Вибрати мову
ua
Головна сторінка Статті Докладний огляд смартгодинника Casio G-SHOCK GBD-H2000

Докладний огляд смартгодинника Casio G-SHOCK GBD-H2000

Михайло Войтусик
Бренд-менеджер
Ми у соцмережах

Відмінний смартгодинник для спортсменів, але він міг би бути ще кращим

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 на руці

Тестерам дуже сподобалося жити з G-SHOCK, це прекрасний годинник, зручний, з індивідуальним характером. Технології Polar розв'язали проблеми з точністю, з якими багато хто зіткнувся в моделі H1000, і це дійсно чудовий спортивний годинник навіть для тих, хто серйозно ставиться до своїх тренувань. Однак представлення даних на годиннику та в застосунку залишає бажати кращого ─ і вам потрібно цінувати таку естетику, щоб не звернути увагу на більших конкурентів у царині смартгодинників/спортивних годинників.

Плюси:

 • Індивідуальність.
 • Відмінні функції для бігу й тренувань.
 • Точні дані.

Мінуси:

 • Додаток-компаньйон неналежний.
 • Деякі статистичні дані трохи заплутані.
 • Кілька помилок, які необхідно усунути.

Вердикт

Casio повертається зі своїм черговим смартгодинником G-SHOCK GBD-H2000 ─ і цього разу все більш ніж серйозно.

Легендарний японський годинниковий бренд співпрацює з передовим виробником носимих технологій Polar, який надав безліч своїх біометричних алгоритмів, упакованих у смартгодинники, що не мали нічого спільного з G-SHOCK.

Ви або любите G-SHOCK, або вони не для вас. Бренд не бере полонених, але в моделі GBD-H2000 він прагне зробити менше компромісів у боротьбі з Apple Watch.

Попереднє покоління GBD-H1000 пропонувало практично те ж саме: G-SHOCK для епохи смартгодинників. Але фахівці виявили, що деякі дані про тренування не відповідали вимогам, а сам смартгодинник відчувався як напівфабрикат.

Ціна й конкуренти

Casio G-SHOCK GBD-H2000 коштує приблизно стільки ж, скільки Apple Watch, тому вам справді потрібно вкластися в бренд і захищений зовнішній вигляд. Як смартгодинник Apple Watch Series 8 виграє з великим відривом.

Якщо вам потрібен компаньйон для тренувань, Garmin Forerunner 255 можна придбати значно дешевше, а аналіз даних буде якіснішим завдяки кращому застосунку. Таким чином, усе зводиться до поєднання дизайну G-SHOCK із гарним відстеженням спортивних подій ─ і саме тут Casio G-SHOCK GBD-H2000 влучає в точку.

Дизайн і комфорт

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - дизайн і комфорт

Вони великі, вони нахабні ─ це G-SHOCK. Ймовірно, ви вже визначилися з дизайном, навіть не прочитавши цей огляд. І якщо ви прийшли за зовнішнім виглядом G-SHOCK, ви не будете розчаровані.

Експерти отримали безліч позитивних коментарів щодо зовнішнього вигляду годинника протягом усього періоду огляду, що завжди вважається хорошим знаком.

Годинник не такий величезний, як 65-міліметровий Casio G-Shock G-Squad Pro GSW-H1000 2021 року, що працює під управлінням Wear OS 2.0.

Ширина Casio G-SHOCK GBD-H2000 становить більш прийнятні 52 мм, що все ще багато, але вже на рівні Garmin Fenix 7X (51 мм). На звичайному чоловічому зап'ясті годинник сидить нормально, але його товщина, як і раніше, становить майже 20 мм, тож це великий «шматок годинника».

Цьому сприяє легкий корпус. Casio вдалося знизити вагу до 61 г, порівняно з більш ніж 100 г у попереднього покоління.

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 на руці вид збоку

Дисплей являє собою базовий MIP LCD ─ основний монохромний екран, для читання якого в темряві потрібне ручне підсвічування. Це повернення до старих Casio.

Годинники G-SHOCK призначені для міцності, і тут вони досягли успіху: водостійкість  200 метрів ─ тож він підходить для басейну і моря ─ хоча в ньому немає жодних функцій, специфічних для дайвінгу.

На годиннику Casio п'ять кнопок, і спочатку здалося, що з GBD-H2000 важко орієнтуватися, а кнопки, як не дивно, іноді не реагують, часто вимагаючи багаторазового натискання.

Багато спортсменів люблять похвалити відмінний дизайн смарт-годинника — навіть якщо він не для всіх. Якщо G-SHOCK — це ваша чашка чаю, то дизайн і комфорт тут на висоті.

Здоров'я та фітнес

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - вміст кисню в крові

Незважаючи на зовнішній вигляд цифрового годинника G-SHOCK GBD-H2000 у стилі ретро, під капотом у нього багато чого відбувається.

Годинник оснащений датчиками, включно з пульсометром, гіроскопом, акселерометром і GPS, і призначений для відстеження основних показників здоров'я, тренувань з упором на біг і сон.

І звісно, це перший смартгодинник Powered by Polar, який використовує 25 алгоритмів для відстеження ключових показників і аналізу вашої фізичної форми.

Він містить:

 • Відстеження сну ─ через Polar Nightly recharge.
 • Відстеження рівня кисню в крові.
 • Моніторинг серцевого ритму.
 • Дихальні вправи.
 • Відстеження кроків і активності.
 • Біг/біг стежками, ходьба, їзда на велосипеді, тренажерний зал, плавання (басейн і відкрита вода).

Аналіз бігу та тренувань

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - аналіз бігу

Тестери брали G-SHOCK на різні пробіжки від 5 до 15 км і з задоволенням відзначили чудову продуктивність у плані точності та аналізу, а також швидку фіксацію GPS.

Загалом, GPS-відстань витримала порівняння з багатодіапазонним GNSS Apple Watch Ultra, хоча під час однієї пробіжки виявили деяке блукання.

Але кілька 10-кілометрових пробіжок було відстежено з точністю до 20 м, тому фахівці із задоволенням рекомендують цей годинник.

Точність вимірювання пульсу

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - точність вимірювання пульсу

Алгоритми Polar, безумовно, впоралися з роботою в плані точності вимірювання пульсу ─ G-SHOCK були точнішими, ніж нагрудний ремінь при тривалих і коротких пробіжках.

На прикладі даних вище видно, що середня частота серцевих скорочень за 55 хвилин бігу склала 163 удари за хвилину проти 161 удару за хвилину у Garmin Forerunner 255 із нагрудним ременем HRM-Pro. Обидва пристрої також зафіксували максимальний пульс 177.

Таким чином, до даних, на основі яких проводиться більш глибокий аналіз, претензій бути не може. І це значне поліпшення порівняно з H1000.

Зайдіть у застосунок Casio Watches, і ви побачите аналіз вашої пробіжки.

Це гідний огляд, із зонами пульсу, індексом бігу (це VO2 Max під іншою назвою), кардіонавантаженням і відсотком енергії, яку ви спалили з різних джерел живлення, наприклад, вуглеводів, білка або жиру.

Можна побачити дані щодо:

 • Темпу.
 • Сплітам.
 • Зонам пульсу.
 • Каденсу.
 • Довжині кроку.
 • Макс/мін ЧСС.
 • Підйому/спуску.
 • VO2 Max.
 • Кардіонавантаження.
 • Спожитої енергії (наприклад, вуглеводів, білків, жирів).

Використана енергія ─ це чудова метрика, яку досі бачили тільки в годиннику Polar ─ вона може допомогти вам проаналізувати, чи досягла сесія ваших цілей, особливо якщо ви прагнули залишатися в жироспалювальних зонах.

Оцінка VO2 Max здалася заниженою порівняно з оцінкою Garmin із нагрудним ременем. Хоча це неможливо підтвердити науково без спортивної лабораторії, але бігуни зазвичай знають свої рівні фізичної підготовки за попередніми тестами VO2 Max, і оцінка Polar, яка ґрунтується на п'яти тренуваннях, здалася їм трохи заниженою.

Якщо і можна критикувати інтеграцію Polar/Casio, то це непроникний характер подачі даних. Навіть будучи досвідченими «хакерами» в галузі носимих пристроїв, бігуни повинні будуть провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти ці дані.

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - кардіо-статус

Візьмемо екран Cardio Status (вище), який призначений для аналізу обсягу й навантаження ваших тренувань.

Ви побачите статус «Поліпшення/Підтримання/Детренування», що має дати вам уявлення про те, як ваші тренування впливають на вашу фізичну форму.

Показники навантаження та толерантності здаються трохи абстрактними. Якщо вам доводиться гуглити, що означає той чи інший показник, це не найкраща ознака зручності використання. Стрес ─ це тренувальне навантаження цього місяця, а толерантність ─ минулого.

Якщо ви перейдете до застосунку, там буде трохи більше деталей... і "приємне" повідомлення, наприклад, «Ви тренувалися менше, ніж зазвичай. Якщо ви продовжуватимете в тому ж дусі довгий час, відбудеться відмова від тренувань». Це наповнює цифри змістом, але все ж краще віджети на таких моделях, як Forerunner 255 та Fenix, які, на загальний погляд, краще відображають тренувальне навантаження.

Але Casio G-SHOCK GBD-H2000 — це фантастичний спортивний годинник для бігунів і людей, що тренуються в тренажерному залі або займаються функціональним фітнесом, проте, як уже зазначалося, екосистема, що лежить у його основі, поки що легковажна.

Немає можливості завантажувати дані про тренування в Polar Flow, Strava або інші сторонні сервіси, що здається втраченою можливістю, а також відсутністю інформації про фітнес-тенденції в довгостроковій перспективі.

Відстеження сну та здоров'я

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - відстеження сну

Casio G-SHOCK H2000 в жодному разі не можна вважати годинником для здоров'я ─ в ньому для цього немає практично нічого, що має відношення до ЕКГ, артеріального тиску і відстеження стресу ─ всіх тих типів глибоких показників, які ми бачимо на пристроях Apple, Samsung та Garmin.

Але все ж відстежується багато чого, в основному функції «Нічна підзарядка» й «Стан нервової системи».

Nightly Recharge ─ це система сну від Polar, але з урахуванням готовності, а не просто повідомляє про години, що проведені уві сні (що вона робить, і загалом точно).

Вона реєструє якість вашого «заряду сну», оцінюючи ваш сон у 100 балів, — просто й зручно у використанні.

Також представлений заряд ВНС (вегетативної нервової системи), сенс якого знову ж таки довелося погуглити, щоб зрозуміти значення даних.

Показник ANS Charge пов'язаний із тим, як ваше тіло реагує на ранніх стадіях сну. Це досить складний показник, що пов'язаний із частотою серцевих скорочень і диханням, як і результат. Тестери отримали погані ночі -4,1, але також і хороші ночі +3. Цей показник трохи складний для розуміння, навіть для тих, хто знається на носимих пристроях, і, схоже, він не має прямої залежності від поліпшення стану.

Як і функція Cardio Status, Nightly Recharge ─ одна з найбільш заплутаних і не зовсім зрозумілих систем сну, які раніше використовувалися.

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - серцевий ритм

Перейшовши до застосунку, ви зможете побачити свій статус нервової системи, котрий охоплює такі дані, які порівнюються зі встановленими базовими показниками:

 • Частоту серцевих скорочень під час сну.
 • Діапазон інтервалів між ударами.
 • Варіабельність серцевого ритму.
 • Частоту дихання.

За відчуттями це схоже на Whoop Health Monitor, за винятком того, що ніде немає такої практичності та гарного представлення ─ що загалом є хорошою темою для додатків Casio.

Що стосується точності ─ всі були задоволені цими показниками здоров'я під час тестування. Використовувалося Whoop як еталон, і хоча абсолютні показники різнилися, тенденції були точними. Обидва повідомили про хороше відновлення, а також співвіднесли середні показники з перетренованістю або алкоголем (а іноді й з тим, і з іншим).

Polar також підказує, чи слід вам приступити до тренування або відступити від нього, і багатьом сподобалося повідомлення «Сьогодні хороший день для тренування. Вперед!».

Але застосунок здається злегка неоковирним, і можна було б зробити набагато більше, щоб оживити дані й допомогти користувачам скористатися зібраними показниками. Він міг би бути набагато кращим ─ і це засмучує.

Функции умных часов

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - функції розумного годинника

Годинник G-SHOCK GBD-H2000 оснащений безліччю функцій смартгодинника, тому він може використовувати деякі з основних функцій Apple Watch і альтернатив на Android.

Він може відображати сповіщення від сполучених смартгодинників, які також можна читати на зап'ясті.

Однак ви можете вибрати, увімкнути або вимкнути всі сповіщення. Немає ніяких тонких налаштувань, наприклад, тільки дзвінки або дозвіл обраним додаткам турбувати зап'ястя. У результаті часто досить швидко вимикають сповіщення, оскільки перевантажує дзижчання зап'ястя.

Функція альманаху також відображає інформацію, наприклад, час сходу/заходу сонця.

Але в іншому це дуже мінімалістичний досвід. Ви не отримаєте ані платежів на зап'ясті, ані застосунків, ані всіх тих «дзвіночків та свистків», що є в повноцінних смартгодинниках.

Додаток — і помилки

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - додаток для телефону

Коли вам надсилають PDF-файл з інструкцією до смартгодинника для огляду, це не найкращий початок. І вже через кілька хвилин після спроби сполучення G-SHOCK довелося прокрутити сторінку 8, щоб дізнатися, який із трьох застосунків Casio з App Store потрібно використовувати.

У той час як старіша модель H1000 застосовувала застосунок G-SHOCK, ця версія вдається до додатка Casio Watches. Це збиває з пантелику, якщо ви користувалися ним раніше.

Що не сподобалося:

 • Злегка заплутаний застосунок і досить простий інтерфейс.
 • Дані про дві ночі сну пропущені без причини.
 • Випадкова поява майбутніх днів у потоці "Моя сторінка".
 • Відсутність тенденцій і довгострокового аналізу даних.

Головний екран Casio Watches ─ це практично гігантська реклама лінійки Casio та її маркетингових кампаній. Наступна вкладка «Мій годинник» містить усі налаштування та не є місцем, куди ви заходитимете регулярно.

Дії відбуваються на третій вкладці «Моя сторінка». По суті, це щоденний потік карток, хронологічний потік щоденної активності, огляди сну й тренувань.

Тут немає відчуття, що це застосунок для фітнесу й тренувань — це дуже прикро, тому що H2000 нарешті відчувається як серйозний фітнес-пристрій.

Є надія, що наступні оновлення врахують виниклі запитання.

Термін роботи батареї

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - строк роботи батареї

Остання зірка в колекції Casio ─ це неймовірний час автономної роботи.

За два тижні тестування користувачі не витратили весь заряд батареї при багаторазових пробіжках, відстеженні сну й носінні протягом усього дня.

Casio не надала жодних рекомендацій щодо часу автономної роботи, окрім того, що годинник працюватиме тижнями без підзарядки, хоча вона говорить про близько 19 годин GPS-стеження з увімкненим пульсометром.

За результатами тестування, це здається приблизно вірним, а п'ять годин роботи практично не розрядили батарею.

Можна оцінити час автономної роботи приблизно у 2 тижні при 7 годинах бігу, носінні протягом усього дня та відстеженні сну, що вважається відмінним показником.

смартгодинник Casio G-SHOCK GBD-H2000 - важкоатлет

Популярні статті
Прикраси для мінімалістів. 5 пропозицій, які ніколи не вийдуть із моди
preview
Рейтинг Morgan Stanley 20 найкращих швейцарських годинникових компаній на 2024 рік
preview
Максим Кошкін
Apple Watch Ultra 3: усі останні чутки та нові функції, які ми хочемо побачити
preview
10 помилок, яких слід уникати початківцям-колекціонерам годинників
preview
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті
Теги
Попередня
У Rolex є годинник з емодзі. Так, дійсно! Добірка незвичайних годинників із виставки У Rolex є годинник з...
Наступна
Представляємо новий автоматичний хронограф Certina DS-2 Представляємо новий ...
delivery-icon
Доставимо протягом Двох годин
(Якщо товар є в наявності у місті)
Кур`єр Uklon доставить Ваше замовлення протягом двох годин з моменту оформлення замовлення (у період з 10:00 до 18:00). Якщо товар є в наявності у місті