І без того сміливий годинник-інструмент отримав зухвале трактування

Citizen Promaster Mechanical Diver 200m – це годинник, який пройшов перевірку на практиці, підтвердивши свою надійність в екстремальних умовах. Дайвер, який узяв із собою під воду цю модель, в результаті випробування назвав її справжнім інструментом, уособленням годинників-інструментів.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Просто глянувши на годинник, одразу розумієш, що він буквально створений для дій, а не для «пірнання за столом». Він великий, сміливий, надзахищений і далеко не елегантний. Модель спеціально створена для підводної діяльності, та саме це робить її крутою.

Цього літа Citizen поповнює колекцію новою версією, випущеною обмеженим тиражем для азійського ринку, що надає ще більшої сміливості й без того не найстриманішому годиннику. Нова стаття блогу ДЕКА присвячена розгляду нового Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda NB6008-82X.

Під назвою Promaster Citizen демонструє давню традицію створення великих та сміливих, але водночас високоефективних інструментів для дайвінгу. Оглядаючись назад на історію колекції, яка досліджується в цій статті, легко помітити, що дизайн Citizen Professional Diver 1300m 1982 року або легендарних Citizen Aqualand Promaster (справжня ікона індустрії годинникових інструментів) вплинули на пізніші твори, в тому числі на недавню колекцію Diver 200m.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Текстуровані, повні граней і заглиблень, з видимими ґвинтами та шпильками, із захисними елементами по всьому периметру, в цих моделях мало що приховано. Ці надцілеспрямовані та продумані до дрібниць годинники не для людей зі слабкими нервами. Вони створені для дії, та цим все сказано.

Перші моделі цієї оновленої підколекції Promaster були випущені в досить класичній гамі кольорів і поєднанні матеріалів, виконані з титану з темно-сірими акцентами. Не можна сказати, що вони були стримані та приглушені, але зухвалість моделей не була обумовлена ​​їхніми кольорами.

Тепер все змінюється, і для азійського ринку зарезервовано нову обмежену серію, до якої додано елементи зеленого й золотого кольорів, звідси й назва новинки — зелена анаконда.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Ця модель не підходить, якщо ви шукаєте годинник-невидимку, який залишиться непомітним під водою, щоб не турбувати полохливих риб під час спостереження. Новий Promaster Diver 200m NB6008-82X – це сміливі колірні акценти, що контрастують із темним полотном. Таким чином, корпус зберігає оригінальні пропорції першої серії: діаметр 46 мм та висота 15,3 мм. Тут він зроблений із супертитану з чорним покриттям Duratect.

Однак не тільки корпус має чорне DLC-покриття, але й спеціальна обробка зверху, завдяки якій чорний колір ще краще триматиметься, стаючи максимально стійким до подряпин.

Так само виконаний корпус, який виготовлений не зі стандартного титану, а з легкого й міцного матеріалу, створеного за власною формулою компанії Citizen. Всім відомо, що японський бренд якимось чином став піонером у використанні цього матеріалу в годинниковій справі.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Решта корпусу технічно ідентична, з дійсно міцною конструкцією, орієнтованою на захист. Однонаправлений дайверський безель частково закритий корпусом і має трапецієподібні заглиблення для максимального зчеплення.

Безель прикрашений рифленим візерунком на вставці з двозначними опуклими цифрами. Тут він покритий Duratect Gold із чорними заклепками Duratect. Модель NB6008-82X відповідає специфікаціям для дайвінгу завдяки заводній головці, яка заґвинчується, цільнолитому титановому корпусу з задньою кришкою, яка теж заґвинчується, товстому опуклому сапфіровому склу зверху й водостійкості 200 м.

Іншим сміливим елементом годинника Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda став циферблат із тим самим трапецієподібним візерунком, але тут він виконаний у глибокому смарагдово-зеленому кольорі.

Маркери та стрілки, великі та оригінальної форми, тепер покриті золотим відтінком, що гармонує зі вставкою на безеле. Всі елементи значною мірою покриті люмінесцентною речовиною, а дата обрамлена двома маркерами меншого розміру.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Що стосується технічних аспектів, цей Promaster Diver 200m продемонстрували безліч покращень у порівнянні зі стандартними моделями, перша з яких була спрямована на захист від намагнічування. Він захищений до 16 000 а/м, що у 3,5 раза перевищує галузевий стандарт 4 800 а/м.

Другим важливим моментом є механізм, мануфактурний calibre 9051, що знаменує собою покращення в порівнянні зі стандартними механізмами серії 9000. Механізм використовує 24 камені, працює з частотою 28 800 напівколивань на годину (4 Гц) і може похвалитися 42-годинним запасом. Він регулюється для роботи від -10 до +20 секунд на день.

Ця версія Green Anaconda носиться на чорному браслеті з супертитану з покриттям Duratect, з розкладаною застібкою, в яку вбудовані пристрій мікрорегулювання та подовжувач для дайвінгу.

годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia

Годинник Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda NB6008-82X, який доступний із серпня 2022 року тільки в бутіках і роздрібних магазинах Citizen на азійському континенті, буде випущений обмеженим тиражем у 500 екземплярів. Щодо ціни (близько 1700 євро/доларів США), то це досить вражаючий стрибок у порівнянні з класичною версією.

Технічні характеристики Citizen Promaster Diver 200m Green Anaconda Limited Edition Asia NB6008-82X:

  • Корпус: діаметр 46 мм x висота 15,3 мм, корпус із супертитану з чорним покриттям Duratect, частково закритий обертовий в одному напрямку безель для дайвінгу з покриттям Duratect Gold і чорними заклепками Duratect, заводна головка з титану з рифленням заґвинчується, сапфірове скло з антивідблисковим покриттям, задня кришка з цільного титану, водостійкість 200 м.
  • Циферблат: зелений циферблат із трапецієподібним візерунком, великі накладні мітки з V-подібною 12-годинною міткою, стрілки та мітки золотистого кольору, віконце дати в положенні «3 години», люмінесцентне покриття стрілок і міток.
  • Механізм: calibre 9051, мануфактурний, автоматичний із ручним заводом, антимагнітний до 16 000 а/м (приблизно 200 Гаус), 24 камені, 28 800 напівколивань на годину (4 Гц), запас ходу 42 години, години, хвилини, секунди, дата, регулюється до -10/+20 секунд на добу.
  • Браслет: браслет Super Titanium із чорним покриттям Duratect, розкладана застібка з мікрорегулюванням і подовженням для дайвінгу.
  • Артикул: NB6008-82X.
  • Доступність: обмежена серія лише для Азії з 500 екземплярів. Доступна із серпня 2022 р.