Купивши будь-який пристрій Garmin, ви зможете підключитися до великої екосистеми програмного забезпечення. Але є інші варіанти, які можна використовувати для отримання додаткової інформації.

Куди експортувати та синхронізувати дані Garmin

В цей час Apple володіє ринком смартгодинників, тоді як Garmin лідирує на ринку спортивного годинника. Fitbit, ймовірно, пропонує найкраще рішення з двох світів. Звісно, у вас є й інші варіанти, які є життєздатними альтернативами.

Але на цей момент для тих, хто серйозно ставиться до своїх спортивних занять, пристрої виробництва Garmin є найпопулярнішими. Ви отримуєте не тільки якісний продукт із (переважно) точними показниками, але й багату програмну платформу. Вона складається з додатка для смартфонів Garmin Connect і ще більшої платформи вебсайту.

У цій статті зібрано декілька інших варіантів програмного забезпечення, які ви, можливо, захочете випробувати. Усі вони можуть бути налаштовані на автоматичну синхронізацію з Garmin Connect. Крім того, вони безкоштовні, хоча деякі з них мають платні передплати преміумкласу. Спробуйте їх, і вам не доведеться витрачати гроші.

годинник Garmin білий на руці

Варто зазначити, що це признані лідери. Але є й інші варіанти, такі як Myfitnesspal, Runkeeper та інші. Як і в багатьох інших випадках, це питання особистих уподобань.

Runalyze

Для тих, хто часто бігає, Runalyze пропонує багатий аналіз даних з вашого Garmin. Поки що немає додатка, тому вам доведеться задовольнятися дашбордом на сайті. Просто підключіть свій обліковий запис Garmin і стежте за статистикою.

Завдяки цьому аналіз ваших пробіжок виходить на зовсім інший рівень. Насправді тут так багато опцій і так багато аналізу, що ви, ймовірно, зрештою не використовуватимете більшість його частин. Ви отримаєте більше аналітики, ніж вам потрібно.

годинник Garmin і додаток Runalyze

Тут є все: гістограми, аналіз трендів, комплексний аналіз VO2Max, таблиці бігу та багато іншого. Нещодавно платформу було розширено для детального відстеження інших видів спорту. Сюди входять велоспорт, плавання, тренування на спритність та силові тренування.

Крім Garmin, ви можете підключити сервіс до Polar, Suunto, Fitbit, Coros, Wahoo, Withings та інших облікових записів. Це дійсно одна з найкращих платформ для аналізу бігу. Саме до неї найчастіше звертаються на додаток до Garmin Connect.

Intervals.icu

Ще один цікавий безкоштовний варіант під назвою Intervals.icu. У ньому є підтримка бігу, їзди на велосипеді та плавання (з навантаженням і без). Запущений у середині 2018 року Intervals.icu на цей момент залучив понад 40 000 користувачів.

І знову ви отримуєте дуже комплексну програмну платформу, яка може бути пов'язана з активністю вашого облікового запису Garmin. Є базова та розширена аналітика, а також нова діаграма фітнес/форма/жир. Це на додаток до чудового календаря для відстеження активності. Не варто забувати й про бібліотеку тренувань, яка може бути використана для того, щоб підняти ваші тренування на новий рівень.

годинник Garmin і додаток Intervals.icu

Ще однією перевагою використання цієї платформи стало додавання соціального аспекту. Ви можете приєднатися до своїх друзів, стежити за їхніми успіхами, тренувати один одного та спілкуватися за допомогою вбудованої функції чату.

Strava

Цей список був би неповним без старої доброї Strava. Про цей сервіс вже багато написано, тому якщо ви серйозно займаєтеся бігом або велоспортом, ви вже добре про нього знаєте.

Це один із найпопулярніших сервісів. Близько 50 мільйонів спортсменів у всьому світі користуються Strava. В основному це бігуни й велосипедисти з годинником Garmin, Fitbit або Apple. Strava стверджує, що кожного місяця в неї з'являється мільйон нових користувачів.

Яку б статистику ви не шукали, копніть глибше, і ви напевно знайдете її в Strava. На додаток до великої панелі приладів ви також можете завантажити супутній додаток для смартфона.

Ви можете отримати доступ до сервісу через смартфон або ще більш детальну вебпанель.

годинник Garmin і додаток Strava

Частково причина популярності Strava полягає у широкій базі користувачів. Багато хто відкриває акаунт заради соціального аспекту. Ви можете стежити за стрічкою інших користувачів, підбадьорювати їх і порівнювати свої результати з результатами інших. Це допомагає мотивувати вас рухатися далі та наполегливіше. Соціальний аспект платформи справді чудовий.

Потрібна додаткова мотивація? Ви навіть можете стежити за професійними спортсменами та спостерігати за їхніми успіхами. Це дійсно дасть вам привід чогось прагнути.

Крім того, є багатий аналіз ваших результатів. Сюди входять такі функції, як календар тренувань, аналіз пульсу та силового навантаження.

Нарешті, припустимо, ви робите немислиме й вирішуєте продати свій годинник Garmin. Оскільки ця платформа не залежить від виробника пристрою, вона збереже ваші тренування. Це означає, що у вас буде хороший історичний звіт про всі ваші попередні зусилля, незалежно від того, яким пристроєм ви користуєтеся.

Smashrun

Smashrun – менш відомий додаток, ніж деякі інші, які перелічені в цій статті. Але не варто обманюватися щодо цього приводу.

Що багатьом дійсно подобається в Smashrun, то це його оригінальність. Він дійсно пропонує цікаві дані, які збагатять ваші дані про біг із Garmin. І саме такі дані ви не отримаєте від більшості інших платформ.

годинник Garmin на скелях

Smashrun складається в основному з інформаційних панелей за часовими періодами. Вам достатньо перемикатися між різними періодами часу, щоб з'явилися нові дані.

У той час як такі програми, як Runalyze, глибоко проникають у статистику окремих пробіжок, Smashrun надає огляд із вищої точки зору. Він розроблений для того, щоб дати уявлення про ваші результати.

Наприклад, програма розрахує ваші особисті рекорди на інших дистанціях, які Garmin не фіксує. Сюди входять 3 км, 4 милі тощо. Часто люди гадки не мають, що 92% своїх пробіжок роблять у другій половині дня. Або що найрідше бігають у п'ятницю та найчастіше в неділю. Але не у 2022 році. Наприклад, можна дізнатися, що цього року ви найчастіше бігаєте у понеділок. Не знаєте, що найдовша низка пробіжок становить 6 днів. А найдовша перерва в бігу – 25 днів. Або що останній забіг на 5 км спалив калорії, які еквівалентні калоріям від з'їденого бісквіта з беконом, яйцем та сиром.

І це лише мала частина. Список унікальних відомостей можна продовжувати та продовжувати.

Бажаєте переглянути всі свої забіги на 5 км, упорядковані за часом? Це є. Як щодо того ж для 10К, напівмарафону і т.д. Наприклад, ваш середній темп бігу у 2022 році? 5:31 км. Два роки тому це було 5:58 км. У вересні 2022 року – 5:14.

Ви зрозуміли суть.

годинник Garmin і додаток Smashrun

Щобільше, програма порівнює вас з іншими, щоб ви могли бачити на якому рівні ви знаходитесь. Є й розділ, де можна переглянути зароблені нагороди, якщо подібні речі мотивують вас.

Це безперечно варто спробувати. Багато хто був налаштований скептично, але в результаті їм сподобалася ця програма. Вона допомагає усвідомити відчуття виконаного обов'язку – трохи схоже на відеогру.

Це не те, що використовують після кожної пробіжки. Але це те, що використовують час від часу.

Apple Health

Apple Health призначений не тільки для тих, хто має годинник Apple Watch. Програмна платформа синхронізується з іншими пристроями, зокрема з пристроями компанії Garmin. Підключити не дуже складно. Як тільки з'єднання встановлено, воно тихо працює у фоновому режимі.

годинники Garmin для спорту – найкращі

Виникає очевидне питання – навіщо синхронізувати Garmin Connect із сервісом Apple? В чому сенс?

Якщо у вас є iPhone, то на вашому телефоні вже встановлений додаток Apple Health. Синхронізація даних не вплине на те, що є в Garmin Connect. Але деякі з цих даних також будуть у вас в Apple Health.

годинник Garmin і додаток Apple Health

Перевага програмного забезпечення Apple у тому, що воно підтримує багато інших пристроїв. У певному сенсі воно призначене для того, щоб стати сховищем усіх даних про ваше здоров'я та фізичну форму. Поки що цього не сталося, але саме в цьому напрямку йде розвиток. Ви можете взяти участь у цьому процесі якомога раніше. Рано чи пізно з'явиться центральна програмна платформа, яка відстежуватиме всі дані про ваше здоров'я. І мало кого здивує, якщо це буде компанія Apple.

На відміну від деяких інших варіантів, згаданих у цій статті, Apple Health не має вебпанелі. Або додатка для iPad, якщо вже на те пішло. Воно працює лише на айфонах.

Cardiogram

З кінця 2018 року з'явилася можливість синхронізувати Garmin та Cardiogram. За оцінками, близько 100 000 осіб використовують додаток Cardiogram щодня. Ніхто не знає, наскільки це точно, але програма явно користується популярністю.

Перевага використання Cardiogram полягає в тому, що воно глибоко занурюється в дані про ваш пульс, надаючи вам більш докладну інформацію та історичні тенденції. Вкладка Timeline показує частоту серцевих скорочень за кожен день, з детальним поданням для тренувань і спеціальним інтерфейсом для відстеження стрибків, пов'язаних зі стресом, дієтою чи фізичними вправами.

годинник Garmin і додаток Cardiogram

Компанія також співпрацює з деякими медичними установами в розробці алгоритмів, які використовуються для виявлення серйозніших станів здоров'я. До них відносяться фібриляція передсердь, апное уві сні, гіпертонія та діабет. Підключіть свій обліковий запис Garmin, щоб взяти участь у цьому.