На початку цього року відбулася церемонія вручення Гран-прі Женевської годинникової премії («Оскар» для годинників). Ця церемонія покликана відзначити найкращі зразки годинникового мистецтва, які обрала експертна комісія. Цього року до складу журі увійшли Фелікс Баумгартнер (Urwerk), Джордж Бамфорд (Bamford Watch Department), Жан-Клод Бівер (багато хто), Дені Флажоле (DeBethune) і багато інших. До них приєднався Жан-Крістоф Бабен, генеральний директор компанії Bulgari, що отримала Aiguille d'Or, – честь, якої удостоюється генеральний директор фірми, котра перемогла в попередньому році на GPHG.

Гран-прі Женевської годинникової премії («Оскар» для годинників)

Цього року головним призом вони вибрали дивовижний годинник Legacy Machine Sequential Evo від MB&F, тож тепер можна додати MB&F до списку переможців Aiguille d'Or:

 • F.P. Journe – 3.
 • Greubel Forsey – 2.
 • Patek Philippe – 2.
 • Vacheron Constantin – 2.
 • A. Lange & Söhne – 1.
 • Audemars Piguet – 1.
 • Bovet – 1.
 • Breguet – 1.
 • Bulgari – 1.
 • Chopard – 1.
 • De Bethune – 1.
 • Ferdinand Berthoud – 1.
 • Girard Perregaux – 1.
 • MB&F – 1.
 • Piaget – 1.
 • Richard Mille – 1.
 • TAG Heuer – 1.

Конкурсні категорії залишаються незмінними за деякими винятками, і зазвичай присуджуються «Спеціальні призи журі», які не мають конкретної номінації, але присуджуються на розсуд і відзначають досягнення.

Чоловічий годинник

Опис GPHG: чоловічий годинник, що містить тільки такі індикатори: години, хвилини, секунди, просту дату (день місяця), запас ходу, класичні фази Місяця та потенційно оздоблений дорогоцінним камінням вагою не більше ніж 5 каратів.

годинник Atelier AKRIVIA Chronomètre Contemporain II

Переможець: Atelier AKRIVIA Chronomètre Contemporain II

Чоловічий годинник з ускладненням

Опис GPHG: чоловічий годинник, що вражає своєю механічною креативністю та складністю. Цей годинник може мати всілякі класичні та/або інноваційні ускладнення та індикації (наприклад, світовий час, другий час або інші типи моделей) і не підходить під визначення категорій «Чоловічий» та «Механічний виняток».

годинник Hermès Arceau le Temps Voyageur

Переможець: Hermès Arceau le Temps Voyageur

Жіночий годинник

Опис GPHG: жіночий годинник, що містить тільки такі індикатори: години, хвилини, секунди, просту дату (день місяця), запас ходу, класичні фази Місяця; може бути оздоблений дорогоцінним камінням вагою не більш ніж 8 каратів.

годинник Parmigiani Fleurier Tonda PF Automatic

Переможець: Parmigiani Fleurier Tonda PF Automatic

Жіночий годинник з ускладненням

Опис GPHG: жіночий годинник, що вражає своєю механічною креативністю та складністю. Цей годинник може мати всі види класичних та/або інноваційних ускладнень та індикацій (наприклад, річний календар, вічний календар, рівняння часу, складні фази Місяця, цифрову або ретроградну індикацію часу, світовий час, другий часовий пояс чи інші типи моделей) та не підпадає під визначення категорій «Жіночий» та «Механічний виняток».

годинник Hermès Arceau le Temps Voyageur

Переможець: Hermès Arceau le Temps Voyageur

Культовий годинник

Опис GPHG: чоловічий або жіночий годинник зі знакової колекції, яка справляє незабутній вплив на історію годинникової справи й годинниковий ринок уже понад 25 років.

годинник TAG Heuer Monaco X Gulf

Переможець: TAG Heuer Monaco X Gulf

Годинник із турбійоном

Опис GPHG: чоловічий механічний годинник, який оснащений щонайменше одним турбійоном. Допускаються додаткові індикатори та/або ускладнення.

годинник H. Moser & Cie Pioneer Cylindrical Tourbillon Skeleton

Переможець: H. Moser & Cie Pioneer Cylindrical Tourbillon Skeleton

Календар і астрономія

Опис GPHG: чоловічий механічний годинник, що має щонайменше одне календарне та/або астрономічне ускладнення (наприклад, дата, річний календар, вічний календар, рівняння часу, складне відображення фаз Місяця тощо). Допускаються додаткові індикації та/або ускладнення.

годинник Krayon Anywhere

Переможець: Krayon Anywhere

Хронограф

Опис GPHG: механічний годинник, що містить принаймні одну індикацію хронографа. Допускаються додаткові індикації та/або ускладнення.

годинник Grönefeld 1941 Grönograaf Tantalum

Переможець: Grönefeld 1941 Grönograaf Tantalum

Водолазний годинник

Опис GPHG: годинник, що пов'язаний зі світом дайвінгу. Функції, матеріали та дизайн якого відповідають цьому виду діяльності.

годинник Tudor Pelagos FXD

Переможець: Tudor Pelagos FXD

Ювелірні вироби

Опис GPHG: годинник, що демонструє виняткову майстерність у ювелірному мистецтві й огранюванні дорогоцінних каменів, а також вирізняється вибором каменів.

годинник Bulgari Serpenti Misteriosi High Jewellery

Переможець: Bulgari Serpenti Misteriosi High Jewellery

«Petite Aiguille»

Опис GPHG: годинник із роздрібною ціною від 3 500 до 10 000 швейцарських франків. У цій категорії допускаються смартгодинники.

годинник Trilobe Nuit Fantastique Dune Edition

Переможець: Trilobe Nuit Fantastique Dune Edition

Challenge (виклик)

Опис GPHG: годинник, роздрібна ціна якого дорівнює або нижча за 3 500 швейцарських франків. У цій категорії допускаються смартгодинники.

годинник M.A.D. Editions M.A.D.1 Red

Переможець: M.A.D. Editions M.A.D.1 Red

Художні ремесла

Опис GPHG: годинник, що демонструє виняткову майстерність володіння однією або декількома художніми техніками, як-от емалювання, лакування, гравіювання, гільоширування (токарне оброблення), скелетонування тощо.

годинник Voutilainen Ji-Ku

Переможець: Voutilainen Ji-Ku

Механічний годинник

Опис GPHG: Механічні прилади для вимірювання часу, наприклад, напільні або настільні годинники. Наручні годинники в цій категорії не допускаються.

годинник Van Cleef & Arpels Fontaine Aux Oiseaux automaton

Переможець: Van Cleef & Arpels Fontaine Aux Oiseaux automaton

Механічний виняток

Опис GPHG: Годинник, що оснащений спеціальним механізмом, наприклад, інноваційним або складним дисплеєм, автоматом, ударною або будь-якою іншою акустичною функцією, спеціальним спуском, ремінним приводом або іншою оригінальною та/або винятковою годинниковою концепцією.

годинник Ferdinand Berthoud FB 2RSM.2-1

Переможець: Ferdinand Berthoud FB 2RSM.2-1

Хорологічне одкровення

Опис GPHG: Цей приз присуджується за годинник, який створила молода марка (менш ніж десять років із моменту випуску першої моделі). Він також може присуджуватися за механічне творіння молодого таланту, у разі, якщо жоден з годинників-конкурентів не буде визнано гідним отримання цього призу. Цей приз є дискреційним, журі вирішить, чи є підстави для його присудження у 2022 році.

годинник Sylvain Pinaud Origine

Переможець: Sylvain Pinaud Origine

Audacity (зухвальство)

Опис GPHG: Цей приз присуджується найкращому годиннику, що демонструє нонконформістський, нестандартний підхід до годинникового мистецтва. Він покликаний заохочувати творчу сміливість. Цей приз є дискреційним, журі вирішить, чи є підстави для його присудження у 2022 році.

годинник Bulgari Octo Finissimo Ultra 10th Anniversary

Переможець: Bulgari Octo Finissimo Ultra 10th Anniversary

Спеціальне рішення журі

Опис GPHG: Цю премію присуджують особі, установі або ініціативі, що зіграла фундаментальну роль у просуванні високоякісного годинникового мистецтва. Вона не може бути присуджена ані годиннику, ані бренду як такому. Цей приз є дискреційним, журі вирішить, чи є підстави для його присудження в поточному році.

Francois Junod ─ дизайнер і творець автоматів

Переможець: Франсуа Жюно (Francois Junod – дизайнер і творець автоматів)

Інновації

Опис GPHG: Цей приз присуджується найкращому годиннику, що пропонує інноваційне бачення вимірювання часу (з погляду техніки, дизайну, матеріалів тощо) і відкриває нові шляхи розвитку годинникового мистецтва. Цей приз є дискреційним, журі вирішить, чи є підстави для його присудження в поточному році.

годинник Van Cleef & Arpels Lady Arpels Heures Florales Cerisier

Переможець: Van Cleef & Arpels Lady Arpels Heures Florales Cerisier

Хронометрія

Опис GPHG: Цей приз присуджується найкращому годиннику, що вирізняється видатними характеристиками точного хронометражу (спеціальний спуск або особливий регулювальний механізм) і офіційно сертифікований (за стандартами ISO 3159) такими органами контролю, як COSC, TIMELAB, Безансонська обсерваторія та ін. Цей приз є дискреційним, і журі вирішуватиме, чи є підстави для його присудження в поточному році.

годинник Grand Seiko Kodo Constant-force Tourbillon

Переможець: Grand Seiko Kodo Constant-force Tourbillon

Гран-прі «Aiguille d'Or»

Опис GPHG: Цей приз присуджують найкращому годиннику серед усіх категорій (Best in Show), а також визнають найрепрезентативнішим для годинникової індустрії загалом. Це найпрестижніша нагорода.

годинник MB&F Legacy Machine Sequential Evo

Переможець: MB&F Legacy Machine Sequential Evo

Які ваші думки про переможців? Чи правильно ви вгадали? У кожного може бути свій список найкращих годинників, тут головне ─ цікавитися світом цього дивовижного мистецтва.