дивно, якщо врахувати, що водостійкість моделі складає всього 50 м), на ній вигравійований знаковий плюшевий ведмедик бренду і номер лімітованої серії xxx/250. Годинник випускається з відповідним сірим шкіряним ремінцем і фірмовою системою швидкої зміни ремінця.

Модель Hölstein Edition 2021 обмежена 250 екземплярами і продається за ціною 3600 швейцарських франків. Вона з'явилася в продажі в червні 2021 року.

годинник Oris Hölstein Edition 2021

Технічні характеристики Oris Hölstein Edition 2021:

  • Корпус: діаметр 38 мм, нержавіюча сталь, полірована й матова поверхні, плоский безель, заводна головка і задня кришка, котрі заґвинчуються, водостійкість 50 м.
    Циферблат: сірий; індекси, цифри і стрілки з нанесенням Super-LumiNova; периферійна шкала дат із центральним покажчиком, стрілка дати з червоним наконечником, мала секундна стрілка біля позначки «6 годин».
  • Механізм: автоматичний калібр Oris 403, два барабани з запасом ходу 120 годин, високі антимагнітні властивості, точність -3/+5 секунд на день, 10-річна гарантія, центральні години і хвилини, дата, мала секундна стрілка в положенні «6 годин» .
  • Ремінець: сіра шкіра з системою швидкої заміни ремінця.
  • Референс: 403 7776 4083-Set
  • Доступність: 250 штук, доставка в спеціальній коробці з вишневого дерева, доступна з червня 2021 року.