Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Годинники для бігу — рейтинг найкращих моделей

Годинники для бігу — рейтинг найкращих моделей

Максим Кошкін
Менеджер напрямку смартгодинники
Ми у соцмережах

Незалежно від того, чи новачок ви, що долає свої перші 3 км, чи професійний спортсмен, який готується до марафону, купівля бігового годинника допоможе вам у досягненні цілей. Щорічно бренди презентують новинки, покращуючи свої попередні розробки та технології. І якщо раніше спортивні годинники були обмежені за функціональними можливостями, а їхні датчики були далекі від досконалих, то сьогодні все змінилося. Тепер вони здатні на більше, ніж просто відстежувати темп, відстані та показники стану організму. Додатково вони можуть давати підказки, як тренуватися та коли відпочивати.

У цій статті описано найкращі спортивні годинники для бігу, які були та залишаються найбільш затребуваними у 2023 році ─ від бюджетних варіантів до багатофункціональних моделей. Докладний огляд кожної з них допоможе зрозуміти, який годинник для бігу краще вибрати новачкові, а який — досвідченому спортсмену.

Coros Pace 2

Цю модель часто можна побачити в рейтингах топ годинників для бігу.

смартгодинник Coros Pace 2

Coros Pace 2 — ідеальний партнер для досвідчених бігунів і новачків. Цей надлегкий смартгодинник вагою всього 29 грамів поєднує в собі всі функції, які необхідні для активних тренувань і бігу на довгі дистанції. У нього потужний акумулятор, що забезпечує до 30 годин безперебійної роботи з увімкненим GPS, до 60 ─ в режимі UltraMax, а в звичайному режимі працювати він може без підзаряджання до 20 днів.

смартгодинник Coros Pace 2 на руці

Цей годинник для бігунів та марафонців здатен 24/7 відстежувати ЧСС, давати рекомендації щодо оптимального відновлення організму після пробіжки, інформувати про перепади висоти, погоду на місцевості.

Виробник оснастив модель режимом фітнестесту. З його допомогою ви можете оцінити свої бігові здібності та зосередитися на поліпшенні результатів. Після кожного тренування ви будете отримувати чіткі вказівки щодо вдосконалення на базі індивідуальних показників.

смартгодинник Coros Pace 2 на іншій руці

У Coros Pace 2 вбудовано понад 200 типів вправ на різні групи м'язів. Вони підтримують такі режими тренувань:

 • біг,
 • біг у приміщенні,
 • біг по треку,
 • велосипед,
 • велотренажер,
 • плавання в басейні та водоймі,
 • тріатлон,
 • тренажерний зал і кардіо навантаження,
 • кардіо з GPS,
 • силові тренування.

Завдяки наявності вбудованого профілю Track Run Mode дані про подолану відстань відображаються максимально коректно незалежно від умов тренування. Підключивши датчик Coros POD 2, вам буде доступна інформація про баланс лівого й правого плеча під час бігу, висота й коефіцієнт кроку, час на землі.

Це, мабуть, найкращий годинник для бігу з GPS за ціною трохи менше за 250$.

CASIO GBD-H2000-1A9ER

Яскравий приклад багатофункціонального годинника, ідеально адаптованого для бігу.

смартгодинник CASIO GBD-H2000-1A9ER

У ньому доступний вибір типу тренування, налаштування дисплея під свої показники, в аналізі тренування доступна функція побудови тренду навантаження, вимірювання рівня насиченості крові киснем VO2max, визначення часу для відновлення.

З додаткових переваг ─ можливість зберегти до 100 записів пробіжок або до 140 кіл за раз, де будуть показуватися бігова дистанція, темп, ЧСС, кількість спалених калорій, аеробний тренувальний ефект.

смартгодинник CASIO GBD-H2000-1A9ER - екран

Під час повороту зап'ястя автоматично ввімкнеться яскраве світлодіодне підсвічування екрана. Тому інформація про результати фізичної активності на дисплеї годинника буде доступна навіть у темний час доби.

Завдяки вбудованим GPS та Bluetooth можна заздалегідь будувати маршрути в застосунку, в режимі реального часу отримувати інформацію про пройдену відстань, швидкість та кількість спалених калорій під час пробіжки.

смартгодинник CASIO GBD-H2000-1A9ER і застосунок на телефоні

Додатково він оснащений термометром, барометром, висотоміром, компасом, пульсоміром, крокоміром, гіроскопом.

Завдяки наявності 6 потужних датчиків та високій точності показників спортивних метрик CASIO GBD-H2000 можна вважати найкращим вибором для професійних бігунів.

При активному використанні функцій з увімкненим GPS і пульсометром він працюватиме до 14 годин на одному заряді акумулятора. У звичайному режимі використання ─ близько 12 місяців, живлячись тільки від сонячної батареї.

CASIO DW-H5600MB-1ER

Перша модель CASIO у квадратному корпусі з просунутою біговою «начинкою» та MIP-дисплеєм з автоматичним світлодіодним підсвічуванням.

смартгодинник CASIO DW-H5600MB-1ER

CASIO DW-H5600MB-1ER оснащений режимом мультиспорт, як у Polar. Вам доступні 4 типи активностей: біг, ходьба, силові вправи, інтервальний таймер і відображення основних показників тренування. Спеціальний алгоритм Polar самостійно розпізнає тип тренування залежно від рухів спортсмена.

Функції:

 • оцінка рівня кардіонавантаження,
 • пам'ять у 100 кіл,
 • крокомір,
 • можливість задати індивідуальні цілі,
 • вимірювання рівня насиченості крові киснем,
 • час відновлення VO2max,
 • аналіз якості та тривалості сну,
 • рекомендації щодо виконання дихальних вправ для зниження рівня стресу.

Докладний аналіз результатів тренування доступний завдяки Bluetooth-з'єднанню зі смартфоном. Вся інформація показується в застосунку CASIO Watches App.

смартгодинник CASIO DW-H5600MB-1ER - екран і функції

У звичайному режимі він працює від сонячної батареї. Також його можна заряджати через USB-кабель. Час повного заряджання батареї ─ до 3 годин. CASIO обіцяє 7 днів роботи без підзаряджання з увімкненим пульсометром по 60 хвилин на добу.

Suunto 3

Найкращі спортивні годинники для бігу в співвідношенні ціни та якості.

смартгодинник Suunto 3 на руці

Suunto 3 пропонує індивідуальні рекомендації щодо тренувань, забезпечує відстеження активності 24/7, веде підрахунок кроків і калорій, оцінює тривалість і якість сну, контролює рівень навантаження та період відновлення. Підключивши його до застосунку Suunto на смартфоні, ви можете також відстежувати відстань, маршрути та швидкість бігу на підставі даних із GPS-модуля.

смартгодинник Suunto 3 і застосунок на телефоні

У Suunto 3 додані спортивні режими бігу, тренувань у приміщенні, велотренувань, плавання. Також доступний вибір будь-якого виду фізичної активності відповідно до поставленої мети:

 • ппідтримання поточної фізичної форми,
 • поступового підвищення рівня фізичної підготовки,
 • прискореного поліпшення фізичної форми з більш інтенсивними навантаженнями.

Смартгодинник сам створить план тренувань на тиждень уперед з оптимальною тривалістю та інтенсивністю залежно від вибраного режиму. План автоматично адаптується до вашої активності, а отже не потрібно самостійно вносити зміни.

Apple Watch Series 9

Найкращий розумний годинник для бігу спортсмену-початківцю для тренувань на біговій доріжці та на відкритому повітрі.

смартгодинник Apple Watch Series 9 на руці

Apple Watch Series 9 оснащений потужним процесором, надчутливими датчиками та максимально зручним для зчитування інформації дисплеєм. У ньому доступно 12 типів тренувань, а також ходьба та біг з аудіогідом.

Під час бігу відстежують розширені показники: зони пульсу, потужність, висота, темп. Завдяки застосунку Fitness+ ви можете ефективно тренуватися в будь-який час і в будь-якому місці. У ньому доступні як розминки від 5 хвилин, так і комплекси вправ тривалістю до 45 хвилин.

Apple Watch 9 також моніторить та фіксує всі найважливіші параметри бігового тренування та швидко показує результати. Функція Always-On дає змогу в режимі реального часу оцінювати результати активності під час бігу.

смартгодинник Apple Watch Series 9 - екрани

Серед додаткових корисних функцій ─ датчик ЕКГ й температури тіла, цілодобовий моніторинг рівня насиченості крові киснем. Що ще може бути корисним під час пробіжки, особливо бездоріжжям, так це звуковий сигнал SOS та екстрений супутниковий зв'язок.

Час автономної роботи ─ до 18 годин. Завдяки режиму Power Low Mode смартгодинник здатен працювати до 36 годин без підзаряджання.

З Apple Watch Series 9 зручно займатися бігом у закритому приміщенні та на свіжому повітрі, а також відстежувати прогрес, покращувати показники витривалості організму та загального стану здоров'я.

Polar Ignite 3

Смартгодинник із функціями фітнесу. Хороший вибір для бігунів базового й середнього рівня та людей, які ведуть активний спосіб життя.

смартгодинник Polar Ignite 3

У Ignite 3 доступно 150 спортивних профілів, що дають змогу відстежити результати практично будь-якого виду активності. Завдяки вбудованому двочастотному GPS-модулю та пульсометру Precision Prime ви отримуєте максимально точні дані.

Серед головних функцій:

 • автоматичні цілі щоденної активності,
 • біговий тест для визначення фізичної форми,
 • персональний план тренувань у FitSpark,
 • відстеження показників фізичної форми,
 • Training Load Pro для визначення оптимального рівня навантаження,
 • Smart Calories та Energy Sources для визначення кількості спалених калорій протягом дня,
 • Heart Rate Sensor для вимірювання та відображення частоти серцевих скорочень у режимі реального часу,
 • дихальні вправи Serene, які допомагають підтримувати повільне глибоке дихання, розслабляючи тіло й заспокоюючи розум.

смартгодинник Polar Ignite 3 та нога

Час автономної роботи у звичайному режимі до 5 днів і до 30 годин при активному використанні GPS і трекінгу ЧСС.

Amazfit Bip 3 та Amazfit Bip 3 Pro

Це найкращі бюджетні годинники для бігу в категорії недорогих девайсів. Підійдуть вони для спортсменів-початківців, любителів фітнесу, і всім тим, хто шукає хороші смарти за ціною не дорожче за 100$.

смартгодинник Amazfit Bip 3 та Amazfit Bip 3 Pro

За зовнішнім виглядом ці дві моделі не відрізняються одна від одної, але в Bip 3 Pro передача кольору екрана дещо краща. Amazfit Bip 3 оснащена TFT дисплеєм, у той час як у Pro версії ─ IPS LCD дисплеєм із покриттям антивідблиску. Обидва екрани досить яскраві та контрастні.

Бюджетні варіанти смартгодинників базової та Pro версій для фітнесу та бігу оснащені такими функціями, як:

 • відстеження фізичної активності: крокомір, фіксація результатів тренувань та її тривалості, кількість спалених калорій,
 • 60 вбудованих програм для спорту,
 • вимірювання ЧСС, рівня насиченості крові киснем,
 • секундомір і будильник,
 • повідомлення про погоду,
 • керування музикою.

Серед головних відмінностей моделей можна назвати підтримку GPS у Pro версії. Вона здатна точно визначати маршрут бігу на вулиці без під'єднання до смартфона, а ось модель Bip 3 для запису маршруту обов'язково потрібно під'єднувати до телефона.

смартгодинники Amazfit Bip 3 та Amazfit Bip 3 Pro і телефон

Обидві моделі працюють на одному заряді батареї до 14 днів при мінімальному використанні функцій. При ввімкненому Bluetooth, GPS і в режимі активних тренувань заряду акумулятора має вистачити на 3-4 дні.

Найкращі годинники для бігу: порівняння в таблиці

Технічні характеристики та функціональні можливості кожної моделі вже описані вище, тут порівняємо їх за ціною та часом автономної роботи.

 N  Назва моделі        Час автономної роботи  Ціна
 1  Coros Pace 2
 • з увімкненим GPS ─ до 30 год,
 • у режимі UltraMax ─ до 60 год,
 • у звичайному режимі ─ до 20 днів
 250$
 2  CASIO GBD-H2000-1A9ER
 • при активному використанні ─ до 14 год,
 • у звичайному режимі ─ близько 12 місяців
 785$
 3  CASIO DW-H5600MB-1ER
 • 7 днів роботи з увімкненим пульсометром по 60 хвилин на день
 близько 600$
 4  Suunto 3
 • тренування без GPS ─ до 40 год,
 • з увімкненим GPS ─ до 30 год,
 • з цілодобовим відстеженням і повідомленнями ─ до 5 днів,
 • як годинник ─ до 10 днів
 близько 300$
 5  Apple Watch 9
 • у звичайному режимі ─ до 18 год,
 • при активації режиму Low-Power Mode ─ до 36 год
 500-560$
 6  Polar Ignite 3
 • у звичайному режимі ─ до 5 днів,
 • при активному використанні GPS і трекінгу ЧСС ─ до 30 год
 370$
 7  Amazfit Bip 3
 Amazfit Bip 3 Pro
 • при мінімумі ввімкнених функцій ─ до 14 днів,
 • у режимі активних тренувань ─ 3-4 дні.
 до 70$

 

Поради щодо вибору годинника для бігу

Під час вибору необхідно звернути увагу на:

 • набір функцій та можливостей,
 • технічні характеристики,
 • дизайн,
 • ціну.

Новачкам у бігу підійде годинник із базовим набором функцій: крокоміром, пульсометром, вибором режиму тренувань. Аксесуар із таким набором функцій стане надійним компаньйоном і допоможе не збитися на шляху до досягнення спортивних цілей. При цьому, така покупка не стане чутливою для бюджету. Якщо ви новачок, радимо звернути увагу на смартгодинник Amazfit Bip 3 Pro та Suunto 3.

Любителям можна вибрати пристрої середнього цінового сегменту з більш розширеним набором функцій, де, крім іншого, є відстеженням кількості спалених калорій, контроль результатів, вимірювання відстані та побудова бігового маршруту. Радимо придивитися до моделей Coros Pace 2 або Polar Ignite 3. Дорожчий, але хороший варіант ㅡ Apple Watch 9.

Професіонал гідно оцінить смартгодинник із великим набором функцій та можливостей. У цьому разі варто звертати увагу й на інші важливі характеристики: наявність модуля GPS, час роботи в активному режимі тренувань, час для відновлення організму після тренування, ударостійкість, якість і зносостійкість матеріалів. Віддавайте перевагу моделям CASIO або тому ж Apple Watch Series 9. Порівняно з іншими вони коштують недешево, при цьому повністю виправдовують свою ціну. Бюджетніша модель, яка за параметрами підійде для досвідченого бігуна, ─ Coros Pace 2.

Якщо все ще сумніваєтеся або потрібна додаткова консультація, телефонуйте або пишіть нам. Відповімо на всі питання та допоможемо підібрати найкращу для вас модель годинника для бігу.

Популярні статті
Михайло Войтусик
Практичне знайомство з новим хронографом TAG Heuer Carrera Dato
preview
Як дізнатися розмір каблучки: 6 способів і таблиця розмірів
preview
author
Сергiй Зозуля
Raymond Weil додає до своєї колекції новий хронограф Freelancer Automatic Chronograph Black
preview
Сергiй Ткаченко
Новий випуск: Кварцові годинники Hamilton Ventura «Blue Suede Shoes»
preview
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті
Теги
Попередня
Найкращі смартгодинники для кожного типу людей у 2023 році Найкращі смартгодинн...
Наступна
Нові годинники Breitling Avenger на 2023 рік Нові годинники Breit...
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті