Відродження спліт-хронографа

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Компанія Breitling багато в чому зобов'язана своєю популярністю хронографам, особливо пілотським. Не дивно, що до нової серії Premier Heritage увійшли саме моделі з цим ускладненням. Сьогодні ми обговоримо одну з них – Premier Heritage Duograph. Годинники були названі на честь спліт-хронографа Breitling, котрий випускався в 1940-1960 роках. Нові Duograph стали першими спліт-хронографами з ручним заводом і мануфактурним механізмом (перший автоматичний спліт-хронограф вийшов у 2017 році).

Ускладнення, яке дозволяє одночасно вимірювати два часових відрізка, також відоме під назвою «rattrapante» (від фр. Rattraper - наздоганяти). У силу своєї складності спліт-хронографи завжди були найдорожчими годинниками в лінійці Breitling. Однак у новому виданні Duograph використаний калібр В15 зі спрощеною конструкцією механізму спліт-секунди. Це дозволило значно знизити ціну – вартість моделі в сталевому корпусі становить близько 10,000 $.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Загальне враження

Duograph, як і недавно випущений Datora, став доказом планомірного переходу Breitling до більш складним хронографів. Чудовий приклад прогресуючого бренду. Історія хронографів Breitling воістину легендарна, і нове видання стало символом її продовження. Своїм «поверненням у форму» компанія зобов'язана Жоржу Керну, котрий раніше очолював IWC, який із властивою йому впевненістю взяв новий курс.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Модель Premier B15 Duograph у сталевому корпусі

Годинник rattrapante – це дійсно складне завдання, тому лише деякі бренди випускають моделі з таким ускладненням, і такі видання коштують набагато дорожче звичайних хронографів. Duograph у сталевому корпусі стоїть 9,500 швейцарських франків, що значно дешевше аналогічних годинників від інших брендів.

Досягти такого помітного зниження ціни дозволила модульна конструкція механізму rattrapante. Він встановлений під циферблатом поверх калібру В09, котрий являє собою інтегрований механізм хронографа.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Що говорить про приналежність моделі Duograph до Breitling (особливо сталевої)? У неї гарна ціна, незважаючи на технічно складний мануфактурний механізм, і синій циферблат, який об'єднує минуле й сьогодення. Ну що в такому годиннику може не сподобатися?

Rattrapante

Годинник Breitling Duograph випускається в двох версіях (принаймні зараз). Одна в сталевому корпусі, з синім циферблатом із радіальним шліфуванням і глянцевими об'ємними арабськими цифрами, що додають цій моделі більш сучасного вигляду. При цьому вона не позбавлена вінтажного шарму, прихованого у формі стрілок і куполоподібному сапфіровому склі, яке імітує акрилове скло, котре використовувалося в ретро-виданнях. Крім того, лічильники, які декоровані концентричних візерунком, трохи «втоплені», що зробило циферблат текстурованим.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Друга, більш представницька версія Duograph виконана в корпусі з 18-каратного рожевого золота й має чорний циферблат із золотими цифрами. Вона нагадує хронограф 1950-х років із позолоченим циферблатом і буде відмінним костюмним варіантом, незважаючи на 42-міліметровий діаметр.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Усередині Breitling Duograph – новий мануфактурний калібр В15. По суті, це механізм хронографу В09 із ручним заводом, оснащений модулем спліт-секунд, який знаходиться під циферблатом. Тому частина калібру, видима крізь задню кришку, нічим не відрізняється від стандартного механізму хронографа з ручним заводом.

Calibre В15 – це той самий автоматичний спліт-хронограф В03, але з ручним заводом. Він володіє 70-годинним запасом ходу (що вище середнього), а також сертифікатом COSC. Подібно до всіх мануфактурних механізмів Breitling В15 оснащений колонним колесом і вертикальною муфтою.

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Короткі характеристики Breitling Premier Heritage Duograph:

 • Референс:
  • AB1510171C1P1 (сталевий корпус);
  • RB1510251B1P1 (золотий корпус).
 • Діаметр: 42 мм.
 • Товщина: 15,35 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь або 18-каратне рожеве золото.
 • Тип скла: сапфірове.
 • Ступінь водостійкості: 100 м.
 • Механізм: калібр В15. Спліт-хронограф, колонне колесо, вертикальна муфта, точність до ¼ секунди, 30-хвилинний лічильник.
 • Тип заводу: ручний.
 • Частота: 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
 • Запас ходу: 70 годин.
 • Ремінець: зі шкіри алігатора, відкидна застібка.
 • Надходження до продажу: годинники вже доступні до замовлення в інтернет-магазині та оффлайн-бутіку Breitling, а також надійшли до магазинів авторизованих ритейлерів.
 • Офіційна ціна: 10,250 $ (сталева версія), 22,850 $ (версія з рожевого золота).

годинники Breitling Premier Heritage Duograph

Короткі характеристики Breitling Premier Heritage Duograph:

Референс:
AB1510171C1P1 (сталевий корпус);
RB1510251B1P1 (золотий корпус).
Діаметр: 42 мм.
Товщина: 15,35 мм.
Матеріал: нержавіюча сталь або 18-каратне рожеве золото.
Тип скла: сапфірове.
Ступінь водостійкості: 100 м.
Механізм: калібр В15. Спліт-хронограф, колонне колесо, вертикальна муфта, точність до ¼ секунди, 30-хвилинний лічильник.
Тип заводу: ручний.
Частота: 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
Запас ходу: 70 годин.
Ремінець: зі шкіри алігатора, відкидна застібка.
Надходження до продажу: годинники вже доступні до замовлення в інтернет-магазині та оффлайн-бутіку Breitling, а також надійшли до магазинів авторизованих ритейлерів.
Офіційна ціна: 10,250 $ (сталева версія), 22,850 $ (версія з рожевого золота).